Психологія

3 ознаки, що відрізняють розумну жінку від недалекій: спостереження Елеонори Рузвельт

Розумна жінка не бреше, а найчастіше й зовсім, не говорить, а слухає. Вона не задавить вас своїм авторитетом, поруч з нею вам буде комфортно і легко. Принижують чужий інтелект тільки ті, у кого вона в дефіциті.
10.8к.

На початку життя ми всі мріємо про те, що виростемо і у нас буде все-все, про що ми побажаємо. Ось тільки шляхи досягнення цілей у всіх різні. Хтось робить серйозну кар'єру, а хтось шукає покровителя, який просуне, хто намагається вийти заміж, а хтось воліє залишатися одна, щоб не бути пов'язаною ніякими зобов'язаннями.

Це довгий шлях, на якому ми набуваємо досвід, знання, враження, долаємо, отримуємо життєві уроки. І якщо наші однокурсники максимально схожі на нас за способом життя і мислення, то між однокласниками і зовсім може утворитися прірву.

Я якось побувала на зустрічі випускників і подивилась до якої міри ми всі різні. Хтось немов зупинився в розвитку, а хтось так просунувся і досяг успіху у своїх справах, що відверто нудьгував у цьому суспільстві.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Були успішні щасливіші за тих, у кого нічого особливого в житті не трапилося? Не думаю. Щастя — це не те, що ти маєш, а як ти себе відчуваєш.

Але, дивлячись на своїх подружок юності, я чітко бачила грань між ними...

Зовнішній вигляд

Мудра жінка не вважає себе розумнішим матінки-природи і нічого з собою не витворяє: ні про які зміни у формі носа, губ і ушей не може бути й мови.

Як сказав письменник Віктор Пелевін, у вас будуть нові очі, ніс і губи, але це не виллється в нову якість — красу. Бо краса — вона від природи, вона — в унікальності, а ще — у погляді, в жестах, в міміці. Це неможливо купити. Навіть у розстрочку.

Мудра жінка не молодится. Не намагається довести, що в 42 роки вона все ще виглядає на 26, тому що їй є за що любити і поважати свій вік.

Вона не обсипає себе золотом і стразами, щоб виділятися. Вона взагалі не любить виділятися, не бачить сенсу. У неї немає мети всім сподобається або когось вразити, перевершити.

Її життєвий досвід навчив: з лиця води не пити. Обгортка — це блеф, головне — начинка.

Тим не менше на розумних жінок приємно дивитися. Такі жінки розпізнають людей свого кола не по годинах, взуття і сумок, а за концентрації розумового процесу — у погляді, у зовнішньому спокої.

Сміх

Сміятися і реготати — одне з найбільших задоволень в житті, ви не знаходите? Вміти доречно жартувати — ціле мистецтво. Я обожнюю дзвінко сміятися до сліз, триматися за живіт. Але не завжди і не скрізь, не з усіма. З близькими — так. Але в суспільстві надмірно гучний сміх видає недалеких людей. І ще те, над чим вони сміються.

Одна дівчина розповідала про те, як летіла у відрядження, в літаку стюардеса впустила на підлогу круасан, підняла, подула на нього, щоб порошини злетіли, і подала з каву якомусь літньому панові. Її ця ситуація веселила, іншим же здавалося, що в цьому немає нічого смішного. Кричуща некомпетентність персоналу авіакомпанії.

Почуття гумору розвивається і росте так само, як і потужність інтелекту. І те, що хтось може впасти, послизнувшись на шкірці банана або банальне «повертається чоловік з відрядження...», вже не здається смішним.

Мова і тема для розмов

Іронія, метафори — все це буде присутній в розмові розумної жінки. Ну і, звичайно ж, словниковий запас і вміння зрозуміти співрозмовника. Розумна жінка не сперечається, не доводить свою точку зору, розуміючи, що в іншої людини є право на власну думку.

Розумна жінка не лихословить, а найчастіше й зовсім, не говорить, а слухає. Вона ніколи не задавить вас своїм авторитетом, навпаки, поряд з нею вам буде комфортно і легко. Принижують чужий інтелект тільки ті, у кого вона в дефіциті.

Елеонора Рузвельт висловила геніальне спостереження:

Великі уми обговорюють ідеї. Середні розуми обговорюють події. Дрібні розуми обговорюють людей.

Люди легко діляться на пліткарів і тих, хто вище пліток. На тих, хто підписаний в соціальних мережах на профілі знаменитостей і стежать за кожним їхнім чихом, а є ті, кого більше цікавить власна життя.

І одна справа «полоскати» вчинки, зовнішність і матеріальні активи акторів і співачок, даючи їм свою оцінку, і інша справа — міркувати про деградацію та перспективи культурного рівня в суспільстві. Відчуваєте різницю?

Розумні люди намагаються утримуватися від оціночних суджень і критики, від хамства й злості. Вони не конфліктують і не сваряться.

За матеріалами: Мадам Хельга

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст