Бізнес

Плюси і мінуси впровадження камер відеоспостереження на робочому місці

Не впевнені, що відеоспостереження – правильний варіант безпеки для вашого бізнесу? Ось деякі плюси і мінуси камер відеоспостереження на робочому місці, а також рекомендації щодо їх впровадження.
4.4к.

Встановлення камер відеоспостереження на робочому місці може підвищити безпеку, запобігти крадіжці і підвищити відповідальність працівників. Компанії, що бажають встановити відеоспостереження, повинні враховувати не тільки вартість, але і потенційні проблеми з конфіденційністю співробітників, а також будь-які юридичні аспекти на робочому місці. Правильний вибір залежить від очікуваних ризиків безпеки і від того, як співробітники і клієнти ставляться до відстеження. Ця стаття призначена для власників бізнесу, які розглядають можливість встановлення локальної системи відеоспостереження у своєму магазині або офісі.

Кожному власнику бізнесу потрібна безпечна, комфортна і продуктивна робоча середовище для своїх співробітників. Один із способів добитися цього – встановити камери спостереження на робочому місці. При правильному застосуванні камери спостереження можуть запобігти крадіжки та інші несприятливі події, а також утримувати співробітників від відповідальності за їх роботу і дії.

Однак підприємства, що вирішили встановити системи відеоспостереження, повинні робити це з обережністю. Камери відеоспостереження мають юридичні наслідки, включаючи дотримання прав людей на недоторканність приватного життя. Власники бізнесу повинні вивчити відповідні закони, щоб запобігти негативні результати. Не впевнені, що відеоспостереження – правильний варіант безпеки для вашого бізнесу? Ось деякі плюси і мінуси камер відеоспостереження на робочому місці, а також рекомендації щодо їх впровадження.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Плюси відеоспостереження на робочому місці

Установка системи відеоспостереження може дати вашому бізнесу ряд переваг:

  1. Забезпечує безпеку.

Камери відеоспостереження біля входу у ваш офіс і всередині офісу можуть забезпечити загальне відчуття безпеки. Відеопотоки можуть відслідковувати, хто входить в будівлю і виходить з нього, що може відлякати зловмисників і змусити співробітників відчувати себе в більшій безпеці.

  1. Це знижує злочинність на робочому місці.

Відеоспостереження може знизити рівень злочинності на робочому місці, як зовнішньої, так і внутрішньої. Ті, хто хоче проникнути всередину, з меншою ймовірністю спробують зробити це, якщо побачать біля входу камеру спостереження, а ті, хто це зробить, з більшою ймовірністю будуть спіймані після того, як ваша команда прогляне відеозапис. Той же принцип діє і у відношенні внутрішньої крадіжки: якщо співробітники знають, що за ними спостерігають, вони, швидше за все, не захочуть красти з офісу або магазину.

Таким орбразом, відеоспостереження на робочому місці може допомогти підвищити безпеку, запобігти злочинність, запобігти домагання і насильство на робочому місці, а також сприяти більш продуктивної культури праці.

Мінуси відеоспостереження

Відеоспостереження не позбавлене недоліків. Ось деякі з них:

  1. Агресивний метод управління

Хоча відеоспостереження може підвищити продуктивність, воно також може мати негативний ефект, якщо довести його до крайності. Співробітники можуть розглядати камери як доказ того, що роботодавець їм не довіряє і стежить за кожним їхнім кроком. Це особливо вірно, коли моніторинг поширюється на такі зони, як кімнати відпочинку, або коли встановлюються більш великі системи спостереження.

  1. Це може збільшити стрес на робочому місці.

Хоча камери спостереження на робочому місці можуть заспокоїти деяких співробітників, вони також можуть мати неприємні наслідки в цьому відношенні і фактично збільшувати стрес співробітників. Члени команди можуть турбуватися про те, сприймаються їхні дії як «досить продуктивні», що може привести до зниження продуктивності і вигорання.

  1. Іноді це дає помилкове відчуття безпеки.

Камери відеоспостереження на робочому місці – відмінний інструмент для підвищення безпеки, але вони не замінюють пильність співробітників і співробітників служби безпеки. Якщо компанії впроваджують відеоспостереження, фактично не спостерігаючи за ними або не приймаючи інших заходів захисту, вони все одно піддаються ризику порушення безпеки.

Таким чином, потенційними недоліками систем відеоспостереження на робочому місці є відсутність конфіденційності співробітників, підвищений стрес і помилкове відчуття безпеки. Ці системи можуть також збільшити бюджет малого бізнесу.

Як правильно впровадити систему відеоспостереження

Якщо ви вирішили встановити систему відеоспостереження на своєму робочому місці, дотримуйтесь цих рекомендацій, щоб уникнути небажаних наслідків.

  1. Залучіть свій кадровий та юридичний відділ.

Персонал вашої компанії є безцінним ресурсом, коли йдеться про закони про нагляд за робочими місцями. HR може гарантувати, що будь-які заходи безпеки є розумними і ефективними, захищаючи конфіденційність співробітників і потенційну відповідальність роботодавця. Крім того, вони можуть допомогти повідомити співробітникам про відеоспостереженні і будь-які проблеми, які хвилюють ваших співробітників.

  1. Будьте чесні з співробітниками.

Спочатку співробітники можуть відчувати себе некомфортно через те, що за ними стежать, але якщо ви будете чесними щодо своєї системи відеоспостереження та її цілей, у них, ймовірно, буде менше проблем. Це повинно пом'якшити їх почуття, що ви встановлюєте камери, щоб шпигувати за ними, або що ви їм не довіряєте.

  1. Поважайте приватне життя співробітників.

Камери відеоспостереження, встановлені на видних місцях (таких як головні офіси або складські приміщення), як правило, не викликають проблем з конфіденційністю. Проблема виникає, коли відеокамери встановлюються в таких місцях, як кімнати відпочинку, або якщо застосовуються більш інвазивні методи безпеки. Важливо враховувати будь-які зобов'язання щодо конфіденційності даних, які можуть бути порушені в процесі, і уникати збору даних такого типу.

Таким чином, якщо ви вирішите встановити систему відеоспостереження на своєму робочому місці, обов'язково ознайомтеся з законами, задійте свій відділ кадрів, будьте чесні з вашими співробітниками і поважайте їх конфіденційність, а також інвестуйте в систему якості, яка відповідає вашим потреби бізнесу.

author avatar
Антон Клубер Головний редактор
Антон займає почесне місце головного редактора сайту Клубер вже більше десяти років, демонструючи свої професійні навички журналіста. Володіючи глибокими знаннями в області психології, відносин і саморозвитку, він також захоплюється езотерикою і кінематографом.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст