Історії

«Тільки дуже розумна жінка може бути чарівною дурепою»: уроки життя Моніки Беллуччі

Вся наша життя – боротьба між незалежністю і прихильністю. А щастя – коли вдається знайти баланс між ними...
1.2к.

Моніка Беллуччі – одна з найчудовіших і найбажаніших жінок в світі, затребувана актриса. Їй вдалося неймовірне: всі, включаючи злісних журналістів, забули про її вік і захоплюються виключно її красою.

Урок перший. Якщо тобі не подобається твоє життя – починай іншу

Мама Моніки була художницею, тато – фермером в крихітному містечку Чита-ді-Кастелло. Картини мами не продавалися, ферма папи не приносила доходу. Жили вони дуже скромно. Народження Моніки визнали чудом: її мамі лікарі поставили діагноз «безпліддя». Але насправді мама Моніки просто не хотіла народжувати дітей в бідності і убогості – і тому не вагітніла: у деяких жінок трапляється. І зачала вона доньку тільки тоді, коли зрозуміла, що змін на краще не дочекається. Пізнього дитини батьки балували, купували їй краще, з-за чого позбавляли себе необхідного.

Моніка дорослішала з ідеєю: не повторювати маминої долі і всю себе вкласти в успіх. А ще вона вирішила ніколи не народжувати в бідності, щоб потім не довелося заради дітей у всьому собі відмовляти. Як вона могла вирватися з провінції? Завдяки відмінному навчанні. Моніка намагалася з усіх сил, і її як кращу ученицю у чотирнадцять років відправили в коледж університетського міста Перуджа. Моніка пообіцяла батькам бути «порядної» і поїхала.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

У чому причина успіху

В цілеспрямованості і безстрашність. Моніка зробила ставку на старанність і інтелект і перемогла. Тільки у бульварних романах авторів-чоловіків самотня красива дівчинка в чужому місті неодмінно йде по руках і котиться вниз. В житті вона, зціпивши зуби, б'ється і виживає.

Висновок для тебе

Хочеш стати багатшими, знайти друзів та однодумців, зустріти чоловіка? Не бійся нового. Звичайно, все нове принесе нові проблеми. Але і нові можливості.

Урок другий. До однієї мети веде безліч шляхів. Обирай самий короткий

Через три роки Моніка вступила в університет Перуджі на юридичний. Батьки були щасливі. Вона підробляла офіціанткою, щоб доплачувати за навчання. Але як тільки один з відвідувачів бару, керівник модельного агентства, запропонував їй вигідний контракт, вона кинула навчання і присвятила весь свій час подіуму. Мама з татом дуже переживали, але вона їх не слухалася. І виявилася права – модельна кар'єра у неї склалася вдало.

У чому секрет успіху

У тверезому розрахунку і повної самостійності. Дівчина швидко прикинула, що в модельному бізнесі отримає більше грошей і слави при меншій витраті часу і сил. Знехтувала чужими порадами. І не пошкодувала.

Висновок для тебе

Завжди відокремлюй мета засоби, місце призначення – від способу його досягнення. І якщо ти бачиш поруч зі своєю звивистою стежкою іншу, і коротку пряму, сміливо міняй маршрут. Величезна кількість чудових починань люди гублять тим, що прив'язуються до зручної дорозі і забувають про мету. У підсумку виявляються не там, де хотіли, і дивуються.

Урок третій. Тільки дуже розумна жінка може бути чарівною дурепою»

Моніка не говорила розумні речі – вона здійснювала розумні вчинки і прислухалася до розумних порад. І вибирала тільки розумних чоловіків, причому ніколи не афішувала свої зв'язки. Серед її коханців були керівники модельних агентств, банкіри, державні чиновники і мільйонери. Вона з усіма ладнала і вважалася чарівною і небагатослівною дурненькою. Їй така слава була тільки на руку, так як дозволяла маніпулювати чоловіками. У 1991 році Моніка вийшла заміж за відомого фотографа, який робив для неї чудові портфоліо, вчив, як вигідно себе подати. І розлучилася з ним через чотири роки, як тільки вирішила змінити професію і стати кіноактрисою.

Їй було вже під тридцять — пора змінювати амплуа. Кар'єра актриси куди більш довга, ніж у моделі, і менш вимоглива до фігури і зовнішніми даними. Моніка спокусила племінника знаменитого режисера Френсіса Копполи, і він умовив дядька взяти її на крихітну роль вампірши у фільмі «Дракула». Після «Дракули» Моніка зрозуміла, що може грати. Залишалося тільки переконати в цьому інших.

Моніка стала збирати інформацію. Італійський кінорежисер порадив їй виїхати з Італії: «Якщо ти будеш чекати у нас ролей, то постарієш на кухні як красуня з подіуму з пишним бюстом». Моніка рада оцінила і попрямувала до Франції. Там вона знайшла собі розумного агента, який енергійно і безкоштовно взявся за створення її кинобудущего. Чому безкоштовно? Тому що був допущений до її тіла і хотів подбати про гарну жінку, «загубленої» в світ великого кіно. Він вибив для неї роль у фільмі «Квартира», який змінив усе її життя.

У чому причина успіху

Моніка намагалася не демонструвати чоловікам свій інтелект – тільки тіло і посмішки. Красивою і охоче фліртує жінці багато чоловіків готові давати гроші і поради в надії на те, що вона за них заплатить сексом. А вже платити чи ні – її справа.

Висновок для тебе

Ніколи не сперечайся з чоловіком, від якого тобі щось треба. Тим більше – до переможного кінця. Інакше ніколи не отримаєш потрібного. Фліртувати з ним необов'язково. Але не варто вести себе як конкурентний самець і припирати його до стінки розумними аргументами. Якщо хочеш, щоб він тобі допоміг.

Урок четвертий. Як зловити невловимого

На зйомках фільму «Квартира» Моніка вперше закохалася без пам'яті. Вона зустріла чоловіка, який кинув їй виклик. «Ще одна грудаста дура прибула!» – так відгукнувся актор Венсан Кассель про свою нову партнерку. І демонстративно відвернувся при зустрічі. Красунь навколо нього було море, успіхом він користувався неймовірним. І був самим багатообіцяючим актором Франції.

Спочатку Моніка вирішила зачарувати Венсана, щоб погрітися в променях його слави і піднятися на пару кар'єрних сходинок. І заради самоствердження: він вважав її дурепою, а їй таковою бути не хотілося. Але – Моніка не на жарт захопилася. Хуліган, авантюрист, любитель жіночої краси, щедрий і щирий, Венсан її підкорив. Вона завжди трималася подалі від таких хлопців, щоб не втратити контроль над собою. І воліла гідних чоловіків – щоб від них чогось навчитися, увійти в нове суспільство, придбати зв'язку. А цей її убив – він виявився біса гарний у ліжку і незамінний в роботі. Він узявся навчати.

Моніка перестала демонструвати себе перед камерою і почала грати. Пристрасть вибила з неї іскри акторської майстерності, і вона засяяла, як діамант. Венсан своєю владою змушував режисерів брати разом з ним на головні ролі його коханку. Фільми «Доберман», «Братство вовків» зробили його знаменитим, її відомою.

Моніці потрібен був вітряний, талановитий і непередбачуваний Венсан. І вона знайшла вірний спосіб його прив'язати – триматися від нього на відстані, підкреслювати свою незалежність. Не жити з ним разом. Так, вона його любить. Але вити гніздо, стояти біля плити – не буде цього!

У 1998 році Венсан віз Моніку з аеропорту Орлі в свою паризьку квартиру. На світлофорі дістав з кишені золотий перстень з діамантом і сказав: «Раз ти всюди мотаешься без мене, нехай у тебе хоч кільце буде моя!» – «Спасибі», – сказала Моніка. «Це була пропозиція! – повідомив Венсан. – Ну як – згодна вийти за мене?» – «Так», – відповіла Моніка. Вони одружилися, і вона відразу полетіла в Голлівуд на зйомки.

У чому причина успіху

Венсан з тих самолюбних чоловіків-мисливців, які ганяються за будь симпатичною здобиччю. Як тільки такий чоловік бачить, що жінка від нього вислизає, він відчуває азарт і готовий на багато що, щоб її наздогнати. Навіть на шлюб.

Висновок для тебе

Це ми, жінки, виходимо заміж, тому що нам потрібна сім'я, діти, турбота, стабільність, будинок... У чоловіки для шлюбу один залізний аргумент: «Якщо на ній не одружитися, вона мені не дістанеться». І якщо ти вже живеш з ним, спить в одному ліжку, переш йому сорочку, то його шлюбна активність прагне до нуля – він тебе вже і так отримав.

Урок п'ятий. Зовнішність – твій капітал. Примножуй його

Таланту у Моніки – кіт наплакав. І вона зробила ставку на красу. Їй пощастило – у неї обличчя того правильного типу, що подобається практично всім чоловікам. У неї чудова фігура «пісочний годинник». При зрості 178 см вона важить 68 кг. І робить все, щоб зберегти і підкреслити красу.

Моніка майже не сидить на дієтах і рідко займається спортом, не слід віянням моди. Все її вбрання — поза часом і шиються виключно по фігурі. Вечірні сукні фасону «русалочий хвіст» підкреслюють талію і стегна, декольте відкриває розкішний бюст. Всі підкреслено, посилена, обіграно і піднесено. Її не можна не помітити.

У чому причина успіху

Зовнішність – це капітал, який вона вигідно вкладає. І їй не соромно це робити. Вона нарозхват у кіно. Моніка не знає сором'язливості і охоче оголюється на екрані, знімається в еротичних календарях. Вагітна і напівгола позувала для обкладинки журналу. Зіграла жертву в сцені страшного, збоченого зґвалтування в трилері. Чоловік сцену не додивився – вибіг із зали. Йому стало млосно. А Моніці – нормально. Це ж тільки робота, а тіло – всього лише інструмент.

Вона знає гідності своєї зовнішності, підкреслює краще і приховує найгірше. У неї маленькі оченята, які без тонни підводки і видно не було. Особа схильне до одутлість – тому вона на ніч не п'є навіть чай і постійно засмагає, щоб риси здавалися більш різкими, вилиці – високими, щоки запали. І вона тримає свою вагу постійним, щоб шкіра зберігала еластичність.

Висновок для тебе

Будь настільки красивою, наскільки для тебе це можливо, так жити буде простіше і комфортніше.

У гонитві за привабливістю не женися за модою – красуні цього не роблять.

Урок шостий. Любов – це коли немає ні бар'єрів, ні кордонів

Моніка думала, що зможе постійно тримати Венсана на дистанції і тим самим забезпечить собі свободу для зйомок – де захоче і коли захоче. У них були окремі квартири – у Венсана в Парижі, у Моніки в Лондоні. Вона вважала романи на зйомках виробничою необхідністю, зраджувала чоловікові з Мелом Гібсоном, Жераром Депардьє та Джорджем Клуні. І вважала, що чоловік поділяє її погляди. Коли він переспав з Дженніфер Аністон, виявила повне розуміння і навіть скандалу не влаштувала. Її розуміння його зачепило. Невже він їй більше не потрібен?

На прийомі після прем'єри чергового фільму Венсан напився і з гіркотою сказав, що зробив з неї справжню актрису, а вона йому навіть не вдячна. Але він помилявся, Моніка була йому вдячна, любила його і в 39 років, всупереч усім чуткам про її безплідді, без усякого еко народила від 37-річного Венсана доньку.

Він дуже хотів дитину і два роки був захоплений роллю батька. Вимагав, щоб Моніка менше знімалася, більше була з родиною. У 45 Моніка народила другу доньку, але він обурився: «Я зовсім цього не хотів!» Почав їй змінювати з усіма, включаючи покоївок у готелях. Покликав її в Бразилію, щоб почати там нове життя. Моніка поїхала, але їй не сподобався жаркий клімат, шум, бруд на вулицях. Теплого спілкування з Венсаном, восхищавшимся умінням бразильців любити, не вийшло. Вони розлучилися в серпні 2013 року.

Моніка залишилася при кіно і двох дочок і без чоловіка. Вона не розуміла, чому її тактика «тримати чоловіка на відстані» призвела до шлюбу, але не допомогла його зберегти.

У чому причина невдачі

У тому, що Венсан, на відміну від першого чоловіка і колишніх коханців, Моніку щиро любив. Він боявся її втратити, прагнув близькості, причому не тільки фізичного. Йому хотілося говорити з нею годинами про всяку нісенітницю, пити шампанське з пляшки і обніматися на вулиці. Але вона вислизала – дуже дорожила зйомками і кар'єрою, своєю незалежністю. Вона відокремила від нього величезний шматок свого життя. І Венсан відчув себе непотрібним і пішов.

Висновок для тебе

Не буває щирої любові з бар'єрами: «Сюди пущу, туди – ні, цього не дам, тут – тільки моє». Доводиться відкривати перед коханою людиною всю себе, допускати у всі закутки душі. Так, це буває неприємно і боляче і не завжди зміцнює любов. Але зняти бар'єр і сказати — «ось вона я!» – єдина можливість зберегти її назавжди.

Урок сьомий. Самотня богиня

Після розлучення Моніка не відчуває себе щасливою. І нерідко говорить про те, що могла б повернутися до Венсану. Незадовго до розлучення у неї був роман з азербайджанським мільйонером, колишнім власником Черкізовського ринку Тельманом Измаиловым. Їй приписують любовний зв'язок з Еміром Кустуріцею. І раптом Моніка виступила із заявами в пресі про те, що все це – брехня. Романи-то, швидше за все, були. Але їй не потрібні навіть чутки про них – їй хотілося отримати Венсана назад.

Так, вона як і раніше красива і популярна, знімається оголеною, глядачі, критики і режисери в захваті. Але незалежність здорово втрачає в ціні, коли поруч немає людини, якій можна сказати, яка чудова річ – незалежність.

У чому причина невдачі

Моніка недооцінила значення Венсана у своєму житті. Їй здавалося, що він їх сковує. Виявилося – дає опору. Немає його – безбашенного баламута, який плакав на фільми з її участю, – і навіть романи з олігархами стали якимись прісними. Вона весь час каже, яке щастя – діти. Але для дітей вона сама – опора життя. А хто підтримає її?

Висновок для тебе

Вся наша життя – боротьба між незалежністю і прихильністю. А щастя – коли вдається знайти баланс між ними. Щоб зберегти свою красу і перебувати на хвилі слави, як це вдалося Моніці, треба жити не тільки собою і своїми інтересами. Але коли ти так робиш, ризик самотності різко зростає. І відповідь на питання, чи потрібно тобі це, кожна людина шукає сам.

Автор: Галина Панц-Зайцева

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст