Історії

Хто залишиться поруч з вами під час тривалого випробування

У однієї жінки мама була токсично-холодна; за класифікацією мам, яку жінка прочитала на сайті одного психолога...

Подумайте, а хто залишиться поруч з вами, якщо прийдуть темні часи? Якщо чорна смуга затягнеться?..

У однієї жінки мама була токсично-холодна; за класифікацією мам, яку жінка прочитала на сайті одного психолога. Там всі мами ділилися на холодних, обволакивающих, контролюючих, істеричних і ще всяких-різних. І всі поголовно були токсичними. Хороша мама повинна була бути зовсім не такою, як у цій класифікації ссавців.

І жінка зрозуміла, що всі проблеми в житті — через мами. Токсично-холодної. Мама все життя працювала, рано овдовіла. Виховала, прокормила, дала освіту, а потім теж особливо емоцій не проявляла. Важко з нею спілкуватися було. І говорити не про що.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Жінка ходила в спеціальну групу для дітей п'ятдесяти років, яких недобаюкали. Недолюбили. Там учасники намагалися дати один одному те, що не дали мами. І ще жінка відвідувала танцювальний гурток, сиділа на сайтах знайомств. І подруги у неї були. Ходили в театри, їздили разом відпочивати. І колеги були, звичайно. Хороше спілкування, тепле, розвиваюче, підтримуюче.

І ще був кіт Рижик. Іноді доводилося кота залишати у мами. Мама була не в захваті, але за котом доглядала. Тільки без особливих сентиментів, як-то холодно, — така вже вона була, ця мама. Про яку жінка багато розповідала в групі і в мережі, в коментарях під текстами про токсичних матерів і недолюбленості.

І жінка захворіла. Дуже сильно. Як-то все сталося стрімко: діагноз, операція, потім — інша. Потім довге лікування, дуже важкий. І знову операція. І знову лікування...

Читайте також: Де дивиться на досвітній місто чиясь мама...

Жінка одужала. Три роки минуло. Вона була врятована лікарями. І мамою. І сама ця жінка сказала так: «Спочатку всі цікавилися моїм здоров'ям і писали, дзвонили. Але я не мала сил підтримувати спілкування, дуже погано було. Люди ображалися. Або просто втомлювалися. У всіх, чи знаєте, своя життя.

І зі мною залишилася тільки мама. Весь догляд був на ній. І тільки вона бачила, у що я перетворилася, як я виглядала, що зі мною було... Тільки мама. Виявилося, що ніхто не буде доглядати і допомагати щодня, прибирати, прати, ходити в аптеку, супроводжувати в лікарні, уносить білизна, приносити чисте, водити попід руку до туалету... Тільки мама».

Так що в словах про склянку води, який нікому подати — правда. Може, знадобиться склянка води. А може, й ні. Може, подадуть його близькі. А може, чужі. Але частіше все ж поруч залишаються ось ці самі «токсичні» близькі, з якими сваришся, на яких ображаєшся, припоминаешь погане... А потім виявляється, що можеш покластися тільки на них.

Чужі бувають краще. Але в слабкості і нещастя вони не те що кидають нас, — вони просто живуть своє життя. І поруч виявляються близькі. Якщо вони ще живі, звичайно. І кіт. Або собака. І все.

І це — жорстока правда життя. Тому не треба відразу застосовувати дивні класифікації до самим близьким. Тим більше, якщо в класифікації тільки лайливі епітети.

Хто його знає, як складеться життя. І не пошлють нам суворе випробування замість добаюкивания і долюбливания? Про це говорила дивом исцелившаяся жінка. І до її слів варто прислухатися. І подумати, хто буде поруч довгий-довгий час випробування?..

Автор: Кір'янова Анна

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст