Психологія

Збережіть текст і перечитуйте всякий раз, коли задихаєтеся від негативних думок

Дозвольте часу відповісти на всі питання. Коли ви починаєте робити це замість нього – тільки ще більше запутываетесь і розчаровуєтеся.
74.4к.

1. Наше життя – досить складна, і абсолютно в усіх. Навіть у дуже успішних та відомих людей відбуваються ті ж лиха, що і кожного з нас. Хоча ми дивимося на їх фотографії в глянцевих журналах і думаємо: «От кому-кому, а їм-то гріх скаржитися».

Запам'ятайте – ми все однаково страждаємо. З однією лише різницею: хтось постійно скаржиться і ниє, а хтось ховає свій біль.

Але те, що життя – це біль, зовсім не означає, що вона одночасно не може бути прекрасною. Навіть коли, як сніг на голову звалюється проблеми і біди, ви все одно можете бути... щасливі. Для цього всього лише потрібно змінити перспективу. По-іншому поглянути на те, що з вами сталося.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Стане набагато легше жити, якщо приймете прописну істину, про яку чомусь усі забувають: «У житті не буває успіху і щастя без падінь!»

2. Усім доводиться розчаровуватися в людях.  Коли зрадив кращий друг. Або без пояснень кидає кохана і улюблений. В такі моменти серце розривається від болю. Здається, що нікому не можна вірити, що у вас уже нічого хорошого в житті не буде.

Спробуйте поглянути на це з іншого боку. Зрозуміти, що люди, які розчарували, це не що інше, як корисні уроки. Вони зустрічаються на нашому життєвому шляху з єдиною метою – допомогти зрозуміти щось про себе і життя в цілому.

Найбільш кардинальні зміни в нашому житті відбуваються після того, як переживаємо важкі розчарування. Саме вони стають поштовхом для нашого росту, допомагають приймати правильні рішення.

Читайте також: Різниця між намірами і магічним мисленням

3. Нам не дано змінити свого минулого. Наприклад, викреслити той день, коли прийняли рішення почати зустрічатися з людиною, який потім розбив серце. Або прийняти інше не помилкове рішення.

Жорстока правда життя: минуле назавжди залишиться таким, яким було. Але це зовсім не означає, що ви не можете змінити своє майбутнє! Чому минуле повинно роками каменем висіти на шиї, визначаючи наші сьогоднішні вчинки і нас самих?

Те, що ви зазнали краху або невдачу, – не свідчить про те, що завжди буде так і ніяк інакше. Ми самі обираємо свій життєвий сценарій. Тому можна поміняти життя в будь-яку хвилину – було б бажання.

Залиште минуле в минулому і починайте працювати над своїм майбутнім. З чистого аркуша. З впевненості, що все вийде.

4. Найгірше, що ми можемо зробити для себе – зациклитися на припущеннях і здогадках. Це свого роду «ігри розуму», коли ми починаємо придумувати, чому хтось не привітався, або не відповів на повідомлення, або нас просто так не підвищують по службі.

Замість того, щоб займатися цим марним заняттям – навчитися жити сьогоднішнім днем і насолоджуватися кожним його моментом. Не заморачивайтесь, а просто живіть.

Дозвольте часу відповісти на всі питання. Коли ви починаєте робити це замість нього – тільки ще більше запутываетесь і розчаровуєтеся.

5. Той факт, що щось прекрасне у вашому житті пішло безповоротно, зовсім не означає, що не прийде щось інше – ще краще. Життя – рух вперед і прогрес.

Як казав головний герой роману Гашека «Пригода бравого солдата Швейка»: «Ще такого не було, щоб нічого не було». Так що, якщо закінчили читати приголомшливу книгу, якою насолоджувались – просто візьміть з полиці іншу. Дуже навіть може бути, що вона виявиться ще цікавіше.

Зрештою, все складається добре. Хвороби виліковуються, проблеми вирішуються. Треба вірити і сподіватися – і щастя прийде.

6. Навіть коли вам здається, що все так погано, будьте вдячні. Як би це дико не звучало. Починайте свій день зі слів подяки.

За те, що ви прокинулися, на відміну від тисяч людей на планеті, для кого сонце так і не зійшло. За те, що здорові і можете ходити своїми ногами. За те, що живі і здорові ваші близькі та друзі. Та просто за життя! Адже вона – прекрасна!

Самий простий і ефективний спосіб позбутися від негативних думок – це дякувати долі за всі ті речі, які у вас є. І чинити так кожен день!

7. «Все й одразу» – буває тільки в казках і дешевих мильних операх. Деякі речі вимагають часу. Багато з них – довгих місяців і навіть років.

Той факт, що у вас щось не вийшло в цю ж секунду, зовсім не означає, що вже не вийде ніколи. Терпіння, тільки терпіння. Це основна формула успіху і мудрого підходу до життя.

Варто зрозуміти, що все, що задумали, про що мрієте – обов'язково здійсниться. Якщо будете працювати над цим і зберігати спокій. Всьому – свій час.

8. Якщо б не було ночі, то ми б ніколи не змогли милуватися зірками на небосхилі. Темні і страшні дні трапляються в житті кожного. Неприємності на роботі, хвороби дітей, розставання з коханими, зрада... Перераховувати можна до нескінченності.

Але всі ці випробування роблять нас тільки сильнішими. Іноді слід пройти крізь біль і відчай, щоб відкрити в собі те, що заховане глибоко-глибоко. Те, що зробить нас кращою версією себе.

Тому не бійтеся ночі. Адже після неї обов'язково настає світанок. І він – прекрасний!

9. Люди, з якими проводимо час, впливають на нас набагато сильніше, ніж можна уявити. Навіть якщо ви цього не помічаєте.

Якщо поруч – позитивні люди, то вони надихають вас, і для негативних думок просто не залишається ні місця, ні часу. А ось негативні – діють руйнівно і деструктивно. Їх вічне ниття і критика всіх і за все – краде ваше щастя. Крапля за краплею.

Тому порада одна: біжіть від них подалі!

10. Для того, щоб життя було щасливим – одного бажання мало. Слід змінити своє мислення. Негативні думки схожі на бур'яни. Вони будуть рости до безкінечності, поки ви не «повыдергиваете» їх усі до одного.

Тому намагайтеся мислити завжди позитивно. Женіть геть негатив і все, що тягне назад, не дає рости і розвиватися.

І, навпаки, завжди думайте про хороше. І воно прийде. Головне – «регулярно прополювати бур'яни»!

Фото: Brooke Shaden

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст