Саморозвиток

20 уроків мудрості Дао

Крихітні, але дуже мудрі уроки з китайської філософії, які в хвилину сумніву і зневіри варто згадувати!
5.5к.

Присвятіть кожен день одному порадою, застосовуючи його на практиці. У хвилини сумніву і зневіри виберіть урок навмання — це і буде відповіддю. Поділіться мудрістю з друзями, щоб повертатися до уроків знову і знову.

 1. Все постійно змінюється, так що я нічого не можу вважати остаточним. Відточуйте свою сприйняття, щоб дізнаватися зміни за ознаками. Не давайте емоціям брати верх над собою.
 2. Кожна річ містить у собі свою протилежність, тому я утримуюся від суджень.
 3. Енергія, що пронизує мене приходить з Всесвіту. Але розвинути її належить мені. Дихайте глибоко, не відвідуйте галасливі, багатолюдні і погано провітрювані місця.
 4. Я приучаюсь мислити в поняттях "інь" і "ян". Зіткнувшись з дилемою, я все спокійно обмірковую (інь), але, зробивши вибір, я твердий у своєму рішенні (ян).
 5. Перш ніж боротися з обставинами, я намагаюся спочатку до них пристосуватися.
 6. Я роблю те, що повинен, і не турбуюся про результати. Я зосереджений на своєму завданні і не думаю ні про що інше.
 7. Я уникаю надмірностей і в усьому шукаю золоту середину.
 8. Я не забуваю, що мета мого життя — самовдосконалення.
 9. Перш ніж діяти, я оцінюю співвідношення енергій. Я не кидаюся вперед стрімголов: я не поспішаючи обмірковую, які можливі наслідки моїх дій.
 10. Я підкоряюся волі Неба і приймаю те, чого не можу змінити.
 11. Я зберігаю спокій і зосередженість у будь-яких справах. Я не заражаюсь порушенням інших людей, коли на мене тиснуть залишаюся люб'язний і незворушний.
 12. Всьому свій час: Я розвиваю в собі терпіння, мистецтво чекати.
 13. Я займаю своє місце і вправляюся в скромності при всякому зручному випадку.
 14. Я уважно стежу за кожним своїм словом. Я не поширюються плітки, тому що дорожу повагою і довірою оточуючих.
 15. Я змінюю своє ставлення до старих людей. Допомогти тому, хто старше мене, не означає зробити добру справу. Це просто означає вести себе по-людськи.
 16. Я підходжу дуже ретельно до вибору друзів.
 17. Я обмежую свої потреби і задовольняюся тим, що маю. Жадібність віддаляє нас від самих себе і змушує забути про гармонії.
 18. Я намагаюся жити простіше і ретельно вибираю собі розваги. Я не читаю книгу тільки тому, що вона сподобалася сусідові, я пробую 1 прожити день без телевізора і мобільного телефону.
 19. Я постійно треную свою спостережливість. Але спостерігати не означає судити.
 20. Я шаную своє тіло і дбаю про нього. Я не пропускаю обід і не їм сидячи біля комп'ютера. Я не надривався в спортзалі, прислухаюся до свого тіла, і займаюся "заради", а не "всупереч".
author avatar
Антон Клубер Головний редактор
Антон займає почесне місце головного редактора сайту Клубер вже більше десяти років, демонструючи свої професійні навички журналіста. Володіючи глибокими знаннями в області психології, відносин і саморозвитку, він також захоплюється езотерикою і кінематографом.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст