Корисні поради

Вибираємо ідеальні вікна: які моделі ідеально підійдуть стилю вашого будинку?

Як вибрати ідеальні вікна для вашого будинку.
1.7к.

Вибір вікон для дому на okna-kiev.com.ua має принципове значення, так як вони впливають на контроль світла, безпека, повітрообмін і інші питання, які варіюються в залежності від потреб кожної середи. Слід також звернути увагу на архітектурний дизайн, простоту очищення і те, як вибраний матеріал буде доповнювати обробку.

Сьогодні на ринку більш затребувані вікна, які виконані з трьох типів матеріалів: алюмінію, ПВХ і дерева. Алюмінієві, як правило, мають більш низьку вартість, а також вимагають мінімального обслуговування. Однак є деякі складнощі з установкою. У випадку з варіантами з ПВХ існує розумна економічна вигода, пов'язана з енергоефективністю. Негативним моментом є те, що вони зазвичай виготовляються в білому кольорі, що вимагає витрат на фарбування. Що стосується дерев'яних вікон, вони завжди самі елегантні і витончені, але вимагають більш високих капіталовкладень і потребують повсякденному догляді.

Нижче розповімо, як вибрати ідеальні вікна для вашого будинку.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Як вибрати ідеальне вікно для кожної кімнати?

Архітектори рекомендують спочатку визначитися, який стиль переважає в житловому приміщенні. Наприклад, більш сучасний будинок поєднується з чорним алюмінієм. Тепер, якщо ви хочете більш сільський профіль, завжди варто робити акцент на деревині. Це допоможе нам зрозуміти, які типи вікон краще всього підходять для кожної кімнати. Остановитмся детальніше на кожному приміщенні будинку.

  1. Вітальня і їдальня

Природне освітлення цінується в приміщеннях з великими вікнами. Якщо балкона немає, цікаво вибрати велике вікно, що забезпечує природне освітлення і інтеграцію з зовнішнім середовищем. Вони можуть бути виготовлені з дерева або алюмінію, а також варто розглянути деякі моделі з гратами, якщо людина хоче більшої безпеки.

  1. Спальня

Вікно має бути максимально універсальним. Можна навіть подумати про вбудованої штори або жалюзі, щоб забезпечити ефективність затемнення, а також додати вбудовані москітні сітки для захисту від комарів.

  1. Кухня

Вибирайте вікна, які пропускають максимум світла і менше використовують штучне світло. Це може бути модель maxim-ar, яка має отвір назовні. Це добре для дощових днів, так як вода не проникає в навколишнє середовище і можна підтримувати вентиляцію.

  1. Ванні кімнати

Крім maxim-ar, відкидне вікно з непрозорим склом за рахунок приватності забезпечує хорошу циркуляцію повітря.

  1. Коридори і прохідні приміщення

Також важливо вибирати вікна, які покращують зовнішній вигляд. Для цих умов рекомендуються розсувні вікна або навіть фіксовані скляні вікна, які забезпечують постійний огляд зовнішньої області.

Крім того, при установці вікон, важливо завжди думати про здоров'я тих, хто живе в будинку, особливо, якщо ви живете в мегаполісі. Шумове забруднення безпосередньо впливає на емоційний стан, викликаючи серйозні проблеми зі слухом. Навіть якщо це вікно з простою захистом, інвестиції виправдані і впливають на якість життя.

Які стилі вікон в моді?

Відкрийте для себе основні моделі (і їхні характеристики), доступні на ринку.

1. Венеціанський стиль

Широко використовується в спальнях, його головна перевага полягає в універсальності вентиляції та освітлення. При зачинених віконницях ви гарантуєте ідеальне освітлення перед сном, а маленькі отвори пропускають повітря. На морозі модель зі склом всередині ще дозволяє герметизувати вентиляцію.

Вдень, контролюючи відкривання заслінки, можна регулювати надходження повітря і навіть спрямовувати його. Керувати вентиляцією, як і раніше, можна тільки через внутрішнє скло.

2. Вікно-люк (з боковим відкриванням) 

Вікно має бічний важіль для відкриття щілин, широко використовується в службових приміщеннях, в кухнях і ванних кімнатах. Але це не завжди ідеально для цих середовищ. У ванних кімнатах його дійсно можна використовувати, так як він дозволяє контролювати вентиляцію. Зрештою, ви ж не хочете замерзнути, приймаючи душ, чи не так?

Для кухонь і службових приміщень ідеальним варіантом буде знайти вікно, що забезпечує кращу вентиляцію, розсіює запахи приготування їжі і полегшує сушіння одягу. Отже, читайте далі і відкрийте для себе інші варіанти!

3. Вікно з горизонтальними планками

Це вікно дуже універсально — воно доступне в різних стилях — і є відмінним вибором для приміщень, де потрібна хороша вентиляція, так як його стулки ковзають горизонтально, забезпечуючи відмінний прохід. В скляних моделях він як і раніше може гарантувати більшу прозорість. Ідеально підходить для віталень, кухонь і службових приміщень.

4. Maxim-ar

Це вікно, в якому стулка фіксується у верхній частині вікна, ковзаючи знизу назовні. Забезпечує більший приплив повітря, ніж нахил, і забезпечує більш сучасну оздоблення ванних кімнат, кухонь і службових приміщень. На відміну від розсувного вікна, для якого потрібна велика середа, проектор відмінно підходить для невеликих приміщень.

Модель maxim-ar (подовжена) також може використовуватися в житлових кімнатах і офісах, надаючи приміщенню сучасний вигляд. У цьому випадку можна розмістити більше одного максі-ара поруч. Також є готові шаблони з кількома листами.

5. Сільський стиль

Ця модель є однією з найбільш традиційних, чудово поєднуються з дерев'яними вікнами в будинках. Особливо використовується в спальнях. Його відкриття може бути назовні або всередину, з двома стулками. Таке вікно забезпечує відмінну вентиляцію і освітлення, але з меншим контролем, ніж жалюзі.

6. Гільйотина

Гільйотина отримала таку назву, тому що вона відкривається, коли лист підштовхують вгору. Дуже поширена в старих будинках, ця модель мало використовувалася з-за того, що для її відкриття була потрібна сила. Однак є і більш сучасні варіанти, схожі на розсувні вікна, але з вертикальним відкриттям.

Таким чином, для приміщень, де потрібна хороша вентиляція і освітлення, краще всього використовувати розсувні, відкриваються або гільйотинні вікна.

author avatar
Антон Клубер Головний редактор
Антон займає почесне місце головного редактора сайту Клубер вже більше десяти років, демонструючи свої професійні навички журналіста. Володіючи глибокими знаннями в області психології, відносин і саморозвитку, він також захоплюється езотерикою і кінематографом.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст