Персона

Життя за кадром: сміх крізь сльози Любові Поліщук

Після вдалого дебюту у фільмі «12 стільців», де вона разом з Андрієм Мироновим виконала пристрасне танго, режисери готові були з нею працювати. Але керівництво «Мосфільму» винесло свій вердикт: у актриси дуже чуттєве, «нерадянське» особа, і тому запрошувати її на головні ролі не рекомендується...
1.7к.

На екрані Любов Поліщук здавалося ексцентричної, веселій та повній енергії. Однак за кадром її життя була іншою — повній випробувань, непростих рішень і болю...

Любов Поліщук народилася в Омську в сім'ї, але з дитинства мріяла про сцену. У 16 років вона вирушила до Москви, щоб подати документи в театральні вузи, але іспити в них на той момент вже закінчилися. Їй вдалося вступити у Всеросійську творчу майстерню естрадного мистецтва. Зупинитися в столиці їй було не у кого, і 3 дні їй довелося ночувати на вокзалі. Тільки після зарахування вона отримала кімнату в гуртожитку.

Після закінчення навчання Любов Поліщук разом зі своїм першим чоловіком Валерієм Макаровим, повернулася в Омськ, де подружжя виступали на сцені як артисти розмовного жанру. У них народився син Олексій, але приділити його виховання належної уваги матері не вдалося — через 4 роки вони з чоловіком розлучилися. Про причини розставання актриса говорила: «Я прагнула у житті досягти чогось більшого, а Валера вважав, що він вже всього добився. Тому наші шляхи розійшлися».

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

«Життя виховала в мені чоловічий характер», — Любов Поліщук.

Одного разу Любові запропонували виступати в Московському мюзик-холі, і з тих пір її життя проходила в постійних гастролях і роз'їздах. Її чоловік залишився в Омську, а сина вона забрала з собою до Москви. Спочатку Поліщук возила його з собою на гастролі, але через постійну зайнятість і відсутність власного житла артистці довелося на якийсь час віддати сина в інтернат. Це рішення далося їй нелегко, але іншого виходу вона тоді просто не бачила.

Життя за кадром: сміх крізь сльози Любові Поліщук

Олексій Макаров довгий час не міг пробачити матері цього вчинку, адже про життя в інтернаті він досі згадує з жахом.

Все життя Любов Поліщук відчувала свою провину перед сином — їй здавалося, що з-за своїх дитячих образ він не може влаштувати своє особисте життя. Кілька разів у нього зав'язувалися відносини з актрисами, але всі вони були недовговічними. Сам Макаров говорив з цього приводу: «У кого мама актриса, той мене зрозуміє. Жінка-артистка не належить ні собі, ні сім'ї. Вона не господиня, розумієте? З цього все випливає. Вся її життя заточена на професію, і заради нього вона готова на все». За словами Макарова, у них з матір'ю ніколи не було рівних відносин ще й тому, що він сильно нагадував їй свого батька, з яким вона після розлучення не підтримувала зв'язки. До того ж і мати, і син завжди були дуже гарячими і запальними і не вміли йти на поступки.

«Я набила стільки шишок, що запам'ятала їх на все життя», — Любов Поліщук.

Друзі і знайомі Любові Поліщук помічали, як вона постійно немов намагалася заповнити те, що недодала синові в дитинстві. Так, режисер Андрій Житинкін розповідав: «Сина вона, звичайно, обожнювала. І дуже переживала, що чогось йому недодала. І навіть коли Олексій Макаров став зовсім дорослим і жив окремо, у нього пішли вже свої якісь історії, свої романи, Люба з будь-яких гастролей обов'язково йому щось привозила, постійно підгодовувала. Часом мені здавалося, що вона його, такого великого вже дядьку, от-от задушить своєю любов'ю. А адже Льоша зовсім не з тих, хто може матері таке дозволити». На жаль, відносини матері з сином налагодилися тільки після того, як близьким стало відомо про страшний діагноз актриси — злоякісної пухлини хребта.

Життя за кадром: сміх крізь сльози Любові Поліщук

Творчу долю актриси теж не можна назвати щасливою. Незважаючи на всі свої жертви заради професії і безсумнівний талант, Поліщук не отримувала головних ролей у кіно. Після вдалого дебюту у фільмі «12 стільців», де вона разом з Андрієм Мироновим виконала пристрасне танго, режисери готові були з нею працювати.

Але керівництво «Мосфільму» винесло свій вердикт: у актриси дуже чуттєве, «нерадянське» особа, і тому запрошувати її на головні ролі не рекомендується. До того ж, через свою прямоту і невміння догоджати і йти на компроміси Поліщук нажила собі ворогів на «Мосфільмі».

З тих пір Любов Поліщук знімалася дуже багато, але переважно це були ролі другого плану і епізоди. Її часто дорікали в тому, що вона погоджується грати в картинах низького рівня, не звертаючи уваги на якість сценаріїв. Особливо помітно це було у 1990-х роках, під час кризи в кінематографі. Але на це у актриси були свої причини — насправді її мучив страх залишитися без роботи, страх забуття, і вона не роздумуючи погоджувалася на всі пропозиції, навіть після того, як тяжко захворіла.

«У мене ніколи не було бажання зробити чоловіка своїм рабом. Я проклинаю наше радянське святенницьке виховання і емансипацію, а за деякі свої вчинки в молодості я себе просто ненавиджу. Могла в ресторані з шиком заплатити за весь столик. При цьому навіть не замислювалася про те, що ображаю таким вчинком чоловіків. А зараз... З роками все більше хочеться підкорятися, відчувати себе слабкою і беззахисною...» — Любов Поліщук.

До 35 років актриса практично не хворіла, і тому, дізнавшись про свій діагноз, сама довгий час не могла в нього повірити і змиритися з тим, що тіло перестає її слухатися. У це ніхто не хотів вірити — Любов Поліщук чудово виглядала, до того ж у неї тільки-тільки налагодилися стосунки з сином, а у другому шлюбі з художником Сергієм Цигалем вона нарешті знайшла особисте щастя, народила дочку.

Життя за кадром: сміх крізь сльози Любові Поліщук

Останні 5 років Любов Поліщук перебувала під постійним наглядом лікарів. Перемагаючи біль, вона продовжувала зніматися. Одного разу вона знепритомніла прямо на знімальному майданчику. Її останньою роботою стала роль в серіалі «Моя прекрасна няня». Тоді вона вже жила на знеболюючих уколах, а в перервах лягала відпочивати.

Після закінчення зйомок вона сказала знімальній групі: «Я вас всіх дуже люблю! Спасибі вам величезне!» Більше вони вже не побачилися. 28 листопада 2006 р. Любов Поліщук пішла з життя...

За матеріалами: Культурологія

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст