Суспільство

Далай-ламу запитали, що її найбільше дивує (відповідь змушує зупинитися і задуматися)

В цих цитатах – не вердикт, а насамперед – застереження всьому людству і кожному з нас.
10.1к.

Під час одного з інтерв'ю Далай-ламу запитали, що її найбільше дивує в цьому світі. Його відповідь дійсно змушує зупинитися і задуматися...

«Більше всього мене дивує людська природа. Тому що людина жертвує своїм здоров'ям, щоб заробити гроші. Потім він жертвує грошима, щоб відновити своє здоров'я. І потім він так турбується про майбутнє, що не насолоджується сьогоденням; в результаті – не живе ні в сьогоденні, ні в майбутньому. Він живе так, ніби ніколи не помре, а потім помирає так, як ніби ніколи не жив».

Звучить вражаюче, якщо ви дійсно зрозуміли ідею, чи не так? Звичайно, можна пробігтися по цій цитаті очима і постаратися забути, але якщо вдуматися... Це дійсно правда і дійсно страшно те, що ми робимо зі своїм життям!

Ми дуже дивно і нелогічно живемо. Ходимо на нелюбиму роботу, щоб заробити гроші, які потім йдуть на лікування. Адже коли займаєшся тим, що не терпиш, це незмінно підриває здоров'я.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Ми всі це розуміємо, але чомусь свято віримо в те, що гроші можуть все виправити. А адже це не так: ні щастя, ні здоров'я, ні радості за них не купиш.

Тим не менше всі наші думки зайняті розрекламованими автомобілями і будинками з галявинами, а також тим, щоб зібрати до старості побільше грошей. До речі, до старості ще треба дожити...

Іноді здається, що ми на цій Землі – виключно для того, щоб працювати і заробляти. У деякому сенсі ми схожі на рабів – просто не усвідомлюємо цього.

Цитата Далай-лами нагадує ще одну цитату, яка також дуже вірно відображає стан нашого суспільства.

«Тільки подивіться на нас! Все перевернулося з ніг на голову. Лікарі руйнують здоров'я, юристи руйнують справедливість, психіатри руйнують розум, вчені знищують правду, основні засоби масової інформації знищують інформацію, релігії руйнують духовність, а уряду знищують свободу», – Майкл Элнер.

Звучить песимістично, але це чиста правда.

В цих цитатах – не вердикт, а насамперед – застереження всьому людству і кожному з нас. Адже ніколи не пізно змінити своє життя.

Іноді для того, щоб впустити в неї щось нове, необхідно позбутися від чогось старого.

Щоб отримати нові знання, нові ідеї і жити більш осмисленою і повноцінним життям, необхідно залишити старі прогнилі переконання про те, що нав'язаний сучасним суспільством шаблон «успіху» може принести нам справжнє щастя.

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст