Персона

Марина Нейолова: «Я звикла плакатися в свою власну жилетку»

Актриса не дає інтерв'ю. А якщо робить винятки, то все одно залишається загадкою. Умінням відповідати на запитання, нічого, по суті, не кажучи, актриса дасть фору будь-якому дипломату.
23.4к.

Марина Нейолова не дає інтерв'ю. А якщо робить винятки, то все одно залишається загадкою. Умінням відповідати на запитання, нічого, по суті, не кажучи, актриса дасть фору будь-якому дипломату. Не даремно ж вона є дружиною посла Кирила Геворгяна.

Причину свого небажання відповідати на питання журналістів актриса сформулювала у розмові з Юрієм Зростанням в одному з декількох інтерв'ю, даних нею за все життя:

«... для мене це майже те ж саме, що разом з глядачами пройти через під'їзд, потім в пальто вирушати крізь сцену, а потім з'явитися в ролі. Завіса в театрі був придуманий не дарма. Він охороняє таємницю. І мені здається доречним цю таємницю зберегти».

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

А тема особистого життя і зовсім табу. Як-то Марину Неєлова попросили прочитати будь-які прийшли на розум віршовані рядки. І вона вимовила:

«Знаєте, мені дорожче всіх волосся
Волосся один з моєї голови.
Та йдіть ви, і ви теж,
І ви теж, і ви».

А ось що ще одного разу актриса розповіла про себе і про своє розуміння щастя:

«Якось ми з мамою йшли по Васильєвському острову, мені було 9 років. В кіоску продавали фотографії різних артистів. Тоді була така мода — купувати фото артистів, а ще — мінятися ними. Я цієї пристрасті ніколи в житті не схильна була, а тут раптом тицьнула пальцем і попросила: «Мама, купи». І добре б я вибрала артиста приголомшливої краси — Тихонова, Стриженова, Ларіонова, Самойлова... Але я чомусь захотіла купити Василя Меркурьева. Коли мама відверталася, я на нього дивилася, притискувала до серця. Досі ця фотографія у мене.

Пролетіли роки. Я зібралася вступати в театральний інститут. Причому була у собі абсолютно впевнена, у мене був великий репертуар. Коли мама приводила мене на роботу, залишала там з кимось, то, повертаючись, вона завжди заставала одну і ту ж картину. Навколо — невеликий натовп, а я читаю вірші. Мама з жахом питала: «І давно вона так?» — «Так години півтори вже», — відповідали їй. Ну дійсно — репертуар був великим. І потім, я так любила театр, що абсолютно щиро вважала — а хто, якщо не я?

І раптом в інституті я виявила, що навколо ходять красиві дівчата. Високі, стрункі — з фігурами, очима, волоссям. А я поруч — такого общипанного, задрипанного виду. Я була худа, як штатив біля мікрофона. І ніяких видатних місць у мене практично не було. Мені завжди казали: «Ну вистачить стояти на руках, встань на ноги». Ноги — руки. Я заходила в ліфт, але він цього не відчував і нікуди не їхав. Доводилося підстрибувати — ліфт здогадувався: «О, хтось увійшов» — і починав рухатися.

Пізніше, коли познайомилася з Костянтином Райкіним, ми один одному часто плакалися в жилетку. Він показував мені листа від «добрих» глядачів, вони писали: «Вам не лише на сцені — на вулиці показуватися не варто». Костя дивився на мене і втішав: «Ці ноги, вони у тебе так звиваються-звиваються... Не знаю, мені подобається». Я теж говорила йому, що він прекрасний.

Але під час надходження такого товариша у мене не було. Абсолютно несподівано для себе я дізналася, що на черговий тур треба прийти в купальному костюмі. Прийшла, ноги буквально заплела, щоб вони зійшлися хоча б. Викликають по 10 чоловік. Ми стоїмо, а ці єзуїти найуважнішим чином на нас дивляться: хтось знімає окуляри, хтось одягає. Поруч зі мною — фігуриста красуня з очима та віями. Як якийсь посібник: якими артисти повинні бути, а якими не повинні.

Я стою — принижена і ображена, навіть не як кінь, як ослик Пржевальського. І розумію — комісію треба брати чимось неймовірним, незбагненною. Нам дають завдання — зобразити, ніби ми миємо вікна. Всі миють маленькі вікна — практично кватирки. А у мене було та-а-аке вікно цієї сцени не вистачить, мабуть, якась американська вітрина. І я бігала з кінця в кінець і витирала її всім тілом. Оскільки я перед комісією весь час мельтешила, вони дивилися тільки на мене, туди-сюди крутили головами. Коротше, цей тур я проскочила. І до якого педагогу, ви думаєте, я вчинила? До Василю Васильовичу Меркурьеву! Для мене він завжди залишався самим красивим людиною і самим блискучим актором».

***

Під час однієї з радіопрограм Марина Нейолова сказала: «Я звикла плакатися в свою власну жилетку». А на запитання одного з радіослухачів про радощі приватного життя відповіла: «Чому добре виглядаю? Напевно, тому, що я дуже добра людина. Чесно кажучи, рідко дивлюся в дзеркало — тільки коли приходжу на виставу і сідаю в гримерці. А що стосується радості життя: вона в кожній хвилині, у здатності сприймати її такою, яка вона є, і радіти тому, що вона така. Є радість від того, що вранці йду на репетицію, а ввечері граю у виставі.

Щастя — це коли ти читаєш цікаву книгу, знаєш, що тебе чекає цікава робота, поруч з тобою сидить твоя дитина, на траві пустує твоя улюблена собака, а ввечері вся родина з'єднується, сідає за одним столом і всі базікають і розповідають один одному про те, як пройшов день. Принаймні, іноді я думаю, що щастя саме в цьому».

За матеріалами: peoples.ru

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст