Психологія

10 ознак емоційної зрілості

Мудрість не визначається рівнем успішності в школі і не завжди кількістю прочитаних книг. Є більш важливий показник...
1.8к.

Мудрість не визначається рівнем успішності в школі і не завжди кількістю прочитаних книг. Є більш важливий показник – емоційний інтелект.

Він включає в себе розуміння того, як працюють емоції і як саме краще взаємодіяти з оточуючими. Емоційний інтелект – це якість, яке можна придбати, адже емоції виходять від серця.

  1. Ви цінуєте спілкування. Вам подобається зустрічати нових людей, дізнаватися про їх життя і вчитися розуміти їх.
  2. Хороших лідерів багато, а от видатних – мало. Видатного лідера від хорошого відрізняє не тільки швидке мислення, але й уміння розуміти оточуючих і надихати їх стати краще. Це і називається емоційним інтелектом.
  3. Емоційно зріла людина знає свої плюси і мінуси. Він знає, в чому він сильний, а в чому слабкий. Головне – це розуміння того, що якщо ви впевнені у своїх можливостях, то завжди зможете використовувати їх у своїх інтересах.
  4. Нерозумно очікувати, що оточуючі вас будуть слухати, якщо ви самі не хочете нікого слухати. Уміння слухати – одна з складових емоційного інтелекту. Навчіться слухати. Це допоможе розташувати до себе будь-якого співрозмовника.
  5. У емоційно розвиненої людини завжди є зв'язок зі своїми почуттями. Він точно знає, що відчуває і коли це відчуває. Майже як эмпаты, такі люди знають, куди і коли натискати, щоб потрапити в точку.
  6. Людина, з розвиненим емоційним інтелектом в хороших відносинах з усіма, хто його оточує. Його почуття і емоції налаштовані на навколишній світ, тому йому легко розуміти інших людей.
  7. У такої людини строгий моральний кодекс. Він знає, що правильно, а що ні. І якщо спробує зробити щось, що виходить за рамки його моральних принципів, то почуття немов утворюють стіну, що заважає це зробити.
  8. Ви завжди доступні для оточуючих. Саме це робить вас такою хорошою людиною в їх очах. Ви розумієте, як це, коли ви потребуєте допомоги, а поруч нікого немає. Ви готові прийти іншим на допомогу.
  9. Ви розумієте і легко можете пояснити почуття іншої людини.
  10. Після падіння ви завжди піднімаєтеся. Ви знаєте, що невдачі – це лише сходинки до успіху.
author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст