Саморозвиток

Якщо не можете подякувати за ці 7 речей, 2021 рік буде для вас складним

Погані часи доводять існування часів хороших...
2.5к.

Минулий рік був непростим. Пандемія. Конфлікти. Безпрецедентні економічні труднощі. Не дивно, що деякі люди так і не змогли відповісти на питання про те, за що 2020 році взагалі можна бути вдячними.

Результатом моїх роздумів став список з 7 «причин для подяки», який ви побачите нижче. Про деякі з цих речей більшість людей навіть не замислюються.

Якщо ви почнете практикувати подяку за моїм рецептом, думаю, 2021 рік стане для вас набагато краще попереднього, незалежно від того, що відбувається.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Справа в тому, що вміння висловлювати щиру вдячність — це один з основних секретів успішного і щасливого життя.

Отже, приступимо.

1. Будьте вдячні за те, що ви живі.

Починайте з цього пункту. Це настільки просто, наскільки просто забути про нього. Ви живі! Зараз! Хіба це не здорово?

Тільки уявіть собі всі ті неймовірні речі, які могли б перешкодити вам народитися на світ. Тому будьте вдячні за те, що ваші батьки зустрілися. За те, що в свій час зустрілися їхні батьки. Будьте вдячні за все, що сталося.

Ми не тільки народилися — ми народилися в 20-го чи 21-му століттях і ходимо з невеликими пристроями в наших кишенях, здатними надати нам доступ до всіх людських знань.

Це дійсно великі часи.

І хоча на планеті проживає понад 7 мільярдів людей, від цього такий дар не стає менш унікальним. Дар життя варте того, щоб бути за нього вдячними.

2. Будьте вдячні за біль і печаль.

Стоп, що? За біль і печаль? Та що ж це за такий список?

Саме так. Навчіться бути вдячними за біль і печаль.

Ось вам дві причини. По-перше, щастя та задоволення нам приносять тільки хороші стосунки. А будь-які гарні відносини будуються на розумінні. Якщо ж вам незнайомі ні біль, ні печаль, ви ніколи не зможете зрозуміти іншу людину.

Друга причина? Біль і смуток призводять до зростання.

Суть в тому, що вчитися, рости і рухатися вперед, попутно усуваючи в життя будь-які джерела болю.

Біль і смуток призводять до страждань. У них немає нічого веселого. Але якщо ви навчитеся бути вдячними за них, то в кінцевому підсумку до вас прийде щастя.

3. Будьте вдячні за свої потреби.

По-перше, будьте вдячні за всі задоволені потреби.

У вас є будинок? Їжа? Притулок? Захист від негоди? Вітаємо. Про базовому рівні піраміди Маслоу ви подбали. Навчитися виражати вдячність за це дуже просто, хоча ми і забуваємо робити це.

Куди складніше бути вдячними за незадоволені потреби, які часом стають причиною появи болю та печалі (див. пункт вище).

Саме вони запалюють у нас вогонь і мотивують бути креативними. Саме вони піднімають нас вранці з ліжка в ті дні, коли нам так хочеться просто полежати.

У вас немає потреб? Немає ніяких потреб? Значить, не буде і ніяких винаходів і відкриттів (адже їх і породжує потреба).

Будьте вдячні за прогрес і за потреби, які роблять його можливим.

4. Будьте вдячні за прощення.

Зганьбитися може кожен. Всім нам деколи доводиться просити вибачення. І всіх нас є своя причина бути вдячними за те, що нас прощають.

А як щодо вдячності за власну здатність прощати?

Ви — людина, і інші люди завдавали вам біль. Ймовірно, біль вам завдавали навіть ті, хто вам доріг. І біль ця була сильною.

Вміння прощати і рухатися далі не дадуть вам зіпсувати цінні для вас відносини. В іншому випадку вони не були б життєздатними.

Ось чому ваше вміння прощати — це дар, за який ви повинні бути вдячними.

5. Будьте вдячні за свої помилки.

Непогано, так? Помилки. Так, у мене їх було предостатньо.

Але «правильні» помилки (коли ви нічого не виграли і нічого не програли) є ознакою амбіцій. А ще цього відмінне джерело знань. Так, ви отримуєте можливість не тільки навчатися на допущених помилках, але і тому, як треба помилятися.

Ви вчитеся, чого варто боятися, а чого — ні. Іноді ви розумієте, що насправді боятися зовсім нічого. Ви отримуєте ще один шанс до тих пір, поки продовжуєте старатися.

Помиляйтеся, але не забувайте, що ваша невдача — це ще не кінець історії.

Будьте вдячні за свою здатність написати наступну главу, а також за досвід і невдачі, які знову повернули вас на чистий аркуш.

6. Будьте вдячні за тих, хто поруч.

Наші життя — це більше, ніж просто сума всіх наших відносин. Тому навчіться бути вдячними за людей, присутніх у вашому житті: членів вашої сім'ї, друзів, колег. Ваших однокласників. Ваших знайомих. Якщо ви керівник, то за ваших працівників, членів команди та клієнтів.

Те, що я скажу далі, буде досить складним, але варто навчитися бути вдячними за своїх конкурентів і суперників — навіть за ворогів, якщо такі є (тих, хто змушує страждати чи викликає у вас тільки гірше). Подібні відносини теж є джерелами знань. У них у вас з'являється розуміння. В житті ви отримуєте тільки те, що варте вашої вдячності.

І поки ми ще не закінчили, у цей список я б додав також тварин: домашніх вихованців, якщо вони у вас є. Ці відносини теж дуже важливі і гідні подяки.

7. Будьте вдячні за надію і віру.

Чи був цей рік непростим? Так. Але я сподіваюся, що ці труднощі подарували вам надію.

Яким чином? Справа в тому, що якщо минулий рік був особливо складним, значить, наступний повинен бути краще.

Суть не в тому, щоб применшити найбільші труднощі і біль, з якими деякі люди зіткнулися в 2020 році. Мета — усвідомити, що надія включає в себе багато речей, погані часи доводять існування хороших часів.

А з надією рука об руку йде і віра. Ні, я зовсім не збираюся цитувати Біблію тут. За все своє життя я помилявся щодо стількох речей, що ледь можу сказати комусь: «Ти повинен в це повірити». Однак надія і віра дійсно йдуть рука об руку. Вони є необхідними умовами для оптимізму. А оптимісти — це ті, хто досягає в житті величезних успіхів.

Тому навчіться бути вдячними і за перше, і за друге. І дивіться з надією в 2021 рік.

***

Думаю, у вас знайдуться й інші, більш показові приклади «причин для подяки», які можна внести в цей список. Сподіваюся, ви поділіться ними.

Мабуть, для тих, хто не навчився подяки, 2021 рік стане набагато складніше.

І суть не в тому, щоб просто скласти список речей, за які ви повинні бути вдячними. Важливо виробити в себе звичку шукати у всьому щось позитивне і гарне, а потім пояснити, чому ви відчуваєте вдячність.

Пандемія закінчиться. Економіка відновиться. Можливо, буде нелегко, але ми знайдемо рішення для кожної з наших проблем.

А потім з'являться інші проблеми і випробування, які потребують нових рішень. Але це нормально. Це і рухає всіх нас вперед. І це ще одна річ, за яку ми повинні бути вдячними.

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст