Саморозвиток

Хочете стати розумнішим? Ілон Маск радить прочитати ці 12 книг

Книги, які варто прочитати кожному.
23.9к.

Ілон Маск, мабуть, один з найбільш впливових винахідників сучасності. Глава компаній Tesla і SpaceX є одночасно першовідкривачем, підприємцем і захисником навколишнього середовища.

Нижче перераховані 12 книг, які він радить прочитати кожному. І всі вони такі ж чудові, як і сам Ілон:

1. «Останнє винахід людства: Штучний інтелект і кінець ери» Джеймса Баррата

Збираєтеся зайнятися вивченням ІІ? Ця детальна технологічна книга 2013 року, допоможе вам дізнатися про віддалені наслідки впливу ШІ на людське життя і світ в цілому.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

2. «Альберт Ейнштейн. Його життя і його Всесвіт» Уолтер Айзексон

Заснована на нещодавно опублікованих особистих листах вченого, ця книга є дуже захоплюючою біографією Альберта Ейнштейна. У чому ж полягав секрет його генія? Цікаво, що у своїй книзі Айзексон показує джерелом неймовірного наукового уяви бунтівний характер Ейнштейна.

3. «Конструкції, або чому не ламаються речі» Джеймса Гордона

Як гребля витримує натиск тисячі галонів води? Чому підвісні мости не падають? Якими принципами керуються кенгуру? Гордон дає зрозумілі відповіді на ці та інші не менш дивні питання в цікавій і доступній манері.

4. «Катерина Велика. Портрет жінки» Роберта К. Мессі

Катерина пройшла шлях від німецької принцеси до однієї з наймогутніших жінок в історії. The Wall Street Journal назвав цю книгу «казкою про могутність, завзятості і пристрасті, а також найбільшою з історій, розказаних справжнім майстром слова».

5. «Якщо Всесвіт кишить інопланетянами... То де всі?» Стівена Уебба

В одній тільки нашій галактиці нараховується близько 400 мільярдів зірок, а у Всесвіті, за підрахунками вчених, майже 400 мільярдів таких самих галактик. Хіба в космосі не повинно бути ще однією як мінімум такої ж розвиненої цивілізації, як наша? Ця книга шукає відповіді на питання про позаземного життя.

6. Нікола Тесла. Винахідник майбутнього» Бернарда Карлсона

Ця книга просто не могла не потрапити в цей список. Нікола Тесла зробив революцію в науці про електрику, допоміг створити радіо і телебачення, а також змагався з Томасом Едісоном, хоча і помер у злиднях. Прийшла пора дізнатися, чому і що ми можемо почерпнути з життя настільки чудового винахідника і простої людини.

7. «Підстава» Айзека Азімова

Класичний науково-фантастичний роман, заснований на пророцтві про темному столітті страху і війни тривалістю в 30 тисяч років. Щоб зберегти знання і врятувати людство, головний герой книги забирає найвидатніші уми Імперії (дослідників і вчених) на планету Підставу, що знаходиться на краю галактики.

8. «Торговці сумнівами» Наомі Орескес

Історія науки така ж захоплююча, як і її відкриття. Книга «Торговці сумнівами» сьогодні особливо актуальна, і журналіст Елізабет Кольберт зазначає, що вона «нарешті ставить крапку в питанні про те, чи доведено існування глобальних змін у кліматі. Доведено, хоча ми ігноруємо це на свій страх і ризик».

9. «Чарівник з Менло Парку: як Томас Алва Едісон винайшов сучасний світ» Рендалла Стросса

Томас Едісон, більш відомий як «Наполеон винахідництва», подарував світу фонограф, лампу розжарювання і перший кінофільм, знятий на камеру. Чи не він? Його помічники і конкуренти, можливо, брали участь у всьому цьому більш активно, ніж прийнято вважати...

10. «Місяць – сувора господиня» Роберта Енсон Хайнлайна

За цю книгу Хайнлайн був удостоєний премії «Хьюго». Вона чотири рази побила всі літературні рекорди. Цей науково-фантастичний роман заслужено вважається кращою роботою автора – запам'ятовується, надихає і вражає уяву казкою про повстання, свободи, людяності та любові.

11. «Штучний інтелект. Етапи. Загрози. Стратегії» Ніка Бострома

Мозок – ось що відрізняє людину від тварин. Але що сприяло його розвитку і які у нього слабкі сторони? Ми можемо бути розумними, але ця риса здатна піддати нас і небезпек, на які варто було б звернути пильнішу увагу.

12. «Вінстон Спенсер Черчілль. Захисник королівства. Вершина політичної кар'єри. 1940-1965» Вільяма Манчестера

Коли Уїнстон Черчилль став прем'єр-міністром, Великобританія зіткнулася з ворогом в особі нацистської Німеччини. Ця дивовижна книга про екстраординарної політики військової оборони, а також про принцип «ніколи не здавайся», які разом допомогли Черчиллю переламати ситуацію і в кінцевому підсумку призвели до тріумфу.

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст