Відносини

Убивця відносин №1, на думку психологів, які вивчали пари 50 років

І це, швидше за все, не те, про що ви подумали...
11.9к.

Існує безліч дисфункціональних звичок, які руйнують стосунки, однак після десятиліть досліджень доктор Джон Готтман знайшов одну важливу причину. І це, швидше за все, не те, про що ви подумали.

Якщо вас запитати, що є вбивцею відносин номер один, що б ви відповіли? Більшість людей назвуть такі речі, як невірність, відсутність інтиму, брак часу і, можливо, навіть відсутність довіри. Проте жоден з цих відповідей не відображає результати дослідження. Готтман, провівши тривалі дослідження за участю більше 40 000 пар, каже, що презирство — убивця відносин номер один.

Доктор також зазначає, що варто розглядати в сукупності чотири проблемних типу спілкування у відносинах:

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

1. Презирство.
2. Критика.
3. Оборона.
4. Перешкоджання.

Презирство, каже Готтман, є предиктором номер один розлучення або роздільного проживання.

Презирство багато в чому схоже на ненависть.

Це форма спілкування і стан мислення, які можуть змусити партнера відчувати себе нелюбимим і непотрібним.

Коли презирство стає звичайним явищем, говорить Готтман, відносини приречені. Замість того, щоб працювати спільно вирішувати проблеми, партнери з-за презирства не тільки віддаляються один від одного, але і можуть перейти до зони активних бойових дій».

При цьому презирство шкідливо не тільки для відносин. Дослідження також показали, що презирство може серйозно нашкодити здоров'ю. Згідно з дослідженнями, коли люди зневажають інших, у них підвищується ризик захворіти серйозним захворюванням, таким як хвороби серця або онкологія.

Якщо ви відчуваєте, що починає зневажати один одного, можливо, вам варто спробувати сісти разом і зіткнутися з негативними почуттями.

Крім того, якщо ви хочете, щоб ваші відносини процвітали, каже Готтман, вкрай важливо дати партнеру знати, що його цінують, і обов'язково показувати це регулярно.

Фото: Ketut Subiyanto (Pexels)

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст