Персона

«Секрет мого успіху в економії сил»: цитати Вінстона Черчілля, які можуть змінити життя

«Я завжди дотримувався правила: не біжи, якщо можеш стояти; не стій, якщо можеш сидіти; не сиди, якщо можеш лежати».
1.3к.

Уїнстон Черчілль, людина неприборканого духу і незрівнянного дотепності, залишив свій слід в історії завдяки своєму лідерству, красномовства і мужності. Він був прем'єр-міністром Сполученого Королівства у 1940-1945 роках, а потім знову в 1951-1955 рр. Його по праву вважають одним з найвидатніших лідерів військового часу 20-го століття.

Уїнстон Черчілль писав книги і в 1953 році він отримав Нобелівську премію з літератури за «майстерність історичного і біографічного опису, а також за блискуче ораторське мистецтво в захисті високих людських цінностей».

Черчілль був ненаситним читачем і великим шанувальником цитат. Він виявив, що цитати — це найбільш найкоротший шлях до нескінченним сховищ знань життєвого досвіду великих людей.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Сьогодні добірка проникливих і надихаючих слів Черчілля, продовжують знаходити відгук у людей по всьому світу.

 • Ніщо в житті так не надихає, як-то, що в тебе стріляли і промахнулися.
 • Найбільший урок життя в тому, що і дурні бувають праві.

Ця цитата наводить на думку, що навіть ті, кого ми вважаємо дурними або неприємними, іноді можуть мати цінну інформацію або бути праві в певних речах.

 • Якщо вбити вбивцю, кількість вбивць не зміниться.
 • Ви ніколи не дійдете до місця призначення, якщо будете кидати камені в кожну гавкаючого пса

Ця цитата радить не відволікатися і не вплутуватися в кожен незначний конфлікт або розбіжність, не звертати увагу на тих, хто говорить про вас за спиною, на тих, кому не подобаються ваші вчинки та світогляд. Кожен чоловік повинен залишатися зосередженим на своїх цілях, цінностях і пріоритетах, щоб досягти успіху і бути щасливим.

 • Мене часто запитують: «за що ми боремося?». Можу відповісти: «Перестанемо боротися — тоді дізнаєтесь».
 • Будь-яка криза — це нові можливості.

Кожна криза або проблема представляють собою нові можливості для зростання і успіху. Навіть у важкі часи існують можливості для змін і вдосконалення. Замість того, щоб впадати у відчай і здаватися, потрібно знаходити способи використати ситуацію на свою користь.

 • Секрет мого успіху в економії сил. Я завжди дотримувався правила: не біжи, якщо можеш стояти; не стій, якщо можеш сидіти; не сиди, якщо можеш лежати.
 • Наше життя як дорога з одностороннім рухом, і важливо не пропустити свій поворот, адже шляху назад вже не буде.

Життя невблаганно рухається вперед, і наше майбутнє залежить від наших рішень і виборів на даний момент. Ми не можемо повернутися назад і змінити минуле, тому важливо вміти розпізнавати і використовувати можливості, які з'являються у нас в житті.

 • За безпеку необхідно платити, а за її відсутність розплачуватися.
 • Не в віці справа, а у культурі спілкування та рівні інтелектуального розвитку.

Важливіше не вік людини, а його здатність бути культурним, вихованим, вміння спілкуватися з іншими людьми. Рівень комунікації, інтелектуальний розвиток і зрілість мають набагато більше значення у визначенні людських якостей, ніж його вік.

 • Відмінність державного діяча від політика в тому, що політик орієнтується на наступні вибори, а державний діяч — на наступне покоління
 • Народ, який забув своє минуле, втратив своє майбутнє.

Ця цитата підкреслює важливість історії та вилучення уроків з неї для побудови світлого майбутнього. Якщо народ забуває своє минуле, історію своєї країни і культури, то він втратить інтерес і зв'язок зі своїм майбутнім. Знання минулого дозволяє вчитися на помилках і шукати кращі шляхи для розвитку і просування в майбутньому.

 • Влада — це наркотик. Хто спробував хоч раз — отруєний нею назавжди.
 • Війна — це коли за інтереси інших гинуть зовсім безвинні люди.

Будь-яка війна призводить до страждань і загибелі багатьох людей, які стають учасниками військових дій.

 • Озираючись на пережите, я згадую розповідь про одного старого, який на смертному ложі повідав, що його життя було сповнене неприємностей, більшість з яких так і не сталося.
 • Вдосконалюватися — значить змінюватися, тому бути досконалим — значить часто змінюватися.

Слова Черчілля втілюють ідею постійного вдосконалення і вміння адаптуватися до тих умов, які є зараз. Він визнав, що досконалість не є статичним; воно є наслідком прийняття змін, навчання на помилках і послідовного розвитку для вирішення нових завдань.

 • Від дерев'яних черевиків до дерев'яних башмаки — шлях в чотири покоління: перше покоління наживає, друге — примножує, третє — тринькає, четверте — повертається на фабрику.
 • Успіх не є остаточним, невдача не є фатальною: головне — мужність продовжувати.

Ця цитата відображає стійкість Черчілля і його рішучість йти вперед, незважаючи на невдачі. Він розумів, що успіх не повинен призводити до самозаспокоєння, а невдача не повинна перешкоджати прогресу. Справжнє мужність полягає в готовності стійко переносити негаразди.

 • Своїм довголіттям я зобов'язаний спорту. Я ним ніколи не займався.

Слова Вінстона Черчілля продовжують надихати і направляти людей по всьому світу. Його спадщина залишається свідченням сили лідерства, життєстійкості та оптимізму.

За матеріалами: Психологія і Факти

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст