Відносини

Фаббинг: шкідлива звичка, яка руйнує шлюб

Чим більше фаббинга присутній під час спілкування пар, тим холодніше і відсторонено відносини...
1.6к.

Для деяких людей навіть мить, проведений без смартфона в руці, здається нескінченним. Результати нового дослідження, проведеного психологами, демонструють, що така одержимість може коштувати шлюбу.

Мова йде про такі дуже поширеному в сучасному світі типі поведінки, як фаббинг (phubbing, від phone (телефон) і snubbing (відношення зверхньо, нехтування») — коли людина (фаббер) під час розмови з ким-то замість того, щоб дивитися на співрозмовника, утикається в свій смартфон.

Дослідження показують, що така поведінка зазвичай сприймається дуже негативно — співрозмовнику фаббера здається (чи не здається), що його навмисно ігнорують, тому що хочуть принизити і показати незацікавленість у спілкуванні з ним.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Автори нового дослідження, опублікованого в журналі Computers in Human Behavio, вирішили з'ясувати, як фаббинг позначається на подружніх стосунках. Для цього вони опитали 712 одружених чоловіків і жінок, середній вік яких становив 37 років. Учасники відповідали на запитання про те, наскільки вони щасливі і задоволені відносинами з партнером, як відбувається їх спілкування і наскільки поширений фаббинг в їх сім'ї.

Результати опитування показали, що чим більше фаббинга присутній під час спілкування пар, тим холодніше і відсторонено відносини між чоловіками і дружинами, тим більше конфліктів і невдоволення, тим менше вони щасливі у шлюбі.

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст