Психологія

7 емоційних наслідків, які після смерті батьків змінюють нас назавжди

Ви відчуваєте, що частинка вашої душі пішла разом з ними...
6к.

Чим старше ми стаємо, тим більше болю і втрат ми переживаємо. Але є один з різновидів, яка не схожа ні на що інше. Ніщо не змушує нас настільки відчувати біль, як це. На жаль, кожному доведеться зіткнутися з цим — з непереборним відчаєм, яке вражає нас до глибини душі. Втрата одного з батьків — це те, до чого неможливо підготуватися.

Вони завжди були поруч, коли ви робили перші кроки, виробляли нові звички, які готували вас до дорослого життя, і навіть коли ви потребували руці допомоги, формуючи власну сім'ю. Як тільки ви усвідомлюєте, що більше ніколи не зможете поговорити або обійняти свого батька в останній раз, це може змінити вас назавжди. І це відбувається в такій формі, про яку ви навіть не думали.

Ви лише будете помічати, як ваше життя змінюється, що ви мало що можете контролювати. І що немає ніякого іншого шляху або чарівного ліки, яке допоможе вам позбавитися від горя через втрату мами чи тата.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

1. Вас часто відвідує думка, що «все більше ніколи не буде колишнім»

Вам починає здаватися, що все стало безнадійно, що навколо одні нещастя. Особливо сильно ці емоції навалюються в період, коли в думці закрадається фраза «вже нічого і ніколи не буде колишнім».

Ви ставите питанням, як ви будете жити далі без них, тому що ви ніколи не знали відповідь на це питання. Занадто багато часу потрібно, щоб якось осмислити подію. Ви ставите питанням, що б ви могли зробити, хоча знаєте, що нічого й не змінилося б. У цей момент можна відчути себе спустошеним і зайти в глухий кут.

2. Ви відчуваєте, що частинка вашої душі пішла з батьком

Коли ви втрачаєте батьків, ви відчуваєте, що втрачаєте частину себе. Звичайно, адже ви знали його з самого народження, що він був одним з якорів вашої родини. Коли батька більше немає з вами, ви відчуєте, що втратили одного, джерело сили і самого близької людини одночасно.

Тільки тато або мама знали про вас усе: вони могли зрозуміти, що ви відчуваєте ще до того, як у вас вистачило сміливості розповісти про це. Вони завжди приходили на допомогу у важкі часи, намагаючись зробити ваше життя легше і щасливіше. Але зараз ви розумієте, що все це в минулому. Всі ці втішні моменти випарувалися.

3. Ви відчуваєте сильний біль кожен раз, коли хтось говорить про своїх батьків

Кожен раз, коли люди згадують слово «батьки», ваш розум миттєво відтворює спогади про них, демонструючи картинки щасливого минулого. І якщо ви чуєте по-справжньому дитячі скарги про те, що чиїсь батьки часто телефонують їм, щоб дізнатися чи все в порядку, ви відчуваєте сильний біль. Тому що ви б з радістю опинилися на їхньому місці, не ігноруючи всі дзвінки, як раніше.

Ви згадайте кожен момент, коли вам хотілося віддати перевагу іншій людині, замість того, щоб поговорити з батьком. І ви почнете шкодувати. Тепер ви знаєте, наскільки важливо цінувати і берегти близьких у своєму житті. Ви без вагань могли б подзвонити їм і дізнатися, як їх здоров'я.

4. Ви раптово відчули самотність, тому що ніхто не може зайняти місце батька

У кожного з нас є люди, які займають особливе місце в нашому житті. Але окремий п'єдестал завжди займають батьки. І тому ви можете відчути себе самотнім у ті моменти, коли захочеться просто подзвонити їм і поговорити про щось. Ви зрозуміли, що ніхто не зможе зайняти їх місце у вашому житті, і це нормально.

Ви все ще чуєте голос матері, що наповнює вас силою, або голос батька, що підштовхує вас вперед. Ці голоси залишаться з вами назавжди.

5. Всі події здаються не настільки важливими

Кожна мета, яку ви досягли, кожна проблема, яку вам вдалося вирішити, вже не здається такою важливою подією як раніше. Тому що раніше поруч з вами були батьки, які могли розділити цей успіх. В період серйозних труднощів вони надавали підтримку, роблячи вас по-справжньому щасливою.

Тепер ви сумуєте за ним ще більше, ніж раніше. Вже не з ким поділитися радощами і здобутками. Хороші новини чи погані, вони б дізналися про них першими. З тих пір, як не стало батьків, у вас пропало бажання пізнавати кожну дрібницю, і вже тим більше, святкувати свої досягнення.

6. Ви починаєте слідувати традиціям, щоб пам'ятати

Бувають дні, коли ви прокидаєтеся і розумієте, що батьків більше немає. Але, зрештою, настане час, коли ви прокинетеся і зрозумієте, що біль починає вщухати. Кожне Різдво ви будете посміхатися, згадуючи, як ваші мама і тато займалися прикрасою житла або святковою випічкою.

Ви почнете відтворювати все те ж саме, вносячи власні корективи, щоб зберегти пам'ять про них. Це може бути прослуховування улюбленої пісні батька, використання кращого маминого рецепти і багато іншого. Ви зможете знайти кілька речей, які допоможуть вам пам'ятати про них навіть тоді, коли ви робите щось незначне кожен день.

7. Ви хапаєтеся за кожне спогад про них і намагаєтеся жити так, як вони того бажали

Ви завжди розуміли, що батьки не вічні. Що вам рано чи пізно доведеться зіткнутися з їх втратою. Але вони дали вам життя і наповнили її безліччю позитивних речей, залишивши незліченна кількість спогадів. Біль може і не зникнути повністю. Але ви повинні зрозуміти, що ваші батьки хотіли б, щоб ви рухалися далі.

Можливо, ви знайдете утіху у вірі, яка говорить нам про те, що вони спостерігають за вами з небес. У будь-якому випадку ви зобов'язані дати їм обіцянку, що зможете знайти в собі сили рухатися далі і проживати кожен день так, як вони хотіли того для вас.

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст