Суспільство

10 філософій щастя з усього світу: ви можете практикувати їх в будь-який час

Найбільш цікаві концепції щастя різних країн, серед яких ви обов'язково знайдете щось корисне для себе.
3.1к.

Життя кожного з нас не можна назвати простим, але за багато тисячоліття людської цивілізації люди з усього світу створили чимало філософій, стратегій і практик, здатних допомогти впоратися з нелегкими часами і нудьгою повсякденному житті.

Хоча в історії більшої частини країн можна знайти відомих філософів або знаменитих на весь світ письменників, до яких можна звернутися тоді, коли вам потрібно трохи життєвої мудрості, у деяких з найбільш інтуїтивних і ефективних ритуалів для здобуття щастя просто немає автора. Якщо, звичайно, не вважати за автора весь народ і створену їм культуру!

Ця сприятлива стаття стане для вас чудовим введенням у світ крихітних задоволень.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Японія: Шинрин-йоку

Шинрин-йоку, буквально «лісове купання» – це відносно нова традиція, створена в 1980-х роках людьми, які намагаються впоратися зі стресом, викликаним постійної життям у містах, що складаються із сталі і бетону.

«Лісове купання» – це відпочинок на природі без будь-яких «гаджетів» і інформаційної навантаження, таке злиття з природою. Такий відпочинок зміцнює імунну систему, зменшує стрес і покращує настрій.

Гаваї: хо'опонопоно

Може здатися, ніби це вираз звучить, як дивна і забавна мантра, але сенс хо'опонопоно в тому, що ми повинні змінювати на краще самих себе – і виявляти ці зміни у взаємодії з іншими людьми.

Ця практика базується на досить очевидну істину, сенс якої в тому, що, відчуваючи гнів і ненависть до інших людей, ми перш за все самим собі шкодимо. Куди мудріше зробити глибокий вдих і розібратися у власних почуттях перш, ніж обговорювати їх з кимось, хто, як вам здається, заподіяв вам зло.

Норвегія: Фрилюфтслив

Норвегія – це величезна і не густонаселена країна, тому не дивно, що жителі так любить вибиратися на природу. Так, у сучасних містах рідко зустрічається щось, здатне пожвавити наше натхнення, але варто вибратися на далекий північ, опинившись в оточенні гір та озер, північного сяйва і вічної мерзлоти, і ви зрозумієте, чому норвежці так пишаються своєю країною.

Втім, ви можете знайти шматочок «фрилюфтслив» і у вашій країні, знайшовши улюблене місце на природі і відновивши свій зв'язок із землею.

Німеччина: Гемютлихкейт

Навіть самим завзятим інтровертам час від часу потрібна компанія. І чим більш здоровими є наші стосунки з оточуючими, тим ми в цілому щасливішими. Але, на жаль, з часом ми починаємо приймати наших друзів і родичів, як належне... А це, на думку німців, абсолютно неправильно. Німецький «гемютлихкейт» – це традиція радіти компанії один одного, і вона може проявлятися у формі пісні, танцю, спільного розпивання пива або просто теплих слів.

Читайте також: Як насолоджуватися життям: 10 способів перестати ганятися за щастям

Іспанія: Сієста

На жаль, сучасний світ, орієнтований передусім на досягнення результату, призвела до практичного зникнення традиційного іспанського післяобіднього сну. Але де б ви не жили, постарайтеся знайти час для 20-хвилинної дрімоти після обіду. Чому? Та тому, що це допомагає вам перезавантажити ваш розум, що не тільки покращує настрій, але і робить продуктивніше.

Франція: Аперитив

Ми часто крутимося, немов білка в колесі, переходячи від сніданку прямо до роботи, а від роботи до сну, не знаходячи навіть півгодини на те, щоб розслабитися або зрозуміти, чого ви добилися і до чого прагнемо. Французька традиція випивати келих вина перед вечерею відмінно підходить для того, щоб ненадовго зупинитися, розслабитися і зробити уявний перехід від роботи до відпочинку. До того ж це сприяє гарному травленню.

Аргентина, Уругвай, Парагвай, Бразилія: Мате

Чай здавна славиться вирощуванням корисними властивостями – причому корисними не тільки для здоров'я, а й для душі. Але, можливо, його ключовим інгредієнтом є все ж соціальна складова. Пити мате краще всього в компанії хороших друзів.

Туреччина: Кейф

Якщо ваші соціальні потреби задоволені, сім'я вас любить, цінує і ви попили чаю в компанії друзів, можливо, тепер вам треба побути самим? «Кейф» може тривати кілька хвилин або кілька годин, і полягає у відпочинку і розслаблення в затишному місці. Це допомагає заново відкалібрувати ваші внутрішні годинники, перш ніж повертатися в суспільство.

Боснія і Герцеговина: Кафа

Ах, якщо ви хочете, щоб світ згладив свої гострі кути і став куди більш терпимим місцем, немає нічого краще чашечки-інший кави по-боснійською з любов'ю звареним в мідній джезві і доповненим кубиком цукру або, скажімо, рахат-лукумом...

«Кафа» – це повна протилежність нашого ранкового кави, яку ми п'ємо з пластикових стаканчиків по дорозі на роботу. Скоріше вже це час спокійного спілкування з друзями або колегами, під час якого ми розуміємо, що світ далеко не такий поганий, як нам здається, і згадуємо, що в цьому житті дійсно важливо.

Нігерія: Убунту

Зміст Убунту, як і більшої частини інших народних філософій, полягає в силу єдності. В цьому випадку наголос робиться на пріоритет суспільного над особистим. Ми знаходимо свою людяність не в собі чи релігії, але в нашій колективної відповідальності, взаємній повазі і любові.

author avatar
Віталій Христюк
Віталій — видатний перекладач, редактор та автор статей, чия робота характеризується не тільки високим професіоналізмом, але і глибокою ерудицією. Його знання охоплюють широкий спектр тем і областей, що дозволяє йому створювати тексти, насичені інформацією, глибокими знаннями і унікальними інсайтами.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст