Притчі

«Зламані човна» — неймовірна притча про страх змін!

Несподівано для себе відкрив чудову притчу. Вона дала мені можливість подумати над тим, скільки разів я топив зламані човни. І кожен раз мої навички їх лагодити виявлялися дуже затребуваними...
12к.

На березі однієї великої ріки жив рибак зі своєю сім'єю. Коли-то його справи йшли добре, але ті часи залишилися в минулому. Тепер річка приносила все менше риби, снасті старіли і, оскільки нову човен купити було не на що, рибаку доводилося мало не кожен день починати з її лагодження.

Чи варто боятися змін?

Одного разу повз тих місць проходив старець і попросився до рибака на нічліг. Прийняли його радо, нагодували вечерею, хоч їжі ледь вистачило на всіх, і відвели найзручніше місце в будинку.

Вранці, зібравшись іти, старець запитав, чим йому віддячити господарів за дах і їжу. Бачачи, що старець зовсім небагатий, рибак тільки усміхнувся і сказав:

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

– Бачу, ти людина мудра і багато чого побачив. Дай же мені в подяку рада — як вибратися з убогості, і цього буде досить.

– Добре, – погодився старий. – Щоб вибратися з убогості, втопи свою човен!

Сказав і з тим пішов, тільки його і бачили.

Не зрозумів рибак такої ради, тільки плечима знизав: «Може, старець з розуму вижив? Як же я втоплю човен – ми і зараз ледве видобуваємо прожиток, а без неї і зовсім від голоду помремо...»

Не пішов рибак раді, жив як перш, бідував все більше – ось вже і без вечері нерідко відправлялася спати вся його сім'я.

А одного разу, в сильну бурю, його старенька ветха човник розбилася, сам рибак ледве-ледве вцілів.

Посиділи, погорювали, але робити нічого – зібрали свої скромні пожитки і знялися з насидженого місця, пішли вниз по річці шукати долі.

Чи довго, чи коротко, привела їх річка у великій рибальське селище.

Скільки ж там було човнів! І великих шхун, і зовсім маленьких човників.

Мимоволі раділо серце рибалки, коли він дивився на них! Але своєю-то у нього не було і купити було не на що.

Сидів рибалка на березі, дивився на чужі човни і кручинился.

Довго він так сидів і поміж своїх сумних дум став помічати: та човен вимагає ремонту, і он ту непогано б підновити, а ця взагалі ось-ось розвалиться, якщо терміново її не відремонтувати...

І став рибалка човни ремонтувати, вже це-то він вмів чудово! Скільки йому колись довелося пововтузитися зі своєю, вивчити цю справу у всіх подробицях, що, сам того не помітивши, він став прекрасним майстром!

Роботу його швидко оцінили і скоро в селищі про нього слава пішла: творить, мовляв, людина чудеса, лагодить човна – краще нових стають!

Потяглися до нього і здалеку люди.

Небагато часу минуло, зміг він і будинок новий купити, та не руїна, а добротний, з красивим садом. І грошики стали водитися, а вже про голод в родині ніхто вже й не згадував.

Тоді тільки рибак згадав того старця з його радою втопити човен і зрозумів, якими мудрими були його слова!

– Так часто буває, – сказала Луна, – людина чіпляється за старе до останнього, боячись змін більше, ніж звичних турбот і прикростей.

А зміни, з чого б вони не починалися, завжди приносять гарний. Особливо, коли людина готова це побачити і прийняти!

author avatar
Антон Клубер Головний редактор
Антон займає почесне місце головного редактора сайту Клубер вже більше десяти років, демонструючи свої професійні навички журналіста. Володіючи глибокими знаннями в області психології, відносин і саморозвитку, він також захоплюється езотерикою і кінематографом.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст