Притчі

Три мрії: приголомшлива притча про можливості, які дає нам Бог

Будьте уважними, життя повне можливостей!
1.4к.

Кожному з нас в житті дається кілька великих можливостей. До кожного приходить Бог. Але найсумніше, що багато ці шанси не помічаю, неправильно використовують або зовсім ігнорують. Прочитайте цю мудру притчу і озирніться навколо...

Жив-був на світі людина. І було у нього три мрії: мати хорошу роботу з високим окладом, одружуватися на красивій доброї дівчині і... стати відомим всьому світу.

Зимовим холодним ранком молодий чоловік поспішав на співбесіду у відому компанію. До зустрічі залишалося 5 хвилин, а йому ще потрібно було пробігти квартал. Раптом прямо перед ним послизнулася і впала літня людина. Наш герой подивився на чоловіка, вирішив, що він п'яний і, не подавши руки, побіг далі. На щастя, він встиг на співбесіду вчасно. На жаль, на роботу мрії його не взяли.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Літнім теплим ввечері чоловік прогулювався по місту. Помітивши трупу вуличних артистів, він зупинився, щоб насолодитися видовищем. Глядачів було небагато, але п'єса була веселою та захоплюючою. Після закінчення вистави почулися оплески і люди почали розходитися. Наш чоловік теж повернув був назад, але хтось несміливо доторкнувся до його плеча. Це була головна героїня п'єси, старенька-клоунеса. Вона почала розпитувати його про те, чи сподобався йому спектакль, чи задоволений він акторами. Але чоловік не захотів вести бесіду і, гидливо відвернувшись, пішов додому.

Одним осіннім дощовим ввечері чоловік поспішав додому з дня народження друга. День видався важким і він мріяв якнайшвидше прийняти ванну і заснути в теплій м'якій постелі. Раптом він почув чиєсь приглушене ридання. Це плакала жінка. Вона сиділа на лавочці біля будинку нашого героя. Вона була одна, без парасольки, і тільки капюшон легкої курточки рятував її від холодного дощу. Помітивши нашого героя, вона звернулася до нього за допомогою. У неї сталося що-то в сім'ї і їй дуже хотілося поговорити з кимось по душам. Чоловік задумався, перед його поглядом постали ванна і постіль, він пробурмотів, що страшенно зайнятий і поспішив у під'їзд.

Чоловік прожив нещасливе життя. І помер.

Потрапивши на небо, чоловік зустрів свого ангела-хоронителя.

— Ти знаєш, я прожив зовсім нещасну і нікчемне життя. У мене були три мрії, але жодна з них не збулася. Як шкода...

— Хм... Друг мій, я зробив все, щоб всі твої мрії втілилися в життя, але для цього тобі потрібно було всього лише раз подати руку, відкрити очі і зігріти серце.

— Про що ти?

— Пам'ятаєш людини, впав на слизькій зимовій дорозі? Я зараз покажу тобі цю картину... Той чоловік був генеральним директором фірми, в яку ти так хотів потрапити. Тебе чекала карколомна кар'єра. Все, що від тебе потрібно — подати руку.

Пам'ятаєш стару клоунессу, яка після вуличної вистави підійшла до тебе з питаннями? Це була юна красуня-актриса, яка закохалася в тебе з першого погляду. Вас чекало щасливе майбутнє, діти, незгасна любов. Все, що від тебе потрібно — відкрити очі.

Пам'ятаєш заплакану жінку біля твого під'їзду? Був дощовий вечір, вона наскрізь промокла від дощу і сліз... Це була відома письменниця. Вона переживала сімейний криза і їй дуже потрібна була душевна підтримка. Якби ти допоміг їй зігрітися в своїй квартирі, вислухав і втішив, вона написала б книгу, в якій розповіла б про цей випадок. Книга прославилася на весь світ і ти разом з нею, так як на головній сторінці автор вказала б ім'я того, хто став музою цього твору. Все, що від тебе потрібно було тоді — лише невеличка іскра твого серця. Ти був неуважний, мій друг.

Чоловік зітхнув і пішов по місячній доріжці в зоряну далечінь...

Прислухайся до світу, він пропонує можливості. А про допомогу потрібно не тільки вміти просити, але і з гідністю прийняти.

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст