Саморозвиток

8 ефективних способів відпустити минуле і рухатися далі

Досить плекати минулі спогади, прийшла пора їх відпустити і рухатися далі!
9.1к.

Деякі люди вважають завзятість і утримання чого-небудь ознаками великої сили. Однак бувають випадки, що вимагають набагато більшої волі, щоб зрозуміти, коли потрібно відпустити, і потім зробити це.
~ Енн Ландерс

Ви змінюєтеся. Змінюється і Всесвіт навколо вас. Події минулого не завжди будуть присутні у вашому сьогоденні і майбутньому. Це стосується відносин, роботи, квартири, звичок і багато чого іншого.

Всі зміни відбуваються повільно, з віком. Усвідомте для себе, ким ви є, що хочете отримати від життя, і тоді зрозумієте, які корективи необхідно внести, щоб не відставати від змін, що відбуваються всередині і навколо вас.

Той спосіб життя, який ви вели раніше, вже не підходить. Деякі люди, з якими ви спілкувалися раніше, та принципи, яких дотримувалися, вже не підходять вам. Ви все ще плекаєте минулі спогади, але прийшла пора їх відпустити і рухатися далі.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

На шляху до змін ви можете відчувати деяку незручність, і це абсолютно нормально. Це абсолютно нормальні відчуття. Мені доводилося відчувати такі почуття безліч разів.

Чому потрібно відпустити і рухатися далі

 1. Чужий негатив позначається на вас. Ви є частиною колективу, з яким проводите більшу частину свого часу. Ті, з ким ви спілкуєтеся, справляють істотний вплив на вас і на особу, якій ви хочете стати. Спілкуючись з цинічними і негативними людьми, з часом ви станете таким же.
 2. Ви переросли когось. Сумно, але факт, оточуючі вас люди з часом можуть розвиватися в протилежному напрямку від ваших основних цінностей. З часом між вами тільки зросте стіна непорозуміння.
 3. Ви абсолютно незадоволені своїми поточними обставинами. Завжди краще боротися за те, що любите, ніж дотримуватися чого-те, що ви нехтуєте.
 4. Ваші цілі і потреби змінилися. Те, що було правильним для вас раніше, не є таким сьогодні. Деколи набагато складніше не відпускати, а саме прийняти власні зміни, після чого почнеться усвідомлення і навчання нових істин.
 5. Вас стримує страх. Настав час відпустити страх і розчарування минулого, що сковують вас, і рухатися далі.
 6. Минуле утримує вас. Якщо всі ваші дії спрямовані на переживання минулих подій, ви втрачаєте багато. Відпускаючи минуле, ви звільняєте місце для свіжих, позитивних емоцій.
 7. Старе невдоволення все ще заподіює вам біль. Утримуючи гнів, образу і ненависть, ви замість того, щоб впевнено рухатися вперед, постійно залишаєтеся позаду. Усвідомте це, відкиньте все старе невдоволення і рухайтеся вперед.
 8. Ви не вивчаєте нічого нового. Життя – це навчання, кінцевим результатом якого будуть позитивні зміни. Якщо ви не вчитеся, то просто повільно вмирає.

Один невеликий приклад, як відпустити

Ми були друзями з початкової школи. Одного разу я нарешті сказав одному з друзів дитинства: «Вистачить!». Незважаючи на те, що росли ми разом, наші цілі і мрії суттєво відрізнялися. Він вважав, що єдино правильне рішення – це вступити в інститут, отримати ступінь, влаштуватися на роботу. Саме цього він і планував присвятити кожну хвилину свого життя. У мене ж були інші плани.

Незважаючи на те, що я отримав ступінь і після коледжу все ж влаштувався на роботу у вільний час ми з Энджл почали писати замітки в блозі, який ви тепер читаєте. По мірі збільшення доступності і відвідуваності блогу, мій друг дитинства постійно дискредитував наш успіх. Кожен раз, коли я ділився з ним досягненнями, він відповідав: «Ну і що. Адже це просто блог. У мене теж він є...».

Коли Энджл кинула свою роботу заради того, щоб приділяти весь вільний час блогу, мій друг відразу ж зазначив, що нас чекає невдача. «Це смішно! У Энджл була відмінна робота. На мою думку, ви просто граєте з вогнем!», — сказав він. Я ж відповів: «Мене твоя думка не цікавить».

Це було початком кінця нашої дружби. Через кілька років наші відносини повністю вичерпали себе, і що важливо – моє життя без нього стала набагато яскравіше. Розірвати колишню дружбу – рішення не з простих, але саме воно було необхідністю для мого особистісного зростання.

Способи відпустити і йти далі

Утримуючи, ви живете минулим, відпускаючи – відкриваєте шлях до блискучого майбутнього. Давайте розглянемо 8 способів набуття перспективного і абсолютно нового майбутнього:

 1. Прийміть правду і будьте вдячні. Відпускати потрібно з вдячністю за отриманий досвід, якого супроводжували сміх і сльози, який допоміг вам рости і розвиватися. Прийміть все, що у вас є, що коли-небудь мали, усвідомте всі можливості, що відкриваються попереду. Головне – знайти в собі сили прийняти життєві зміни, довіритися інтуїції, оцінити свої досягнення. Ви повинні зрозуміти, що будь-який досвід безцінний, тільки після цього ви зможете впевнено продовжити свій шлях до успіху.
 2. Погляньте на ситуацію з іншого боку. Іноді вам потрібно зробити кілька кроків назад, щоб об'єктивно оцінити ситуацію. Кращим рішенням буде зробити невелику перерву і зайнятися іншою роботою. Чому? Саме так, ви зможете зробити переоцінку своїх дій і поглянути на ситуацію свіжим поглядом. Крім того, навколишні також подивляться на вас по-новому. Повернення до початкової позиції завжди краще продовження шляху в невірному напрямку.
 3. Зосередьтеся тільки на те, що дійсно потрібно змінити. Звичайно ж, не все в житті підлягає зміні. Живіть, вивчайте, але при цьому не витрачайте сили на те, щоб змінювати неможливе. Зосередьтеся тільки на те, що дійсно вам заважає і не дає рухатися вперед. Якщо ж не вийде, тоді змініть своє ставлення до проблеми. Згадайте початковий момент, через якого все пішло не так, і спробуйте виправити ситуацію докорінно.
 4. Самостійно контролюйте своє життя. Зрозумійте, ніхто за вас відповідальності не несе. Ви повинні контролювати все протягом усього життя. У своїх невдачах ви звинувачуєте батьків, вчителів, наставників, систему освіти, уряд, але тільки не себе самих. Вірно? Це не ваша вина... ВИ ПОМИЛЯЄТЕСЯ! Це виключно ваша вина, адже тільки ви можете змінити, відпустити ситуацію і рухатися далі!
 5. Зосередьтеся на собі. Ви є частинкою цього світу. Допомагати оточуючим потрібно, але починати потрібно з себе. Якщо раніше ви переживали про те, вписуєтеся в суспільство, відповідаєте колективу та вимог оточуючих, прийшла пора зосередитися на собі. Задумайтесь, ким ви є на даний момент, чого досягли, які цінності дотримуєтеся. Така оцінка дозволить внести позитивні корективи в ті моменти, які доставляють вам дискомфорт, після чого ви почнете рости і рухатися вперед.
 6. Змініть своє оточення. Деякі люди приходять в наше життя, щоб подарувати нам безцінний досвід, але не залишитися поруч назавжди. Вони стають лише частиною спогадів. Якщо ви відчуваєте дискомфорт від спілкування з оточуючими вас людьми, значить, прийшла пора змінити свого оточення. Відкривайте для себе нові знайомства, відвідуйте конференції, спілкуйтеся on - line, знайдіть новий, цікавий, корисний для себе коло спілкування.
 7. Не бійтеся ризикувати. Коли на вашому шляху виникають проблеми – це випробування. Мета його полягає у перевірці вашої хоробрості і готовність до змін, до ризику. Ситуація змінюється, але ви не повинні боятися зробити крок вперед. Скільки б ви не вагалися, проблема від цього не вирішиться, а, навпаки, погіршиться. Життя проходить тільки в одному напрямку – вперед. У цьому випадку вам потрібно відпустити старе, щоб розчистити шлях новому. Ваша доля чекає вашого рішення!
 8. Почніть сьогодні! Прямо зараз ви повинні усвідомити, що негативні обставини минулого не повинні впливати на майбутнє. Визначте для себе наступний крок, навіть якщо буде маленьким і складним, але все ж зробіть його. Головне, що ви повинні робити щодня – продовжувати безперервний рух вперед. Зробіть це, не озираючись назад. Просто забудьте минуле, сміливо погляньте вперед і прямуйте до майбутнього.

Тепер вам слово...

Що утримує вас? Який перший крок ви повинні зробити, щоб відпустити минуле? Поділіться своїми думками, залишивши коментар нижче.

MARC CHERNOFF
Переклад статті 8 Effective Ways
to Let Go and Move On
via Клубер

author avatar
Антон Клубер Головний редактор
Антон займає почесне місце головного редактора сайту Клубер вже більше десяти років, демонструючи свої професійні навички журналіста. Володіючи глибокими знаннями в області психології, відносин і саморозвитку, він також захоплюється езотерикою і кінематографом.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст