Притчі

Сама мудра притча про те, як поводити себе, якщо вас хочуть образити

Злі і заздрісні люди завжди були, є і будуть. А ми відповідальні за свої думки і емоції не менше, ніж реальні вчинки.
2.1к.

Деколи хтось свідомо намагається нас зачепити за живе. Залишатися стриманим, коли ображають, непросто. Але впоратися з чужим негативом все ж можна, якщо знати, як правильно реагувати. У цьому допоможе стара притча.

В далекі часи жив мудрець, який мандрував по світу. Він допомагав бідним і скривдженим, завжди був готовий вислухати і дати пораду. В кожному місті у нього з'являлися вдячні шанувальники.

Одного разу старець вирішив повернутися у рідне місто, в якому не був багато років. Але жителі зустріли його образами. Вони кричали:

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

— Іди, звідки прийшов! Де ти був весь цей час, нероба, поки ми працювали в поті чола?
— Волоцюга! — підхопив хтось.
— Розбійник! Він напевно живе тим, що краде у чесних людей!
— Злодій! П'яниця!

Але старий ніяк не реагував на ці слова. Він просто йшов по вулиці до свого покинутого будинку.

Один хлопець побіг слідом за ним і запитав:

— Чому ти їм не відповідаєш? Я знаю, що ти мудрий чоловік, і всі ці злі слова — чиста наклеп!
— Ходімо зі мною, я хочу дещо тобі показати, — відповів старий.

Разом вони зайшли до його будинку. Там мудрець довго рився в старому скрині і нарешті дістав звідти брудні і пошарпані лахміття.

— Ось, приміряй, — з цими словами він кинув ганчір'я юнакові.
Той обурено вигукнув:
— Навіщо мені ці недоноски? Я що, схожий на жебрака?
— Ось бачиш, — спокійно відповів мудрець. — Ти відмовився надягати лахміття, тому що точно знаєш: ти — не той, для кого вони призначені. Так і мене не зачіпають злі слова, адже я знаю, що насправді вони не про мене. Тільки ти сам можеш вирішити, приміряти на себе все, що тобі пропонують.

Мораль цієї історії проста: не варто приймати близько до серця все, що ви чуєте. Ми відповідальні за свої думки і емоції не менше, ніж реальні вчинки. Тільки від нас залежить, чи нести тягар образ і тривог через усе життя або скинути його і йти далі з розправленими плечима.

Злі і заздрісні люди завжди були, є і будуть. Чим ви успішніше, тим їх більше.

Не потрібно сперечатися або виправдовуватися. Просто перешагните через лахміття, які вам кидають з натовпу — вони не для вас.

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст