Психологія

Кожен з нас талановита по-своєму: 9 типів інтелекту, які варто знати

Геть стереотипи!
4к.

Інтелект визначається не тільки тим, наскільки людина ерудована. Насправді це не більше ніж стереотип. Геніальність буває різною. Інтелект людини може виявлятися в його спроможності робити щось специфічне, що іншим людям дається складно.

Психолог Говард Гарднер виділяє 9 типів інтелекту. У своїй книзі «Теорія множинного інтелекту» він описує, як визначити свої сильні і слабкі сторони. Ось його класифікація інтелекту:

1. Музичний інтелект – здатність оперувати механізмами, що відповідають за ритм музики, її висоту і тембр.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

2. Візуально-просторовий інтелект – здатність мислити в трьох вимірах. Головні особливості людей з таким інтелектом, наступні: яскрава уява, здатність (подумки) маніпулювати образами, артистичні навички і просторове мислення.

Читайте також: Головний ознака високого інтелекту (цікаве спостереження Джеффа Безоса)

3. Вербально-лінгвістичний інтелект – здатність використовувати в мовленні складні конструкції з метою пояснити складні для розуміння явища і поняття.

4. Логіко-математичний інтелект – здатність прораховувати наперед, вибудовувати гіпотези, вимірювати і вирішувати складні математичні задачі.

5. Тілесно-кінестетичний інтелект – здатність використовувати різні навички на фізичному рівні і ефективно маніпулювати зовнішніми об'єктами.

6. Міжособистісний інтелект – здатність встановлювати хороше спілкування з оточуючими людьми, використовуючи як вербальні, так і невербальні засоби.

7. Внутрішньоособистісний інтелект – здатність усвідомлювати і розуміти власні думки і почуття.

8. Екзистенційний інтелект – здатність міркувати над питаннями про сенс існування.

9. Природний інтелект – здатність розуміти природні інстинкти різних живих істот.

Інтелект – наша сила. Знаючи про своїх сильних сторонах, ми можемо відкинути стереотипи. Знаючи про свої слабкі сторони, ми усвідомлюємо, над чим нам треба працювати. У нас з'являється можливість розвиватися і ставати краще.

Психологи радять вибирати професію, грунтуючись на тому, який з типів інтелекту у вас найбільш розвинений. Так ви зможете максимально розкрити потенціал і реалізуватися. Кожен з нас унікальний. І ви можете прокладати власну дорогу в житті.

Переклад статті — We Are All Talented In Our Own Way The 9 Types Of Intelligence You Should Know  via Клубер
Фото — hrdocs.ru

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст