Корисні поради

Як забезпечити батькам щасливу старість: 5 практичних порад

Ось п'ять порад, як навчитися піклуватися про тих, хто дбав про нас.
4.6к.

Мрія кожної людини — дожити до старості і повною мірою насолодитися життям, усвідомлюючи, що можна покластися на своїх дітей. З іншого боку, бажання кожної дитини полягає в тому, щоб мати можливість утримувати своїх літніх батьків, коли вони перестають бути самодостатніми. І саме тоді, коли відбувається така зміна ролей, виникає питання: як можна підтримати своїх літніх батьків. Вийде чи про це подбати. Або краще визначити у відповідний заклад – сучасні приватні пансіонати для літніх людей Life-House забезпечують дійсно якісний догляд за людьми в поважному віці. Відповідь на ці питання кожен шукає сам для себе, але деякі загальні знаменники підвести можна.

Безтурботність літніх батьків — спокій їхніх дітей

Компанія, допомога під час медичних оглядів і лікування, психологічна підтримка — це лише деякі з потреб літніх людей. Це аспекти, які не можна недооцінювати, щоб наші близькі могли залишатися здоровими, як з фізичної, так і з емоційно-ментальної точки зору. Спокій близьких (батьків, бабусь, дідусів) приносить користь не тільки їм, але і їхнім дітям.

Щодня в геріатричних центрах працівники допомагають багатьом літнім людям, спілкуються з їхніми дітьми і родичами. Що їх іноді об'єднує, так це відсутність безтурботності і занепокоєння про неможливість впоратися з новим життєвим умовою – старістю. Ми часто забуваємо про те, що цей період — невід'ємна частина циклу нашого життя.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Як можна узгодити життєві потреби молодих і активних людей з потребами їх батьків, коли вони старіють і хворіють, а потім стають несамодостаточными. Відповісти на це питання допоможуть 5 зібраних практичних порад по догляду за літніми людьми.

Догляд за літніми людьми: 5 практичних порад, щоб жити спокійно

Ось п'ять порад, як навчитися піклуватися про тих, хто дбав про нас.

 1. Надихає людей похилого віку правильними стимулами

Якщо і є універсальний компонент, який допомагає зберегти здоров'я тіла і розуму, то це безперечно активність. Будь-яке заняття корисно для наших близьких, коли вони стають старше, головне — чим зайняти тіло і розум. Отже, стимули мають фундаментальне значення. Від зустрічі з друзями, до відвідування нових місць, прогулянки на свіжому повітрі. Іноді не потрібно багато зусиль, щоб допомогти батькам скрасити свій день і змусити їх на кілька годин забути типові болю старості. Маленькі жести іноді мають дуже велике значення.

 1. Навчіться терпляче розуміти новий стан

Як відомо, старість робить всіх менш терплячими і більш запальними. Проте найпоширеніша помилка — не ставити себе на їх місце. Іноді це може бути складно, але варто подумати в такому ключі: «Як би я себе почував в їх умовах: без щоденних зобов'язань, з тілом, повним прикрих болів, з невеликою кількістю енергії, без соціального життя?» Це важливе зусилля, але як тільки ми зрозуміємо фазу, в якій знаходяться наші близькі, нам буде легше зрозуміти і приділити належну моментів розчарування або, здавалося б, їх невиправдано поганого настрою.

 1. Створіть правильний розпорядок дня

Ще один телефонний дзвінок, ще одне відвідування, навіть якщо воно буде коротким, можуть мати значення. Підтримання контакту (телефонного і фізичної) передає безпека, близькість; це означає: «Я думаю про тебе, я дбаю про тебе». Усвідомлення того, що старі, як і раніше, є важливою частиною життя своїх дітей, допомагає їм жити і відчувати себе краще в своїх життєвих умовах, які не завжди легко прийняти. Іноді досить просто телефонного дзвінка або повідомлення (спасибі сучасним технологіям).

 1. Приймайте сторонню допомогу, не відчуваючи провини

Спочатку для деяких ідея отримати допомогу від когось «поза сім'ї» могла становити загрозу, поразка чи навіть свого роду неможливість виконати свої обов'язки. Прийняття сторонньої допомоги не означає відмову від близьких, це означає, що ми можемо надати їм необхідну допомогу, не жертвуючи своїми життями наших дітей і подружжя. Тому звернення до зовнішньої допомоги, наприклад, до помічника по будинку в певний час, може допомогти не розбудувати своє життя і життя коханої людини.

 1. Знайдіть підходяще установа для правильного догляду

Керувати дуже літнім батьком, що страждають захворюваннями, що обмежують самодостатність, може бути непростим завданням, особливо коли є непереборне відраза до лікування. Коли ми стикаємося з фізичним (і психічним) занепадом своїх батьків, найкраще рішення знайти душевний спокій — звернутися за допомогою до надійним структурам, здатним професійно впоратися з цим новим важким станом.

Пансіонати Life-House

Так, у Києві та області працюють приватні будинки для літніх – дуже затишні і комфортні пансіонати Life-House. Чому б не довірити їм близького родича. Тут дуже добре розуміють психологію похилого віку і те, якими самотніми, покинутими і нікому не потрібними часто почувають себе наші старики. Але ж це не скасовує необхідності працювати їх дітям – де ж взяти на весь час і сили.

Сьогодні прийшов час якісних послуг, СРСР з його жахливими будинками престарілих залишився в минулому. Можливо, літні тато або мама будуть відчувати себе набагато комфортніше з друзями свого віку, яких вони знайдуть у геріатричному центрі. До того ж, такий догляд, як в Life-House, забезпечити будинку буде набагато важче.

Це цілий комплекс важливих складових по догляду

 1. Здорове харчування. Збалансований і різноманітний раціон.
 2. Спеціалізована меблі. Це особливо важливо для людей, обмежених в русі.
 3. Медичний супровід. Досвідчені фахівці постійно контролюють фізичний стан постояльців.
 4. Цілодобове спостереження. За мешканцями пансіонату постійно дивляться доглядальниці з багаторічним стажем, які щиро віддані своїй роботі.
 5. Організація дозвілля. Пенсійний вік — це час для себе і своїх захоплень. В пансіонатах Life-House це всіляко заохочується і підтримується.
 6. Домашній затишок. Незважаючи на медичну спрямованість, тут завжди панує домашня атмосфера.

Не завжди легко поєднувати сімейне життя, працю і турботу про себе. Місія геріатричних центрів полягає саме в тому, щоб підтримувати людей у їх бажанні допомогти своїм близьким. Підтримка професіоналів часто виявляється незамінною.

author avatar
Антон Клубер Головний редактор
Антон займає почесне місце головного редактора сайту Клубер вже більше десяти років, демонструючи свої професійні навички журналіста. Володіючи глибокими знаннями в області психології, відносин і саморозвитку, він також захоплюється езотерикою і кінематографом.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст