Психологія

Правило 72 годин, яке змінило все моє життя

Це правило навчило мене залишатися спокійним і впевненим завжди і скрізь. Так що щиро вдячний своїй мамі і постійно згадую про ту історії «з мокрими штанами», з якої і почалося моє дорослішання...
25.7к.

Як би не планував життя – соломку скрізь не підстелити. Кожен день з нами трапляються непередбачені та несподівані речі. Ще вчора ви навіть не могли уявити собі подібної ситуації, а сьогодні – будь ласка: вирішуй.

Саме в такі переломні моменти і проявляється наш справжній характер: як відреагуємо на поворот долі, яке рішення приймемо і як швидко? А, може бути, просто сховаємо голову в пісок і зробимо вигляд, що нічого не відбувається?

Подібні ситуації трапляються часто-густо, з кожним із нас. І я – не виняток. Природно, що не стрибаю від радості, коли все це відбувається, але і не впадаю в паніку. Мені допомагає правило 72-ох годин, яким користуються всі зрілі люди. Вперше про нього розповіла мама, коли я ще навчався в середній школі.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Я пив воду з питного фонтанчика, і раптом він зламався і... о, Боже... Ви собі можете уявити: я був мокрий з голови до ніг. Особливо засмучують штани: вони буквально прилипли до мене, як колготки на балерині. Конфуз ще той! І що ви думаєте? Мама кинула все і побігла додому за сухими штанами, щоб я переодягнувся? Ніяк немає. Вона сказала, що і так цілком нормально, а якщо вдуматися – навіть смішно...

Коли ми повернулися додому, мама розповіла мені про це дуже ефективної тактики – правилі 72-ох годин. Воно свідчить, що, якщо у вашому житті відбувається щось таке, що буквально вибиває ґрунт з-під ніг, не панікуйте і не піддавайтеся емоціям. Візьміть паузу на 72 години і дозвольте ситуації охолонути.

Отже, 72 години... Три дні... В перший день ви будете нервувати, ходити з кутка в куток, прокручувати в який раз трапилося. Це нормально. Ми всі такі. Але на другий день градус вашого обурення, страх або конфузу – спаде. При чому – вже з самого ранку. Ви вже зможете посміхнутися, а то й боязко пожартувати над тим, що вас турбує. Ну а на третій день станеться щось важливе або ще більш «конфузное», – так що про попередню подію ви негайно забудете.

Я перевірив це на собі. Незважаючи на те, що все ще сердився на маму, яка не принесла мені сухі штани і не врятувала від «вселенського ганьби» (як мені здавалося в ті хвилини), все ж погодився взяти паузу рівно на 72 години. І не помилився! По-перше, переконався в тому, що це правило воістину чарівне, а, по-друге, воно потім не раз виручало мене в житті!

А як мені знадобилося правило 72-ох годин у старшій школі! Не секрет, що більшість дітей у старших класах то і справа уляпуються в різні неприємні історії. Деякі з моїх однокласників примудрялися робити це мало не щотижня! Але не я. Адже я був озброєний правилом 72-ох годин.

Коли ми ще більше погіршуємо ситуацію? Тоді, коли нервуємо і впадаємо паніку, з-за чого робимо дурницю за дурницею. На відміну від своїх однокласників я реагував на всі непередбачені ситуації... через 72 години. Тобто ніяк не реагував. Тобто просто сміявся і жартував. А справді: адже нічого страшного не відбувалося!

Пригадую, як одного разу мені було пекельно важко включити це правило. Але все ж таки зробив це. І не дарма: я зрозумів, наскільки важливим і життєво необхідним є це правило.

Отже, тоді я саме навчався у старшій школі в 10 класі. Ми грали з товаришем на перерві, і я ненавмисно штовхнув його на підлогу. Він вдарився, сторопів... Настала незручна пауза. Всі однокласники стояли і дивилися, що він буде робити далі. Гадаю, саме з цієї причини він схопився і навмисно вдарив мене. Тепер вже всі дивилися на мене: природною реакцією було б відповісти на удар точно так само – ударом. І, дійсно, це була моя перша думка: «Ах так, я тобі зараз покажу! Адже я ж ненароком, а ти – сякий-такий – навмисно!» Але потім я згадав про правило 72-ох годин і сказав собі: «Він просто вдарив тебе».

Але навколо мене стояли мої товариші і очікували якоїсь реакції. Адже тільки боягуз і слабак, на їх думку, не відповість, коли його б'ють. В голові стукала думка: «Що ж мені з усім ці робити?» Причому на прийняття рішення у мене було всього кілька секунд...

Удар був не дуже сильним, але ж сам факт, що тебе побили, і – ні за що... На превеликий подив усіх я просто розвернувся і... пішов. Не сказав ні слова. Навіть не подивився на свого кривдника. Так, я міг відповісти так, що він би ще довго про це згадував. Але чого б я домігся? Того, що ще більше погіршив би ситуацію, і завтра мої батьки вже б стояли в кабінеті директора? Однозначно. Так що я просто згадав про правило 72-ох годин і стримався.

В той момент, коли йшов, усвідомив по-справжньому, наскільки сильним було це просте правило, яким поділилася зі мною моя мама. Зрозумів, що в самих безвихідних (як нам здається) і скрутних ситуаціях вона працює ніби «чарівна паличка». Так, в перші хвилини ти ще сам не знаєш, чим все закінчиться. Але проходить всього 72 години і розумієш, що вчинив правильно.

Що ж до історії з моїм товаришем, то через кілька днів він підійшов до мене і вибачився. А уявляєте собі, якби я не стримався тоді і побив його в запалі гніву? Та ми б з ним не розмовляли до кінця життя. І заради чого, питається?

А так ми просто потиснули один одному руки і посміялися над тим, що сталося. Я сказав йому, що не ображаюся на нього, і, до вашого відома, ми дружимо досі!

Так що правило 72-ох годин є дійсно універсальним і дуже ефективним у будь-яких ситуаціях. Завдяки йому я стількох неприємностей зміг уникнути у своєму житті, стільки дров не наламав». Що там говорити – воно повністю змінило моє життя!

Правило 72-ох годин навчило мене залишатися спокійним і впевненим завжди і скрізь. Куди б я не йшов, що б не відбувалося – знаю, що врешті-решт все буде добре. Так що я щиро вдячний своїй мамі і постійно згадую про ту історії «з мокрими штанами», з якої і почалося, по суті, моє дорослішання. Тому що без цього правила я був би іншою людиною.

Автор: John Onanuga
Фото: Mubariz Mehdizadeh

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст