Психологія

5 ввічливих фраз, які миттєво роззброюють грубих людей

Повірте, у вас завжди є можливість постояти за себе, не переходячи при цьому до грубості й зберігаючи контроль над ситуацією.
20.7к.

На жаль, як би нам не хотілося жити у світі, позбавленому грубості і образ, нікому з нас не уникнути ні того, ні іншого. І що ще гірше, часто ми чуємо грубі слова від тих людей, від кого чекали цього в останню чергу.

Коли ми стикаємося з чужою грубістю, щоразу відчуваємо спокусу сказати у відповідь щось не менш грубе і образливе. Але якщо поступаємо таким чином, ми програємо битву ще до її початку, адже переходимо до сварки, яка може не залишити на стосунки з цією людиною і каменя на камені.

Повірте, у вас завжди є можливість постояти за себе, не переходячи при цьому до відповідної лайки, а також зберігаючи позитивний настрій і контроль над ситуацією.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Отже, ось не 5 фраз, якими ви можете відповісти на чужу грубість, і які допоможуть вам досягти саме цього.

Фраза №1: «Спасибі!»

Найчастіше, коли хтось нам грубить, він це робить для того, щоб викликати певну негативну реакцію. Таких людей називають енергетичними вампірами, і вони буквально розцвітають, обмінюючись з вами негативом. Так навіщо ж вам давати бажане цьому неприємному людині?

Хороший спосіб уникнути цього — просто вислухати його, сказати «спасибі!» розвернутися і піти геть. Роблячи це, ви визнаєте, що почули цю людину, так що у нього не буде приводу звинуватити в грубості вас. А заодно даєте зрозуміти, що його слова вас не зачепили, і ви не збираєтеся вступати з ним у суперечку.

Так, коли ви приголомшені чиєюсь раптової грубістю, це може бути досить непросто, але з часом, якщо будете постійно в цьому практикуватися, то виявите, що все більше і більше зберігаєте контроль над подібними ситуаціями.

Фраза №2: «І що ти хочеш почути у відповідь на це?»

Це досить легкий і просто спосіб підставити співрозмовнику свого роду дзеркало, в якому він побачить самого себе і одночасно зняти з себе тиск його брутальності.

Це питання часто змушує людину серйозно задуматися про те, що він тільки що сказав, і про те, чому він це зробив. А дійсно, чого він хотів цим добитися? Розсердити вас? Присоромити? Чи чогось ще?

Досить імовірно, що він ще довго не знайдеться, що відповісти на таке питання — так що для вас це буде ідеальною можливістю викликати його на відверту і розумне обговорення причин його брутальної поведінки і того, чого він від вас дійсно хоче.

Фраза №3: «Що змушує тебе говорити такі слова?»

Це питання дозволяє вас надати значимість почуттям або думку співрозмовника, одночасно даючи йому зрозуміти, що ви не збираєтеся беззастережно приймати їх як власні і ставати на його бік лише тому, що він на вас тисне.

За допомогою цієї фрази ви показуєте грубому людині, що відчуваєте емпатію в його відношенні. Як правило, він цього зовсім не чекає, і це виводить з рівноваги, створюючи пролом в його броні з брутальності.

Можливо, у нього просто був невдалий день. Можливо, ви, самі того не підозрюючи, зробили щось таке, що сильно образило його і змусило перейти в атаку. Ви ніколи не дізнаєтеся напевно, поки не спитаєте.

Але якщо ваш співрозмовник виявиться нездатний дати адекватну відповідь, можете вважати це підтвердженням того, що його ворожість має куди більше відношення до нього самого, ніж до вас.

Читайте також: 11 речей, які розумні люди ніколи не скажуть

Фраза №4: «Чому в тобі завжди стільки негативу?»

Якщо ви виявили, що постійно стикаєтеся з грубістю з боку людини, то таке питання — це відмінний спосіб дати зрозуміти, що проблема на його боці.

Часто грубий людина намагається змусити співрозмовників вважати, що проблеми у відносинах між ними лежать лише на боці його жертв, хоча насправді грубість є лише зовнішнім проявом його внутрішніх проблем.

Змістіть загальну увагу туди, де воно і має бути — на вашого кривдника. Підштовхніть його на шлях, який допоможе йому впоратися з власною ворожістю.

Фраза №5: «Давай поговоримо про це завтра».

Якщо чиясь грубість викликала у вас сильну емоційну реакцію, в цьому немає нічого ганебного. Стыдной може бути лише та ситуація, в якій ви дозволите цим емоціям вивести вас із себе такою мірою, що скажете або зробите щось таке, про що потім пошкодуєте.

Якщо ваше бажання нахамити у відповідь стає занадто сильним, то, можливо, краще всього буде відступити на крок назад, щоб охолонути.

Ця фраза не тільки здатна запобігти грубість з вашого боку, але і примушує співрозмовника обдумати те, що він наговорив — в тиші і спокій. Він чекає від вас емоційної реакції, а у відповідь отримує свого роду дзеркало, в якому бачить своє, часто непривабливе обличчя.

author avatar
Віталій Христюк
Віталій — видатний перекладач, редактор та автор статей, чия робота характеризується не тільки високим професіоналізмом, але і глибокою ерудицією. Його знання охоплюють широкий спектр тем і областей, що дозволяє йому створювати тексти, насичені інформацією, глибокими знаннями і унікальними інсайтами.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст