Езотерика

Вчені виявили, що душа не вмирає, — вона просто повертається у Всесвіт

Дослідники стверджують, що наш мозок є біологічним комп'ютером, і наша свідомість — це виконувана цим комп'ютером програма, яка нікуди не зникає навіть після нашої смерті.
21.9к.

Порівняно недавнє відкриття двох провідних у своїй галузі вчених потрясло науковий світ — вони стверджують, що насправді наш мозок є біологічним комп'ютером, і наша свідомість — це виконувана цим комп'ютером програма, яка нікуди не зникає навіть після нашої смерті.

Як пояснюють вчені, після смерті фізичного тіла людини її душа не вмирає, інформація, укладена в ній, просто повертається назад у Всесвіт. Багато століть кращі уми людства були зайняті нескінченної дискусією про те, чи існує душа, і якщо існує, то безсмертна вона, або ж помирає разом з тілом. Таємнича природа душі людини захоплювала увагу багатьох поколінь вчених... і лише відносно недавно команда дослідників відкрила новий науковий факт про людської душі. Насправді наша душа зовсім не вмирає, вона просто повертається у Всесвіт.

З 1995 року доктор Стюарт Хамерофф, американський фізик і почесний доктор Департаменту анестезіології та психології Арізонського університету, спільно з сером Роджером Пенроузом, фізиком Оксфордського університету, працюють над квантової теорією свідомості, заснованої на уявленні про те, що душа (або те, що звичайно нею називають) підтримується структурами клітин мозку, званими мікротрубочками.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

У цієї революційної (і змушує багато про що задуматися) теорії стверджується, що душа людини утримується клітинами мозку з допомогою субклітинних утворень, які називаються мікротрубочками.

Вчені вірять, що те, що люди сприймають, як свідомість, на ділі є сукупністю квантового ефектів тяжіння, створюваних так званими мікротрубочками. Дослідники назвали процес «Orchestrated Objective Reduction» (Orch-OR).

У цій теорії пояснюється, що коли люди перебувають у стані, зазвичай званий «клінічною смертю», мікротрубочки, розташовані в їх мозку, втрачають свій квантовий стан, але при цьому інформація, що міститься в них, зовсім не знищується. Або, як кажуть самі вчені, коли люди вмирають, їх душа не вмирає разом з ними, а просто повертається у Всесвіт.

В інтерв'ю «Science Channel» доктор Хамерофф пояснив свою теорію більш докладно:

«Уявімо, що перестало битися серце людини, що кров більше не тече за його судинах, що мікротрубочки втратили свій квантовий стан. Але квантова інформація, що містилася в микротрубочках, зовсім не знищується — більш того, вона не може бути знищена, вона повертається лише у Всесвіт, розчиняючись у ній. Якщо пацієнта реанімують, це квантова інформація повертається в мікротрубочки, і повернутий до життя пацієнт пізніше розповідає про те, що на межі смерті він бачив щось велике».

«Якщо пацієнт помирає, вельми можливо, що ця квантова інформація може продовжувати необмежене існування поза тіла — в тій формі, яку ми зазвичай називаємо душею».

Як заявлено цією теорією, душа людини — це щось куди більше, ніж просто результат взаємодії нейронів в мозку, і, швидше за все, кожна душа існувала не з моменту нашого народження, а з початку часів.

Переклад статті Scientists Found That The Soul doesn't Die — It Goes Back To The Universe via Клубер

author avatar
Віталій Христюк
Віталій — видатний перекладач, редактор та автор статей, чия робота характеризується не тільки високим професіоналізмом, але і глибокою ерудицією. Його знання охоплюють широкий спектр тем і областей, що дозволяє йому створювати тексти, насичені інформацією, глибокими знаннями і унікальними інсайтами.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст