Корисні поради

7 важливих моментів, які потрібно знати перед покупкою пластикових вікон

Все, що вам потрібно знати про вікна ПВХ, перед тим, як зробити покупку.
1.8к.

Металопластикові вікна в Tvoeokno – це популярні типи вікон на ринку, які відрізняються тим, що не вимагають обслуговування, як звичайні дерев'яні вікна. Нижче розповімо все, що вам потрібно знати про вікна ПВХ, перед тим, як зробити покупку.

1. Що таке пластикові вікна?

Пластикові вікна – це вікна, у яких рама і рама виготовлені з профілів ПВХ. Профілі мають суцільне забарвлення і представлені в досить обмеженій кількості кольорів. Тим не менш, ви можете додати кольору, або використовуючи фольгу зовні, або купуючи пластикові вікна з алюмінієм, як ми знаємо це з дерев'яних та алюмінієвих вікон.

ПВХ має трохи кращу здатність проводити тепло, ніж дерево, і тому ізолює трохи гірше, ніж дерево. З цієї причини, а також для економії матеріалу та обмеження ваги профілі із ПВХ порожнисті і розділені на кілька камер. Таким чином, ізолюючий ефект полягає, насамперед, в наповнених повітрям порожнинах.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Каркас і рама часто посилюються зсередини сталевими профілями. Оскільки сталь є відмінним провідником тепла, сталеві профілі повинні бути встановлені так, щоб вони не стикалися з внутрішньої або зовнішньої частини рами і рами, оскільки в іншому випадку вони функціонують як містки холоду.

Пластикові вікна також доступні з зовнішнім облицюванням з алюмінієвих профілів, як це відомо з дерев'яних/алюмінієвих вікон. Облицювання повинна зробити зовнішню сторону вікна ще більш погодо - і вітростійким, ніж стандартні пластикові вікна.

Пластикові вікна відповідають мінімальним вимогам щодо якості, а також енергоспоживання.

2. У чому переваги пластикових вікон?

Перевага пластикових вікон, насамперед, у тому, що вони вимагають набагато менше догляду, ніж дерев'яні вікна. Їх не потрібно фарбувати, а профілі не вражаються гнилизною й грибком. При цьому пластикові вікна знаходяться на прийнятному ціновому рівні. Ціни сильно варіюються залежно від типу і розміру.

3. Які недоліки пластикових вікон?

Пластикові вікна вже багато років мають погану репутацію, особливо серед архітекторів, тому що ранні типи 1970-х проектувалися за німецьким зразком з міцними і досить незграбними рамами, рамами і гратами.

З тих пір відбулося багато удосконалень продукції, та сучасні пластикові вікна доступні з розмірами, відповідними стандартними вікнами. Тим не менш, пластикові вікна (як і дерев'яні/алюмінієві) естетично будуть чужорідним елементом в старих будинках, спочатку мали дерев'яні вікна з зашпаклеванными швами. Багато архітекторів порадили б не ставити пластикові вікна на віллі старого майстра-муляра.

Деякі пластикові вікна доступні з так званими інкрустованими гратами, де решітка знаходиться між шарами скла.

Однак цього типу слід уникати в старих будинках, так як дзеркальне відображення в склі проходить над решіткою, що створює неправильне враження порівняно з гратами, розташованими за вікном.

Велика перевага пластикових вікон в тому, що їх не потрібно фарбувати, може стати недоліком, якщо ви захочете змінити колір вікон. Пофарбувати їх зі стійким результатом складно.

Тому, якщо ви купуєте пластикові вікна, краще бути консервативним у виборі кольору. При наявності пошкоджень пластикових вікон, вм'ятин і т. п. може знадобитися заміна всього вікна, так як пластикове вікно складно відремонтувати.

4. Що таке вікна з композитних матеріалів?

У вікнах з композитних матеріалів віконна рама і частини рами виконані з профілів з поліестеру, армованого скловолокном. Каркас також має внутрішню частину з дерева. Матеріал легкий і міцний і дозволяє робити дуже тонкі оправи і рами. Композитна частина вікон має поверхню з порошковим покриттям, яке може поставлятися в бажаному кольорі.

5. Які переваги вікон з композитних матеріалів?

При тонкої конструкції вікна площа вікна стає більше, і це забезпечує більше денного світла і тепла в будинку. Армований скловолокном поліестер також володіє дуже хорошими ізоляційними властивостями, тому цей тип вікон є одним з кращих ізоляційних на ринку, особливо у версіях з тришаровими стеклами з наднизьким енергоспоживанням.

Подібно пластикових вікон та дерев'яних/алюмінієвим вікнам, зовнішня поверхня вікон не потребує фарбування і надзвичайно стійка до атмосферних впливів. Матеріал також не піддається впливу вологи. За внутрішньою частиною доглядають так само, як і за іншими внутрішніми виробами з дерева.

6. Які недоліки композитних вікон?

Композитні вікна зазвичай мають дуже сучасний дизайн і прості профілі в рамах і рамах, тому вони найкраще підходять для нових будинків з модерністським відтінком.

Так як композитна частина вікон має порошкове фарбування, ви не можете пофарбувати їх в інший колір, якщо хочете.

7. Як доглядають за вікнами з пластика і композитних матеріалів?

Пластикові та композитні вікна можна фарбувати зовні, але рекомендується кілька разів на рік мити рами і рами теплою водою з додаванням невеликої кількості м'якого миючого засобу. Завжди читайте інструкції з технічного обслуговування.

Ось основні поради по догляду за вікнами ПВХ:

  • Очищення зручно проводити одночасно з миттям вікон. Використовуючи тканину або м'яку щітку, промийте великою кількістю чистої води і ретельно протріть в кінці.
  • Пластикові вікна, які дуже брудні, можна чистити відповідним миючим засобом з додаванням невеликої кількості абразиву. Придбати його можна у постачальника та/або виробника.
  • Петлі й іншу фурнітуру у вигляді ручок слід змащувати один раз у два роки.
  • Внутрішні частини рами композитних вікон, виготовлені з дерева, обслуговуються так само, як і інші внутрішні вироби з дерева.
  • Крім того, завжди слідуйте інструкціям по технічному обслуговуванню і в разі сумнівів звертайтеся до виробника.

Таким чином, вікна ПВХ мають ряд переваг, які відповідають усім потребам сучасного благоустрою будинку. Однак, важливо враховувати і недоліки цього типу вікон, і оцінити, наскільки вони можуть бути для вас критичні.

author avatar
Антон Клубер Головний редактор
Антон займає почесне місце головного редактора сайту Клубер вже більше десяти років, демонструючи свої професійні навички журналіста. Володіючи глибокими знаннями в області психології, відносин і саморозвитку, він також захоплюється езотерикою і кінематографом.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст