Персона

Ромі Шнайдер: у неї було все для щастя, окрім самого щастя

Її називали актрисою, сдирающей з себе шкіру – здавалося, страждання своїх кіногероїні вона переживала, як власні...
1.7к.

Її близький друг, актор Жан-Клод Бріалі, говорив: «Ромі належала до категорії людей, які притягують до себе нещастя. Вона отримала дуже багато важких ударів, надто часто була поранена». Після пережитого актриса просто не змогла жити далі...

Її професійний шлях був визначений від самого народження – Розмарі Магдалена Альбах з'явилася на світ у 1938 р. в родині зірок кінематографа. Батьки постійно пропадали на зйомках, і вихованням дівчинки займалися бабуся з дідусем. Коли їй було 4 роки, батько з матір'ю розлучилися, а пізніше побудували нові сім'ї, і місця для Розмарі у них не знайшлося. Її відправили в інтернат для дівчаток при жіночому монастирі, де вона прожила до 14 років – до тих пір, поки одного разу мати не привела її на знімальний майданчик. Їй вдалося переконати режисера, що разом вони зможуть зіграти мати і дочка в новому фільмі.

Спочатку Розмарі дуже соромилася і постійно кудись тікала зі знімального майданчика, а її мати розшукувала її і повертала назад. Дівчинка не мріяла про акторську професію – вона хотіла стати художницею. Але її мати бачила в ній можливість реалізувати те, чого не встигла досягти сама. Вона стала агентом своєї дочки і почала підшукувати для неї нові ролі.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

 

Ромі Шнайдер: у неї було все для щастя, окрім самого щастя
Кадр з дебютного фільму Ромі Шнайдер «Коли цвіте біла бузок», 1953 (Фото: 24smi.org)

Через рік, коли на екрани вийшов другий фільм з її участю, в титрах з'явився її псевдонім – Ромі Шнайдер. Вона навіть не припускала, що незабаром це ім'я дізнається весь світ. На талант юної актриси звернули увагу режисери, і в 16 років вона отримала головну роль у фільмі «Молоді роки королеви». Ця робота мала такий успіх, що незабаром мати опинилася в тіні слави своєї дочки. А через рік до неї прийшла світова популярність – після головної ролі у фільмі «Сіссі», де вона зіграла юну імператрицю Єлизавету Баварську.

Ромі Шнайдер: у неї було все для щастя, окрім самого щастя
Ромі Шнайдер в ролі Сіссі (Фото: stories-of-success.ru)

На проби в Голлівуд вона теж відправилася разом з матір'ю, правда, в Америці вона зазнала фіаско. А ось у Франції її чекав успіх. Фільм «Христина» став знаковим і в її творчій, і в особистому житті – на зйомках Ромі Шнайдер познайомилася з маловідомим в ту пору актором Аленом Делоном, з яким у неї почався бурхливий роман. Заради нього актриса переїхала до Франції.

Там відбулися ще дві доленосні зустрічі з режисером Лукіно Вісконті, розкрив її акторський потенціал, і модельєром Коко Шанель, яка працювала над стилем і манерами Ромі Шнайдер. Завдяки їм вона незабаром посіла першу сходинку у рейтингу французьких актрис.

Ромі Шнайдер: у неї було все для щастя, окрім самого щастя
Ромі Шнайдер і Ален Делон (Фото: interesnoznat.com)

Найкрасивіша пара європейського кіно так і не стала подружньої. Заручини з Аленом Делоном була розірвана за його ініціативою через 5 років, а незабаром після цього він одружився на іншій жінці. Ромі Шнайдер важко переживала розставання.

Вона зізнавалася: «Після зради Альона я була знищена, розгублена, принижена. Якщо б це залежало від мене, я б ніколи його не залишила... І раніше були моменти, коли я говорила собі: пора кінчати! Але у мене не було сил. Я дуже любила його та все прощала. Ні про що не шкодую. Але борони боже ще раз випробувати таке, я не переживу! Постараюся зберегти в пам'яті тільки найдорожче, найкраще...».

Ромі Шнайдер: у неї було все для щастя, окрім самого щастя
Ромі Шнайдер і Гаррі Майєн з сином Давидом (Фото: 24smi.org)

Пізніше Ромі Шнайдер теж вийшла заміж за німецького драматурга Гаррі Майена, у пари народився син Давид. Але цей шлюб незабаром розпався – через 3 роки Ален Делон запропонував актрисі знову знятися разом, і її чоловік не витримав чутки про їх роман, що спалахнув з новою силою. У 1973 р. вони розлучилися, а відносини з Делоном знову ні до чого не привели. Вдруге Ромі Шнайдер вийшла заміж за свого секретаря Даніеля Бьязіні, у 1977 р. у них народилася дочка Сара. Але і в цьому шлюбі актриса не знайшла щастя, і через 3 роки вони з чоловіком розлучилися. У той період у неї з'явилися проблеми з алкоголем, що не могло не позначитися на її душевному стані.

Її називали актрисою, сдирающей з себе шкіру – здавалося, страждання своїх кіногероїні вона переживала, як власні. З одного боку, ця здатність забезпечила їй успіх у професії, з іншого – прирекла на швидке вигоряння. Таке прізвисько Ромі Шнайдер заслужила після зйомок у фільмі «Стара рушниця», де вона зіграла жінку, яку живцем спалюють нацисти.

Актриса так важко переживала трагедію своєї героїні, що у неї стався нервовий зрив. Вона була настільки віддана своїй професії, що один з її колег, актор Джордж Хемілтон, говорив: «Якщо б роль зажадала від неї

Вона працювала на знос, знімаючись в декількох фільмах щорічно, однак професійні успіхи перестали її радувати. Актриса вважала, що її переслідує злий рок. Через 2 тижні після весілля з Даніелем Бьязіні вона потрапила в аварію і втратила дитину, яку виношувала. Потім помер режисер Лукіно Вісконті, завдяки якому вона досягла успіху у Франції.

Ромі Шнайдер: у неї було все для щастя, окрім самого щастя
Ромі Шнайдер

У 1979 р. Ромі Шнайдер дізналася про те, що її перший чоловік повісився. Вона звинувачувала себе в його загибелі і важко переживала цю трагедію. А в 1981 р. трапилася ще одна біда, яку актриса не змогла пережити: її 14-річний син Давид, забувши ключі, перелазив через огорожу вілли, не втримав рівноваги і напоровся на гострі піки огорожі. Смерть єдиного сина остаточно її підкосила.

Ромі Шнайдер: у неї було все для щастя, окрім самого щастя
Ромі Шнайдер у фільмі «Пекельне тріо», 1974 (Фото: kino-teatr.ru)

29 травня 1982 р. серце Ромі Шнайдер зупинилося. Після цього висувалося чимало припущень про те, що насправді відбулося в той фатальний день. Виникла навіть версія самогубства, але вона не знайшла підтверджень.

Головний криміналіст паризької прокуратури заявив: «Коли ми увійшли в спальню, ми побачили Ромі Шнайдер, яка, здавалося, спить. Доктор Депонж міг відразу ж констатувати, що на її тілі не було слідів удушення, гематом або інших ран. У нас не було підстав вважати, що Ромі Шнайдер покінчила життя самогубством, обравши смерть, але ніщо, в свою чергу, не дозволяло сказати, що вона хотіла жити далі».

Її близький друг, актор Жан-Клод Бріалі, говорив: «Ромі належала до категорії людей, які притягують до себе нещастя. Вона отримала дуже багато важких ударів, надто часто була поранена».

Після пережитого актриса просто не змогла жити далі. Ромі Шнайдер померла від зупинки серця.

За матеріалами: Культурологія

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст