Психологія

Батьки, які виховують успішних дітей, роблять ці 7 речей

Успішними не народжуються, а стають. Однак батьки, які виховують нас і формують, багато в чому визначають, якими ми станемо в майбутньому...
9к.

Успішними не народжуються, а стають. Однак батьки, які виховують нас і формують, багато в чому визначають, якими ми станемо в майбутньому. Ось чому у дітей, які позбавлені батьківського піклування, з якоїсь причини, або чиї мама і тато відверто ними нехтують, набагато менше шансів на успіх.

Звичайно, важко бути батьком, і коли мова заходить про виховання успішних дітей, не може бути якихось чітких інструкцій або посібника. Але якщо ви завжди будете надихати, підтримувати і мотивувати малюків — це багато в чому допоможе їм у дорослому житті. Вони зростуть з твердою впевненістю, що мрії для того і існують, щоб за них боротися і реалізовувати. Вони будуть не пасивними спостерігачами, а справжніми героями свого життя.

Хтось заперечить, що догляд за малюком передбачає стільки турбот, що часу на те, щоб виховувати успішних дітей, залишається дуже мало. Це правда, коли в будинку дитина — справ вистачає. Однак успішного виховання маленького чоловічка не вимагає якихось особливих занять або додаткового часу. Насправді, все простіше, ніж очікуєте.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Нижче я розповім про деякі речі, які важливо не випускати, якщо хочете створити міцну основу для успіху в житті дітей. Деякі з них очевидні і зрозумілі, але далеко не все. Важливо не забувати про них у метушні днів і турбот. Ось все, що від вас вимагається: тримати їх в голові і виконувати при кожному зручному випадку.

7 речей, які слід робити, щоб ваші діти стали успішними в житті:

1. Працюйте над собою, щоб ви були щасливі і здорові, як і діти.

Якщо ви нещасні, то як би не приховували, малеча все одно це помітять чи відчують. Їх не обдуриш облудою і приклеєними посмішками: щастя або є, або його немає. Ви повинні навчитися піклуватися про себе, щоб могли подбати про них. Нещасний і хвора людина не може зробити когось щасливим і здоровим, — не забувайте про це.

І ніколи не намагайтеся обманювати дітей: вони набагато розумніші, ніж ми вважаємо.

2. Активно беріть участь в процесі пізнання світу та навчанні дітей.

Ваші діти пізнають цей світ з допомогою тих, хто прийшов на цю Землю задовго до них. Ось чому роль батьків в освіту — надзвичайно важлива і має вирішальне значення. У вас є те, що до них прийде тільки через роки. Це досвід. Тому вони будуть не тільки запитувати вас про все в ранньому віці, але і приходити за порадою, коли виникнуть проблеми з навчанням. Важливо завжди приходити на допомогу і пояснювати, а не критикувати або того гірше висміювати. Тоді вони не будуть боятися показати вам погану оцінку, а, навпаки, охоче попрацюють над тим, щоб виправити її з вашою допомогою.

Постарайтеся запалити в них іскру пізнання, навчити радіти новим знанням і навичкам. Це звичка успішних людей, яка прищеплюється в дитинстві.

3. Навчіть їх спілкуватися.

Коли нас не вчать спілкуванню в дитинстві, то з роками це дається все важче. Мова зовсім не про нові знайомства та контакти. Це як раз і не становить особливої праці. А ось справжня комунікація з людьми, коли вмієш слухати і чути, розуміти, взаємодіяти, — це ціла наука. Ваше завдання — полегшити дітям життя, виклавши її основи.

Якщо у них виникають труднощі в спілкуванні — допоможіть подолати ці проблеми, терпляче і зрозуміло поясніть, чим вони викликані. Це дозволить малюкам бути більш впевненими в собі і, отже, більш впевнено рухатися вперед і долати перешкоди в майбутньому.

4. Заохочуйте їх бути самими собою.

Ваші діти не повинні боятися бути собою і висловлювати власні почуття, емоції. Звичайно, в розумних межах. Вчіть їх висловлювати те, що відчувають, займатися тим, що люблять. Їх пишність — в унікальності. Не змушуйте дітей займатися, наприклад, спортом, якщо вони люблять танцювати. Пригнічуючи їх творчу сторону, примушуючи до нелюбої справі, ви вчите їх того, що в житті так буде завжди. Ви вбиваєте в них індивідуальність і відчуття свободи, які необхідні для гармонійного росту і розвитку.

Успіху неможливо досягти, коли ви вдавайте кимось іншим. Дозвольте малюкам любити те, що їм подобається, і бути тими, ким хочуть. Це допоможе їм знайти себе і досягнути успіху в майбутньому. Зрештою, хіба ми повинні вибирати їм шлях у житті і визначати, що любити?

5. Навчіть їх, як важливо намагатися з усіх сил.

З чим би ви не стикалися з життя, важливо віддаватися цьому всім серцем і по-справжньому старатися. Так чинять усі успішні люди. Ваші діти повинні знати, що навіть якщо вони в чомусь і зазнають невдачі, досить того факту, що зробили все можливе.

Всі ми люди, і іноді не може щось зробити зараз. Тому так важливо навчити дітей спокійно ставитися до таких речей, а не впадати в паніку і не здаватися. Іноді необхідно відставити на час якийсь проект, щоб повернутися, коли будемо готові. А іноді зовсім відмовитися, визнавши, що зробили все залежне. Ми вчимося на помилках, тому боятися чи соромитися не потрібно.

6. Нагадуйте їм, як важлива наполегливість.

Перша реакція дитини при зустрічі з проблемою — бажання все кинути і піти. Ви повинні навчити його наполегливості, без якої успіх у будь-якій справі неможливий. Заохочуйте їх ставити цілі і домагатися, хваліть, коли не здаються, не лайте, якщо зазнали невдачі. Наполегливість — це такий же навик, як і інші, тому вимагає роботи й повторення.

Поясніть малюкові, що, якщо щось не вийшло, доведеться спробувати ще раз, і, можливо, ще раз. Буде важко, але, коли досягнеш результату — це зробить його ще більш дорогим і значущим.

Вашим дітям доведеться зіткнутися з багатьма речами в цьому світі, і вони повинні усвідомлювати, що здатні на все. Вони не повинні боятися, вони повинні вірити в себе і домагатися успіху.

7. Привчайте їх допомагати по дому.

Домашня робота — це не так весело і цікаво, як ігри та розваги, але дуже важлива у вихованні дітей. Це вчить малюків піклуватися про інших людей, прищеплює почуття відповідальності.

А як приємно почуття виконаного обов'язку і усвідомлення, що внесли свій вклад в домашнє господарство! Хваліть діточок за допомогу по будинку — це дуже важливо!

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст