Корисні поради

Як ви даремно витрачаєте час протягом дня і, як припинити це робити

Ви коли-небудь відчуваєте, що вам просто не вистачає часу? Ви завжди кидаєтеся від однієї відповідальної роботи до іншого, не маючи часу для себе? У вас відчуття, що ви даремно витрачаєте час? Ви не одні.
3к.

Згідно з опитуванням Геллапа, 61% працюючих американців стверджують, що у них недостатньо часу, щоб робити те, що вони хочуть

Крім того, 68% людей вважають, що вони не отримують достатнього відпочинку.

Але чи це дійсно результат перевантаження від великої кількості обов'язків? Чи це просто результат поганого управління часом?

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

У цій статті ми розглянемо всі причини, за якими ви витрачаєте час, і як припинити це робити ... починаючи прямо зараз.

Ось деякі з цих трюків можуть допомогти вам припинити витрачати час:

1. Скоротіть кількість переглядів електронної пошти

Ймовірно, ви витрачаєте багато часу на електронну пошту, не усвідомлюючи цього.

Ми витрачаємо 6,3 години в день на перевірку електронної пошти, тому майже напевно у вашій поштовій скриньці велика частина часу проводиться даремно. 

Заведіть звичку перевіряти пошту 1-2 рази в день і відразу відповідати на всі важливі вхідні повідомлення, щоб не відкладати на потім.

2. Просто скажи «ні»

Важко сказати «ні» на що завгодно, будь-то нове завдання від боса або вечірка одного з ваших кращих друзів. На жаль, кожне «так», який ви говорите — це новий відрізок часу, який вам доведеться витратити на те, що може або не може бути корисним для вас у довгостроковій перспективі.

Сказане «ні» може звільнити години вашого часу і поки ви ввічливі і уважні, швидше за все, ніяких наслідків не буде.

3. Приймайте рішення швидко

У вас може бути внутрішня дискусія про те, чи починати цей проект нині, у 16:00 або просто чекати, щоб почати його завтра вранці.

4. Встановіть обмеження та дотримуйтеся їх

Як часто ви зависає в соціальних мережах протягом дня або ходите по мобільній грі, яку нещодавно завантажили?

Швидше за все, ви витрачаєте багато часу на різні мобільні додатки та ігри. Якщо ви самостійно не можете впоратися з цією залежністю, скористайтеся допомогою обмежувачів — є багато програм, які блокують роботу по заданому часу. Або елементарно — поставте собі будильник, щоб не зависнуть на кілька годин у стрічці фейсбуку.

5. Беріть більше перерв

Якщо ви працюєте занадто довго без перерви, вам буде важче зосередитися на роботі, а це означає, що задача, яка зазвичай займає 30 хвилин, може тривати 45 хвилин або навіть більше.

Дослідження показують, що ідеальне співвідношення «робота-перерва» працює протягом 52/17 хвилин, але ця цифра може змінюватися в залежності від типу роботи, яку ви виконуєте, і, звичайно ж, від ваших індивідуальних переваг.

6. Перетворіть скарги на дії

На жаль, скарги — це поганий спосіб провести час; скарги зазвичай не змусять вас почувати себе краще, і не зроблять нічого, щоб змінити ситуацію, яка вас розчарувала. Замість скарги краще дійте!

Наприклад, якщо ви сердитесь, що ви застрягли в пробці, зробіть уявне зауваження, щоб завтра вирушити на роботу раніше. Якщо ваш мобільний додаток додаток не працює, тимчасово перемкнутися на іншу задачу.

7. Вимкніть відволікаючі повідомлення

Може здатися, що відволікаючі фактори витрачають всього декілька секунд вашого часу, але дослідження показує, що потрібно більше 23 хвилин, щоб повністю відновити ваш фокус після відволікання.

Такі повідомлення, як електронна пошта та месенджери, незалежно від їх призначення, майже напевно відвернуть вас від будь-якої задачі, на яку ви зосереджені.

8. Максимізуйте свої комунікації

Якщо ви не працюєте з дому, ви витрачаєте час на поїздку щоранку. Поїздка на велосипеді на роботу може заощадити вам поїздку в спортзал пізніше. І якщо ви застрягли в дорозі, ви можете слухати аудіокниги, щоб максимально використовувати кожну хвилину.

9. Пропускайте по-можливості непродуктивні наради

Середній працівник витрачає третину свого часу на збори і цей час часто проводиться непродуктивно. Якщо ви проводите 9 годин в день на роботі, то в середньому 3 години в день витрачаєте на збори, а це 15 годин в тиждень.

10. Скоротіть свої втрати

Наприклад, припустимо, що ви витратили 10 годин на нову рекламну стратегію, але не бачите доходу вище середнього.

Логічно, що вам краще перейти на нову стратегію, але оскільки ви вже вклали в неї стільки часу, можливо, у вас виникне спокуса витратити ще більше, щоб компенсувати свої втрати.

11. Делегування завдань іншим

Багато сучасні професіонали неохоче делегують, під приводом того, що підготовка когось до виконання цього завдання займе більше часу, ніж сама задача.

Це може бути правдою, але це короткострокова стратегія; підготовка когось до часто повторюваної задачі — це інвестиції, які позбавлять вас від необхідності знову виконувати цю задачу.

Сьогодні ви можете витратити час на тренування, але в майбутньому ви зможете уникнути втрату часу на невизначений термін. Не бійтеся делегувати свої низкоприоритетные завдання, якщо це означає, що вам потрібно більше часу витратити на те, що ви робите найкраще.

12. Робіть одну річ за один раз

Наочно доведено, що багатозадачність шкодить вашій роботі в кожній задачі, яку ви намагаєтеся координувати; іншими словами, виконання одного завдання в той час стає більш ефективним варіантом.

 

Автор — Anna Johansson
Переклад статті — 15 Ways You Are Wasting Time During the Day (And How to Stop)
 via Клубер

author avatar
Марія Сартания Автор
Марія Сартания — талановита журналістка, яка володіє багатим восьмирічним досвідом роботи в індустрії. Її кар'єра відзначена значними досягненнями, в тому числі роботою в провідних глянцевих виданнях України, де вона демонструвала не тільки професіоналізм, але й унікальну здатність доступно викладати складні ідеї.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст