Саморозвиток

10 рішень, про яких ви не пошкодуєте через 10 років

«Не шкодую про те, що зробив у житті. Я шкодую про те, чого не зробив тоді, коли у мене була можливість».
5.1к.

В кінцевому підсумку найбільше ми шкодуємо про те, чого не зробили. Шкодуємо про можливості, які не скористалися. Ми шкодуємо про те, що не зважилися дати шанс відносин. Шкодуємо про те, що занадто довго зволікали з прийняттям рішень.

Задумайтеся про це...

Напевно у вас в житті була якась можливість, якої ви побоялися скористатися. Напевно у вас був друг, якого ви так і не передзвонили. Напевно ви комусь не сказали дуже важливих слів...

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Ви зрозуміли, про що я кажу.

Кожному з нас знайоме почуття жалю. Пам'ятайте про те, що ще не пізно. Ще не пізно все виправити і зробити правильно. Ви все ще живі. Сьогодні у вас є можливість змінити ваше завтра. Прямо зараз ви можете прийняти рішення, які позбавлять вас від жалю в майбутньому.

Настав час по максимуму використовувати кожен день свого життя. Про це ми і поговоримо. Ось 10 рішень, прийняття яких ви не пошкодуєте навіть через 10 років:

1. Знайти і зайнятися тим, що ви любите.

Якщо ви все життя будете займатися тим, чим радять оточуючі, ви все життя будете нещасні. Пробуйте щось нове. Шукайте своє. Пробуйте що завгодно.

Знайдіть те, що змушує вашу душу співати, а ваше серце битися в два рази швидше. Присвятіть себе цілком цій справі. Знайдіть однодумців. Знайдіть тих, хто теж любить цю справу.

Не займайтеся чим-то лише тому, що це здається класним оточуючим вас людям. Так ви тільки зробите гірше. Ваше життя піде не так, як було задумано. У неї прийдуть люди, спілкування з якими вам зовсім не потрібно.

Любіть справу, якою займаєтеся. Будьте собою. Тоді все у вашому житті складеться краще, і стосунки з оточуючими будуть приносити вам щастя і радість.

2. Кожен день жити так, як вам здається правильним.

У процесі визначення заняття, яке ви любите всією душею, вам зустрінуться люди, які будуть намагатися змусити вас звернути з наміченого шляху. Ці люди будуть буквально вимагати піти їхнім шляхом. Але те, що підходить їм, може абсолютно не підійти вам. Пам'ятайте про це.

Світ представляється нам таким, яким ми його бачимо. Все залежить від нашого сприйняття. Ви живете нудною, нещасної життям, тому що ви занадто прислухаєтеся до батьків, друзям чи колегам? В цьому винні ви, і тільки ви.

Самий мудрий і сміливий вчинок, який ви тільки можете зробити, — це вирішити жити своїм розумом і прислухатися до своєї інтуїції. Краще жити та померти так, як ви самі цього хочете, аніж прожити відведені вам роки не своїм життям.

Читайте також: Щастя – вибір: 10 нагадувань, які варто читати 10 разів на день

3. Кожен день робити те, що для вас важливо.

Світ нічого вам не винен. Ви самі повинні досягати всього, що хочете отримати. Припиніть просто сидіти і мріяти. Почніть діяти.

Одними мріями ситий не будеш. Візьміть на себе відповідальність за своє життя. Візьміть контроль у свої руки. Ви важливі і потрібні цьому світу. Немає сенсу сидіти і чекати, коли хтось прийде і зробить все за вас.

Час прийшов. Світ має потребу в тому, щоб ви самі почали діяти. Не будьте просто зайнятими. Будьте продуктивними. Не виконуйте якісь справи просто для того, щоб убити час. Робіть те, що важливо для вас. Працюйте і над професійним і особистим життям.

4. Менше користуватися телефоном і більше жити сьогоденням.

Що може бути гірше, ніж прийти кудись і навіть не пам'ятати, як ти туди дійшов? Усвідомте, наскільки був прекрасний той момент, який вже став частиною вашого минулого.

Жити справжнім легко. На жаль, ми майстри ускладнювати воістину прості речі. Немає нічого складного в тому, щоб навчитися цінувати момент життя в сьогоденні і жити ним.

Через багато-багато років ви будете згадувати зовсім не фотографії друзів, опубліковані в Instagram. Ви будете згадувати живі бесіди з близькими людьми і забавні історії з життя. Саме тому і потрібно жити сьогоденням.

5. Робити добрі вчинки.

Доброта – завжди найкращий відповідь у будь-якій ситуації. Коли-небудь ви постарієте, багато чого не будете пам'ятати про своє життя. Ви не будете пам'ятати якісь речі, які в молодості вам здавалося надзвичайно важливим. Швидше за все, ви не будете точно пам'ятати свої бали на шкільних іспитах або ще щось в цьому роді.

Переглядаючи фотографії однокласників в соціальній мережі, ви будете дивуватися тому, що колись були у нього (неї) закохані. Вам буде складно згадати, чому ви так сильно сердилися на кого-то 40 років тому.

Але ви ніколи не забудете людей, які були ласкаві до вас. Ви не забудете тих, хто допоміг вам, коли вам було дуже погано. Ви не забудете тих, хто продовжував любити навіть тоді, коли ви самі не любили себе.

Ви й самі повинні якомога частіше проявляти доброту до оточуючих. Знаєте, як кажуть? Що посієш, те й пожнеш.

6. Любити себе.

Швидше за все, у вас не вийшло вибудувати відносини зі своєю першою любов'ю. Може бути, у любові ви вже зазнали кілька невдач. Знаєте, чому у вас так і не виходить знайти того, кого ви полюбили б усім серцем? Тому що, перш за все, вам потрібно полюбити себе.

Ніхто не може подарувати вам любов, вона повинна бути всередині вас. Ви самі повинні її випромінювати. Саме ця здатність любити і робить нас людьми.

Це найпрекрасніші моменти, ми можемо побути з тим, кого любимо, і розділити з ним нашу любов. Любов, що всередині нас. Це справді чудово, але... Перш за все, не забувайте любити себе.

Любов і повага до себе впливають на здатність любити в цілому. В житті ви зустрінете ще багато чудових людей. Сподіваюся, що ви обов'язково знайдете людину, якого любіть всім серцем. Просто пам'ятайте про те, що ви повинні любити себе і своє життя. Крім вас самих, ніхто не дасть вам цієї любові.

7. Трохи менше працювати і більше часу проводити з улюбленими людьми.

«Все найкраще і найцінніше в житті отримуєш безкоштовно». Напевно ви чули цю приказку. Мова про особливі моменти життя. Час з друзями, ігри з дитиною, компанія коханої людини, — все це безцінні моменти життя, якими не можна нехтувати.

Роботою життя не обмежується. Якщо ви будете занадто багато працювати, то у вас просто не залишиться ні часу, ні сил на тих, кого ви любите. Змініть свій спосіб життя. Приймайте усвідомлені рішення. Усвідомте, що всього в житті не купиш. Працюйте поменше для того, щоб у вас залишався час на тих, хто для вас важливий.

Це цікаво: Сенс життя – допомагати, а не шукати щастя

8. Завжди говорити те, що потрібно сказати.

Висловлюйте свою думку. Особливо в тих випадках, коли ваша думка дійсно може розвернути ситуацію на 180 градусів. Будьте хоробрі. Говоріть те, що потрібно сказати.

Багато людей приховують думки і почуття від оточуючих тому, що хочуть уникнути конфлікту. (Або тому, що вони бояться бути відкинутими).

Дуже багато хто з них у підсумку шкодують про те, що вони чогось не сказали. Багато згодом починають відчувати огиду до самих себе. Не будьте одним з цих людей. Найбільше нас ранять ті слова, які так і не були висловлені.

9. Покласти край токсичним відносин.

Ви заслуговуєте поваги. Заслуговуєте, щоб вас поважали рідні, друзі, колеги по роботі і всі інші люди у вашому житті. Кращий спосіб отримати повагу оточуючих – самому почати поважати себе.

Говоріть чесно і не ховайте голову в пісок. Відстоюйте ті ідеї, у які вірите. Робіть вибір, який вам здається правильним. Якщо хтось з оточення виявляє неповагу до вас, прямо скажіть йому про це. Якщо і після цього нічого не зміниться, обмежте спілкування з цією людиною.

Нам потрібні люди, які кидають нам виклик і бувають з нами не згодні. Завдяки таким людям ми можемо подивитися на ситуацію інакше. Однак нам абсолютно не потрібні люди, які отруюють наше життя своїм постійним неповагою.

Може бути важко перестати спілкуватися з токсичним людиною. Може бути непросто розірвати стосунки, які тривають роками. Не відступайте. Так, виключати людей зі свого життя буває дуже боляче. Але ви в кінцевому підсумку нічого не втратите. Навпаки, ви тільки придбаєте. Пам'ятайте про це.

10. Не чіплятися за тих, хто вже не є частиною вашого життя.

В житті все колись відбувається вперше. Наприклад, перший поцілунок. Він незабутній. Охоплюють емоції і здається, що ми неймовірно закохані. Чи Так це насправді? Швидше за все, немає. Вам просто сподобався сам поцілунок.

Ви зустрінете друзів. Ви можете думати, що з деякими з них ніколи не розлучитеся. Що ж насправді? У якийсь момент ваші доріжки починають розходитися, і ви перестаєте спілкуватися. В різні періоди життя ви можете знайомитися з людьми, яким не судилося затриматися у вашій долі надовго.

Життя – це низка моментів, низка певних історій. Те, як наші історії перетинаються з історіями інших людей, – вже само по собі чудово. Деяким людям дійсно судилося бути з нами протягом усієї нашої історії життя, інші затримуються на мить.

Для того, щоб визнати, що певна голова життя закінчена і пора вже перевернути сторінку, потрібно бути хоробрим. Будьте такою людиною. Не бійтеся прощатися, коли приходить час. Так у вашому житті звільняється місце для нових, ще більш чудових людей.

Думки наостанок

Вам складно прийняти деякі з перерахованих вище рішень? З такою проблемою стикаються не тільки ви. Ми наполегливо працюємо для того, щоб стати краще, ясніше мислити і жити життям, у якому немає місця сожалениям.

Словом, змінити життя ніколи не пізно. Ніколи не пізно зробити перший крок у потрібному напрямку. Ніколи не пізно стати тією людиною, якою ви можете стати. Якщо ви захочете, ви все зможете поміняти.

Не важливо, скільки вам років. Прямо зараз у вас є можливість почати писати своє майбутнє, в якому не буде місця сожалениям. Майбутнє, в якому все у вас буде добре.

Переклад статті — 10 Choices You won't Regret in 10 Years  via Клубер

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст