Притчі

«Свій хрест»: мудра притча про те, чому не можна скаржитися на долю

Кожному з нас у житті доводиться нести свій хрест. Кожному дається та ноша, яку ми в силах винести...

Кожному з нас у житті доводиться нести свій хрест. Кожному дається та ноша, яку ми в силах винести...

Одного разу чоловік, незадоволений своїм життям, запитав Бога:

– Чому у мене така тяжка доля? Чому я повинен нести свій хрест? Не можеш ти дати мені легше? Я втомився від повсякденних труднощів!

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Читайте також: Якщо у тебе суцільні неприємності, прочитай цю мудру притчу

І ось сниться цій людині сон. Бачить він ряд повільно йдуть людей і кожен несе свій хрест. І сам він теж іде серед цих людей. Він втомився йти, і людині здалося, що його хрест довше інших. Тоді він зупинився, зняв із плеча хрест і відпиляв від нього шматочок. Йти стало набагато легше, і він швидко дійшов до місця, куди прямували всі. Але що це? Перед ним глибока прірва, і тільки з іншого боку починається земля Вічного Щастя. Як же туди дістатися? Навколо не видно ні містка, ні кладки.

Цей чоловік помітив, що йшли з ним люди з легкістю переходили на інший бік. Вони знімали з плечей свої хрести, перекидали їх через прірву і переходили по них, як по містку. Тільки він не міг цього зробити. Його хрест був занадто коротким. Чоловік гірко заплакав, кажучи: «Ах, якби я знав...

Прокинувшись, він більше не просив у Господа більш легкого хреста.

Вас може зацікавити: Дивовижна притча про наших мріях: прочитайте, ви багато чого зрозумієте

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст