Персона

Бел Кауфман: «Треба жити, навіть якщо це вбиває»

Потрібно завжди йти вгору по сходах. Куди б вона не вела...
19к.

Світ належить оптимістам!

Бел Кауфман — знаменита американська письменниця, автор роману «Вгору по сходах, що ведуть вниз», онука Шолом-Алейхема.

Про свого видатного діда Бел згадувала: «Коли ми з ним гуляли, він говорив: чим міцніше ти тримаєш мою руку, тим краще я пишу. Я хапалася чимдуж. Тому в тому, що його книжки такі чудові, є і моя заслуга... Він подарував нам любов і сміх. Не тільки нам — всьому людству. Він любив простих людей. І наполягав, щоб люди сміялися, просто так, так би мовити, в кредит, в очікуванні жарти, якої поки немає. Він випередив свій час, стверджуючи: сміх подовжує життя».

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Бел Кауфман прожила 103 роки. До кінця своїх днів зберегла ясність розуму, чудово виглядала, одягалася зі смаком, любила високі підбори і стильні окуляри, не виходила з дому без макіяжу, відвідувала раз в тиждень танцювальну студію. У віці 100 років вона ще читала курс єврейського гумору в Хантер-коледжі в Нью-Йорку.

На питання про те, в чому полягає секрет її нев'янучої молодості, Бел відповіла словами свого діда: «Треба жити, навіть якщо це вбиває», а потім додала від себе: «Потрібно бути цікавим і хотіти все знати — інших людей, мистецтво, книги. І не думати весь час про себе і про те, що скоро помреш. Потрібно завжди йти вгору по сходах. Куди б вона не вела».

Фото: Angel Chevrestt

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст