Саморозвиток

Завжди пам'ятайте про те, чого ви варті, навіть якщо інші про це забувають

Єдина людина, якій ви можете коли-небудь дозволити визначати те, чого ви варті насправді — ви самі.
4.4к.

Ця стаття для вас у ті дні, коли ви не бачите, як сильно заслуговуєте всього хорошого, що було, є або може бути у вашому житті. Вона для вас у ті дні, коли як би ви не намагалися наблизитися до своєї мети, але нічого не виходить. Вона для вас у ті дні, коли ви відчуваєте себе марними і ні на що не придатними... Тому що насправді це зовсім не так.

Коли настає чорна смуга життя, пам'ятайте про те, що ви завжди робите все, на що здатні. Зверніть увагу на ті речі, які дійсно можете і повинні контролювати. Слідкуйте за тим, як ви обдаровуєте інших любов'ю, часом та енергією, тому що все це йде з глибини вашої душі, і є частиною вас самих. Подумайте, не віддаєте ви занадто багато себе людям, які цього зовсім не заслуговують?

Людям, які сприймають вас, як належне? Людям, які це абсолютно не цінують? І найважливіше, не дозволяєте ви того, як до вас ставляться інші люди, визначати власну цінність? Не дозволяєте ви їх поданням думку про вас змінювати те, що ви думаєте про себе самі? Сподіваюся, що ні.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Сподіваюся, що ви пам'ятаєте про те, що єдина людина, якій ви можете коли-небудь дозволити визначати те, чого ви стоїте насправді — ви самі. Не хлопець, який розбив вам серце і пішов, і не дівчина, яка так вам і не зателефонувала, не HR-менеджер, який провів інтерв'ю, але навіть не пояснив, чому не бере вас на роботу, і навіть не «друг», який постійно витирає об вас ноги.

Ну а що стосується людей, разбивающих вам серце, що відносяться до вас куди гірше, ніж ви того заслуговуєте? Просто відійдіть від них, і як можна далі. Залиште їх у своєму минулому, і як можна рідше згадуйте про них.

Навіть якщо вам буде дуже боляче, навіть якщо до того, як це біль стане трохи слабкіше, вам доведеться проплакати кілька тижнів, навіть якщо потім доведеться повільно і ретельно збирати себе по шматочках...

Все одно вам варто від них піти. І, йдучи, пам'ятайте — насправді цим ви робите гірше лише їм, а не собі.

До того ж навряд чи вам насправді хочеться тримати поряд з собою когось, хто не бачить цінності в те, чим ви обдаровуєте його життя, або того, що ви можете йому запропонувати. Вам потрібен зовсім не цей чоловік. Вам потрібен хтось, хто завжди буде бачити ваш світ і відчувати ваше тепло. Хтось, хто буде цінувати все, що у вас є, аж до особливостей, дивацтв і навіть недоліків.

Вам не потрібен той, хто буде намагатися визначати, наскільки ви гарні, виходячи з власних перекручених стандартів. Або хтось, хто прийняв рішення, що ви не заслуговуєте навіть елементарної поваги.

Ви самі визначаєте свою цінність, встановлюючи для оточуючих рамки і стандарти їх звернення з вами. Ви визначаєте свою гідність тим, як реагуєте, коли люди ображають вас, роблять боляче або не виявляють належної поваги.

Ви визначаєте міру того, якою мірою поважаєте самі себе, коли приймаєте рішення йти вперед, незважаючи на все погане, що з вами сталося. Незважаючи на перешкоди на шляху, на які ви ніяк не можете вплинути. Ви визначаєте, наскільки високо стоїте у власних очах, тим, як протистоїте темних смугах свого життя і процветаете в світлих.

І тому годі дозволяти іншим людям визначати ваше уявлення про самих себе. Вистачить спускати їм все з рук. Вистачить задовольнятися крихтами.

Ніхто не хоче бути чимось меншим і більш незначним, ніж він може бути. Ніхто не хоче для себе посередності. І якщо ви вірите чи знаєте, що гідні більшого, то ні за що і ніколи не задовольняйтеся меншим, ні за що не беріть його, як належне.

Посередність — це лише відмовка для ліні. Це виправдання для того, щоб не намагатися, не намагатися, ні до чого не прагнути... щоб бути невдахою. Невже життя вічного невдахи — це те, до чого ви дійсно прагнете?

Поважайте себе в достатній мірі, щоб позбавлятися від тих, хто вважає вас негідними поваги, і поводиться з вами відповідно. Єдина людина, з яким ви завжди будете прокидатися вранці і відходити до сну ввечері — ви самі.

У нас є повний контроль над тим, наскільки високо або низько ми будемо перебувати у власних очах. І ми ніколи і ні за що не повинні довіряти владу над цим іншим людям. Бо вас самих для цього більш ніж достатньо. І ви цілком гідні...

Переклад статті Please Remember Your Worth Even If They don't via Клубер

author avatar
Віталій Христюк
Віталій — видатний перекладач, редактор та автор статей, чия робота характеризується не тільки високим професіоналізмом, але і глибокою ерудицією. Його знання охоплюють широкий спектр тем і областей, що дозволяє йому створювати тексти, насичені інформацією, глибокими знаннями і унікальними інсайтами.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст