Психологія

Як дізнатися, чи зрадить один: 3 цитати

Справжнє обличчя людини ви побачите тільки тоді, коли не будете приносити йому вигоду.

Друзі теж зраджують. Вірніше, люди, яких ми вважали друзями. Можна передбачити зрада? У багатьох випадках — так...

Омар Хайям застерігав:

«Май друзів поменше, не розширюй коло.
І пам'ятай: краще близький, далеко живе один.
Окинь спокійним поглядом усіх, хто сидить навколо.
В кого ти бачив опору, ворога побачиш раптом».

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Придивіться до тих, з ким спілкуєтеся, пише канал Будні без суєти. Наприклад, ви стали багатшими, придбали щось дороге або з'їздили на відпочинок в іншу країну. І ті, з ким ви дружите, можуть поставитися до цього по-різному:

  1. Будуть спілкуватися так само, як і спілкувалися раніше. Це найкраще.
  2. Віддаляться, навіть не спробувавши побороти свою заздрість.
  3. Будуть намагатися зблизитися з вами, намагатися догодити, хотіти сподобатися.

«Коли ти бідний, сусіди поблизу не прийдуть; як тільки ти станеш багатим, тебе будуть дивувати візити родичів здалеку», — Радж.

Цей варіант найбільш частий. Якщо людину, який став успешенее, знайомі відразу починають запрошувати кудись, намагаються більше проводити з ним час, то чекайте сюрпризу. Якщо раптом гроші закінчаться, то і ці друзі швидко зникнуть.

Народна мудрість говорить: «Справжнє обличчя людини ви побачите тільки тоді, коли не будете приносити йому вигоду».

Цінуйте тих людей, яким від вас нічого не потрібно, які нічого не просять, і не тому що це зручно нікому не допомагати і не вирішувати чужі проблеми, а тому що саме ці люди цінують вас просто так, не за гроші і допомогу, і вони не залишать, якщо вам буде важко, не відвернуться і, швидше за все, ніколи не зрадять.

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст