Психологія

15 способів розпізнати лукаву людину (і як з ним боротися

Не обов'язково чекати, поки така людина завдасть непоправної шкоди вашому життю, щоб розпізнати й усунути її.
1.6к.

Вони ненавидять спостерігати, як ви перемагаєте...

Не обов'язково чекати, поки лукава людина завдасть непоправної шкоди у вашому житті, щоб розпізнати й усунути її. Є попереджувальні знаки, які можуть дати вам зрозуміти, що стосунки не щирі.

1. вони завжди посміхаються і "раді" вас бачити.

Подвійні люди є експертами в носінні фальшивих облич. Вони прикидаються, що раді вас бачити, але їхня радість має перформативний характер. Справжні стосунки - це баланс між щастям і реальністю.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

2. вони роблять усе заради себе.

Двоїсті люди люблять говорити про себе. Вони не турбуються і не звертають уваги на те, що у вас відбувається. Ваша роль - просто бути глядачем їхньої моновистави.

3. мова їхнього тіла ніколи не відповідає словам.

Легко помітити людину, яка не щира з вами. Вони можуть час від часу пильно дивитися на вас або відмовлятися дивитися вам в очі. Важливо не просто чути їх, а й бачити, як вони рухаються.

4. вони мають бути в центрі уваги.

Двоїстих людей завжди потрібно перевіряти. Вони досягають цього, всмоктуючи все повітря в кімнаті. Вони шукають компліменти та позитивні відгуки як підтвердження своєї надважливості.

5. Вони пасивно-агресивні.

Ви ніколи не зможете по-справжньому дізнатися, що відчуває дволика людина. Вони приховуватимуть своє презирство до вас нейтральними словами, які не дадуть вам зрозуміти, яка ненависть вирує під поверхнею.

6. Вони жахливі слухачі.

Коли ви розповідаєте дволикому другові про свої найглибші й найпохмуріші думки, ваші слова ввійдуть в одне вухо і вилетять з іншого. Коли вони слухають, вони хочуть лише відмахнутися від вас або знецінити ваші почуття.

7. Вони живуть заради поганих новин про інших людей.

Чути про нещастя іншої людини може скрасити день дволикої людини. Вони можуть прикидатися, що співчувають, але в глибині душі вони святкують ваше лихо.

8. Вони люблять хвалитися собою.

Якщо вам подобаються скромність і смиренність, ви напевно не знайдете їх у своїх лукавих друзях. Про все, що вони роблять або дають, кричать із даху.

9. У них активна уява.

У лукавих людей немає проблем із брехнею. Розмова з ними схожа на телефонну гру на стероїдах. Історії потрібна всього лише одна зупинка, перш ніж вона повністю перетвориться на щось інше, що гарантовано покаже вас у гіршому світлі.

10. Їм не подобається бачити, як ви перемагаєте.

Якщо ви чекаєте, що друзі відсвяткують ваші успіхи, відкиньте дволикого. Вони ваші найбільші таємні конкуренти і сприймають ваші перемоги як програш для них. Однак вони знаходять способи, щоб ваші перемоги принесли їм користь.

11. вони розповідають вам чужі секрети.

Якщо вони зробили це з ними, вони зроблять це з вами. Двоїсті люди розкажуть вам найпохмуріші таємниці своїх так званих друзів. Можна з упевненістю припустити, що будь-які особисті справи, якими ви з ними ділитеся, також стануть суспільною їжею.

12. вони спілкуються з людьми, які вам не подобаються.

Якщо ваш друг шукає для побудови стосунків із вами людей, яким ви явно не подобаєтеся, цілком очевидно, що вони лукаві. Вони, без сумніву, обговорюють вас із цими людьми наодинці і не оспівують вас.

13. Вони подружилися з вашими колишніми.

Заздрість лукавих людей змушує їх постійно конкурувати з вами. Можливо, ви покінчили з колишнім, але він без вагань переслідує ваші залишки, щоб збити вас з пантелику.

14. Їм не вистачає відповідальності.

Подвійні люди ніколи не визнають свою неправоту. Вони виправдовуватимуть погану поведінку і звинувачуватимуть інших у своїх діях. Визнання правопорушень було б гідним захоплення, але це не так.

15. Вони саботують інші ваші стосунки.

Коли ви дружите з лукавою людиною, очікуйте, що вона зробить усе можливе, щоб створити між вами та іншими людьми драму і негативну енергію. Вони ненавидять те, як інші люблять вас, і відчувають палке бажання бачити вас одного.

Як поводитися з лукавими людьми

Вам може бути цікаво, як викрити лукаву людину, але ці зусилля марні. Найкраще, що можна зробити при зустрічі з ними, - це вжити заходів, щоб захистити себе.

1. Знайте, з ким ви маєте справу. Якщо ви пов'язані з лукавою людиною, пам'ятайте про це. Ставтеся до них так само, як до будь-якого іншого незнайомця, який ще не довів, що гідний вашої довіри і дружби.

2. Тримайте свої особисті справи при собі. Не кажіть лукавій людині нічого, що ви хотіли б зберегти в таємниці. Якщо ви це зробите, ви можете з тим самим успіхом їздити вулицями з мегафоном, розповідаючи всі палкі подробиці вашого життя будь-кому, хто слухатиме.

3) Не діліться своїми цілями і бажаннями. Подвійні люди в одну мить схоплять або саботують ваші ідеї. Якщо вони вирішать не красти їх, вони будуть знущатися і принижувати їх за вашою спиною. Розігруйте свої карти близько до скрині.

4. Зберіть усіх в одній кімнаті. Подвійні люди використовують тріангуляцію як метод поділу інших або посіву розбіжностей. Не потрапляйте в їхню пастку. За можливості зберіть усі сторони в одному просторі й докопайтеся до суті.

5. Висловіть свою думку. Якщо ви знаєте, що хтось не щирий з вами, важливо повідомити йому про це. Намір полягає не в тому, щоб напасти або розлютитися. Просто розкажіть їм, що ви помітили, і рухайтеся далі.

7. Видаліть їх зі свого життя. Давайте подивимося правді в очі: більшість лукавих людей не зміняться. Найкраще продовжувати жити без них.

Захистіть свій світ, видаливши зі своєї орбіти тих, що шкодять вам. Спочатку це може бути болісно, але врешті-решт ви будете раді, що зробили це.

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст