Психологія

7 ознак недолюблених дітей

Яка поведінка або риси характеру кажуть, що людину недолюбили в дитинстві? У нашій добірці ви знайдете сім ключових ознак недолюленых дітей.
11.2к.

«Крім фізичної потреби в їжі, воді, даху над головою і базової гігієни, діти також потребують емоційної підтримки, любові і турботі. Ті, хто відповідає за дітей (неважливо, своїх або чужих) повинні взяти за правило ділитися любов'ю з дітьми кожен день» — Анжела Освальт, магістр соціології, Наталі Штаттс-Райса, доктор медицини і Марк Домбек, доктор медицини.

Мозок дитини

Раннє дитинство — це період частих і швидких змін структури мозку. Дитинство і період до шести-семи років — час, коли в мозку дитини швидше всього формуються складні з'єднання між нейронами.

Остаточне формування нейронів мозку приблизно на 80% закінчується до чотирирічного віку. Іншими словами, до четвертого року життя мозок майбутнього дорослого готовий на вісім десятих.

Багато вчених вважають, що поведінка людини приблизно на 95% визначається його підсвідомістю. Коли ж здійснюється «програмування» цього підсвідомості?

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

В період від народження до досягнення шестирічного віку.

Чому це важливо?

Наш мозок відповідає за все (або практично за все), що ми думаємо, говоримо і робимо. Якщо дитина в перші роки життя отримує недостато турботи і уваги  це впливає на розвиток її мозку, і в результаті, структури, що відповідають за емоції дитини, так і залишаються недостатньо розвиненими.

Зв'язок між факторами, що впливають на розвиток мозку в дитинстві й рисами характеру дорослої людини сьогодні вже не викликає ніякого сумніву.

Пег Стріп, психолог з Нью-Йорка, пояснює зв'язок між раннім дитинством і дорослим життям наступним чином:

«Незважаючи на твердження про те, що дитинство кожного з нас є унікальним, ми можемо зробити цілком точні і надійні висновки щодо того, який вплив вона робить на все наше подальше життя. Ці висновки допомагають зрозуміти, як дитинство сформувало вашу особу і шаблони поведінки».

Цитата психолога змушує задуматися: яка поведінка або риси характеру кажуть, що недолюбили в дитинстві?

Тому ми підготували сім основних ознак:

  1. Невміння довіряти

Для розвитку вміння довіряти на індивідуальному рівні, необхідно стабільне позитивне оточення. Саме тому вкрай важливо, щоб дітей оточували хоча б відносно стабільні і врівноважені люди. Істерики, крики і часта зміна обстановки негативно впливають на розвиток почуття довіри. Діти повинні відчувати себе в безпеці і отримувати позитивну емоційну підживлення від оточуючих.

Якщо у наших дітей не буде стабільного і сприятливого емоційного оточення (в першу чергу в сім'ї), то ймовірно, йому буде складно довіряти кому б то не було. А це, в свою чергу, гарантує труднощі в особистих відносинах.

  1. Низький емоційний інтелект

Діти вчаться інтерпретувати емоції в основному через слова і жести. І те, і інше відіграє важливу роль у розвитку дитини. Слова і жести допомагають виражати свої почуття, контролювати страх, розуміти негативні емоції і виробляти стійкість до емоційного тиску.

Без здатності коректно інтерпретувати свій емоційний стан, дитина може повноцінно не розвинути важливе для життя якість — емоційний інтелект.

  1. Сильна боязнь помилок

У дітей, що ростуть в байдужому до них оточенні, існують серйозні проблеми з розвитком почуття власної гідності. При цьому, мотивуюче і любляче оточення сприяють розвитку витривалості і впевненості в собі.

Дитина, якого в дитинстві недолюбили, подорослішавши, напевно, буде відчувати брак впевненості в собі. Як правило, це проявляється у вигляді надмірної остраху зробити помилку. Багато успішні люди виявляються нездатними до реалізації свого повного потенціалу лише «завдяки» тому, що в дитинстві отримували недостатньо батьківської любові і ласки. Вони просто бояться, що у них нічого не вийде.

  1. Схильність до токсичних особистим відносинам

Дорослішання людського мозку відбувається головним чином через асоціації та розпізнавання образів. У психології та когнітивної нейробіології розпізнавання образів визначається, як «когнітивний процес, сопоставляющий інформацію, отриману із зовнішнього світу з інформацією, отриманою з пам'яті».

Що стосується особистих відносин — дитина, який страждав від нестачі любові, ставши дорослою, буде прагнути до того, що йому звично, тобто до токсичних людям.

  1. Відчуття небезпеки і прихильності

Практично будь-який фахівець, що працює в області психіатрії, погодиться, що позитивне оточення за межами сім'ї здатне компенсувати негативну середу в сім'ї.

Проте в реальності все набагато складніше.

Адже якщо дитина не може довіритися людям, які допомогли йому з'явитися на світло і які повинні відповідати за його безпеку, як йому змусити себе довіряти взагалі кому-то?

  1. Схильність до депресії

Недолюблені діти, подорослішавши, часто страждають від проблем з психічним здоров'ям.

Як правило, депресія і тривожність з'являються від: а) емоційного байдужості в дитинстві, і б) неминучих ускладнень, викликаних цим байдужістю, спливаючих на поверхню в більш зрілому віці.

Депресія і хронічна тривожність — це два найбільш часто зустрічаються психічні захворювання в світі. І ймовірність захворіти ними у дорослому віці значно зростає, якщо в його родині були серйозні проблеми, коли він був дитиною.

  1. Надмірна чутливість

Всі ми чули ради не приймати багато слова оточуючих занадто близько до серця. Загалом, це досить слушну пораду. Люди, які намагаються впоратися зі своїми проблемами, часто проектують їх на оточуючих. Якщо ми не будемо приймати всі слова цих людей на свій рахунок, то це може допомогти зрозуміти їх — і, можливо, навіть допомогти впоратися з цими проблемами.

   Однак того, хто недоотримав у дитинстві любові та уваги від близьких, прислухатись до цієї поради не просто. Цих людей постійно пригнічує страх бути відкинутим, а разом з невпевненістю в собі — це доводить, що в дитинстві вони відчували себе непотрібними і нелюбимими.

«Ой, які ми чутливі»... Цю фразу ми найчастіше чуємо від задир і любителів емоційного насильства. Вона, як правило, лише підливає масла у вогонь, обпалюючий і так болісно чутливу психіку їх жертви.

Кілька слів наостанок

У всіх нас є свій спосіб показати нашим дітям, як ми їх любимо, і тільки завдяки цьому, ми можемо закласти міцний фундамент для їх подальшого життя.

У статті під назвою «Любов і турбота в ранньому дитинстві», написаної трьома відомими дитячими психологами, експерти дають наступні поради:

– Нехай прояв любові і прихильності до вашим дітям стане вашим головним пріоритетом на кожен день.

– Хваліть дітей якомога частіше (але похвала повинна бути заслужена, приміром, дитина допомагає вам по дому чи приніс у щоденнику хороші оцінки).

– Намагайтесь завжди зберігати позитивне ставлення до життя та емоційну зрілість, щоб створити здорове середовище для дітей.

– Пам'ятайте, якщо ви батько або опікун, постійно відчуваєте себе пригніченим, дратівливим, перебуваєте в стані депресії або сумуєте, це може негативно позначитися на розвитку дитини.

– Не бійтеся звернутися за допомогою фахівців, якщо відчуваєте, що не справляєтеся самі.

Переклад статті — 7 Behaviors People Who Were Unloved As Children Display In Their Adult Lives via Клубер

Фото — w-dog.ru

author avatar
Курінна Вікторія
Клубер саморозвиток та особистісний ріст