Притчі

Дивовижна притча про наших мріях: прочитайте, ви багато чого зрозумієте

Ми не знаємо, які у Бога плани. Ми лише знаємо, що Його шляхи — не завжди ті, яких ми хочемо, але Його шляху — завжди кращі дороги!
1.6к.

Притчі наповнені мудрими порадами та знаннями. Читання їх може сприяти розвитку мудрості, допомагаючи краще зрозуміти себе, навколишній світ і складності життя. А ще притчі залишають місце для роздумів, спонукаючи до аналізу власних переконань, прийняття рішень і пошуку глибинних значень. Це може змінити життя!

На одному з пагорбів росли три дерева. Одного разу вони розговорилися про своїх надіях і мріях.

Перше дерево сказало: «Коли-небудь я хотів би стати ящиком для скарбів. Мене заповнили б золотом, сріблом і дорогоцінним камінням. Мене прикрасили би різьбленням, і кожен би бачив мою красу».

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Друге дерево сказало: «Я хотів би стати потужним кораблем. Я перевозило б царів і цариць по хвилях в усі куточки землі. Всі відчували б себе в безпеці із-за моєї міцності».

Третє дерево сказало: «Я хотів би вирости і стати самим потужним і високим деревом у лісі. Люди б бачили мене на вершині пагорба, милувалися б моїми гілками і думали б про Бога і про те, як близько я до Нього. Я стало б великим деревом всіх часів і народів, і люди завжди пам'ятали мене».

Через кілька років їх молитов за свої мрії прийшли лісоруби. Один підійшов до першого дерева і сказав: «Це міцне дерево, напевно, я зможу продати його теслі», і почав його рубати. Дерево було щасливо, тому що тесля міг зробити з нього ящик для скарбів!

У другого дерева лісоруб сказав: «Це міцне дерево, я зможу продати його будівельникам кораблів». Друге дерево обрадовалось, бо воно було на шляху до здійснення своєї мрії.

Коли лісоруби підійшли до третього дереву, воно злякалося, тому що якщо його зрубали б, то мрія не збулася. Один з лісорубів сказав: «Мені не потрібно якесь особливе дерево, я візьму це» і зрубав його.

Теслярі зробили з першого дерева годівницю для худоби. Його поставили в хлів і наповнили сіном. Це було зовсім не те, за що він вклонився! З другого дерева зробили маленьку рибальський човен. Його мрії стати потужним засобом і перевозити царів зруйнувалися. З третього дерева зробили заготівлю і залишили її лежати в темряві.

Пройшли роки, і дерева забули про свої мрії. І одного разу в хлів прийшли чоловік і жінка. Вона народила немовля, і його поклали в сіно в годівниці для худоби, зробленої з першого дерева. Чоловік хотів би, щоб для дитини була дитяче ліжечко, але вийшло те, що вийшло. І раптом дерево зрозумів усю важливість цього народження і те, що в ньому лежить найбільший скарб всіх часів і народів!

Через декілька років група людей пливла в рибальському човні, зробленої з другого дерева. Один з них втомився і заснув. Поки вони пливли, почався сильний шторм, такий, що дерево вже не думала, що човен досить міцна, щоб всі були в безпеці. Тоді люди розбудили сплячого, він встав і сказав: «Заспокойся!», і шторм перестав. І тут дерево усвідомило, що воно в своїй човні перевозило Царя царів!

І одного разу хтось прийшов до третього дереву. Його несли по вулицях, і люди плювали в того, хто його ніс. Коли вони зупинилися, людини прибили до дерева і підняли вгору, щоб він помер на вершині пагорба. Коли настав неділю, дерево зрозуміло, що він стояв на вершині пагорба і було до Бога так близько, як це було можливо, тому що Ісус був розп'ятий на ньому.

Сенс цієї історії в тому, що коли все йде не так, як ти хочеш, пам'ятай, що у Бога є план для тебе. Якщо ти довіряєш йому, він дасть тобі дорогоцінні дари. Кожне дерево отримало те, що воно просило, але зовсім не так, як вони собі це уявляли. Ми не завжди знаємо, які плани у Бога для нас. Ми лише знаємо, що Його шляхи — не наші шляхи, але Його шляху — завжди кращі дороги!

Притча з відкритих джерел

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст