Саморозвиток

Японська мудрість, яка допомагає досягти неможливого

Японські мудреці зашифрували один важливий секрет, який допомагає досягти успіху у будь-якій справі...
2.4к.
Японські мудреці зашифрували один важливий секрет, який допомагає досягти успіху у будь-якій справі. Цей секрет завуальовано повторюється в деяких сучасних книгах, але лише частково. Повністю його чомусь не озвучують, хоча без «втраченої» частини він не працює. У статті розповімо про повної версії.
Спочатку зупинимося на сучасному варіанті цієї мудрості. Художник Скотт Адамс у своїй книзі «Теорія везіння» наводить цікаве спостереження — різні завдання вимагають різного стану розуму. Для яких потрібен вибух креативу, для якихось- кропіткий аналіз, а для якихось- наполегливе виконання рутинної роботи. Так що Адамс радить: "перш ніж щось робити, треба «привести стан розуму у відповідність з поставленим завданням».Психолог майка чіксентміхайі у своєму бестселері «Потік» пише про те, як жити в потоці, тобто в стані повного злиття зі своєю справою, коли не відчуваєш часу й самого себе, коли замість втоми відчуваєш постійний приплив енергії.
Потік — це стан повної поглиненості тим, що робиш, коли не ведеш рахунок часу і не відчуваєш втоми. Коли Костянтин Левін, герой роману Льва Толстого «Анна Кареніна», із заздрістю спостерігає за роботою своїх селян, він бачить їх у стані потоку: так ритмічно і злагоджено вони косять. Таке ж почуття відчувають музиканти, що грають на улюбленому інструменті, і спортсмени під час тренування, коли заповітний результат стає все ближче.
Дійсно, це дуже важливий момент, який в японській культурі звучить як «Слідуй ритму шляху». Видатний японський стратег Міямото Мусасі в своїй головній праці «Книга п'яти кілець» пише, що «Скрізь є свій ритм. В ритмі кожного шляху містяться свої відмінності. Існують ритм служби і ритм невдачі, ритм виконання і невиконання обов'язків. Не слід забувати і про ритмі всіляких мистецтв і мистецтв. Також є свій ритм і у невидимому (порожнечі).
Є ритм збагачення і ритм розорення. Слід добре розуміти і розрізняти ритм розквіту і ритм згасання».Таким чином, ми бачимо: щоб досягти успіху в якійсь справі, треба спіймати його ритм і слідувати йому — це перша частина мудрості, про яку ми хочемо вам розповісти. І тут можуть допомогти поради Скотта Адамса з книги «Теорія везіння» і Михайя Чиксентмихайи з книги «Потік». Вони як раз говорять про те, як налаштувати себе, щоб зловити потрібний ритм — досягти відповідного стану розуму. Але чи цього достатньо? Японські мудреці вважають, що ні.
Міямото Мусасі вважає, що «дізнатися відповідний ритм і слідувати йому» — це тільки півсправи. Вкрай важливо також «вичленувати ритм, що йде врозріз». «Якщо не відкинете суперечить ритм, ніколи не станете досконалими в дорозі», — пише японський мудрець у своїй «Книзі п'яти кілець». Мусасі категоричний: він упевнений: навіть якщо ви увійшли в потрібний ритм, без другого правила ваші справи не підуть. Суперечить ритм — це як ложка дьогтю в бочці меду»: він не дасть вам просунутися в дорозі.І справді, як часто буває, що ми начебто намацали свою колію, відчули ритм своєї справи, увійшли в потік, але щось весь час гальмує, щось як настирлива муха, не дає нам йти вперед так, як хочеться. Шукайте суперечить ритм, радить японський мудрець. Шукайте ті справи, які «вбивають» ваш час, «з'їдають» вашу енергію, позбавляють внутрішнього ресурсу. Для творців, або як ще кажуть «творців продукту», такими справами найчастіше є питання, пов'язані з маркетингом, продажами, юридичними тонкощами, бухгалтерією і т. д. Це ті справи, які вимагають іншого ритму — іншого стану розуму, часто йде врозріз з основним пріоритетним ритмом.
author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст