Відносини

Чому чоловік йде, коли він вам потрібен найсильніше

Ця ситуація збиває з пантелику більшість дівчат...
5.3к.

Думаю, ця ситуація знайома багатьом дівчатам. Ви знайомитеся з хлопцем і між вами пробігає іскра. Ось ви обмінялися номерами, флиртуете в листуванні і, нарешті, йдете на перше побачення. І це прекрасно!

Між вами виникає сильна хімічна реакція, вам добре разом. Ось ви знову йдете на побачення, і воно ще краще попереднього. Але тепер у вас закрадається думка, а чи реально все це? Можливо, буде ще парочка чудових зустрічей, а потім щось змінюється. Ви помічаєте, що він починає віддалятися і втрачає до вас інтерес (це ще називають «згасанням»), або ж просто зникає (феномен, більш відомий як «розчинення в повітрі»). Ви відчуваєте себе ошелешеній, у вас шок.

Що ж пішло не так? Нижче ми розповімо, чому така ситуація так збиває з пантелику більшість дівчат.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Коли дівчина, через кілька побачень, втрачає інтерес до хлопця, вона, як правило, називає причину. Можливо, він був занадто завзятим, не задовольняв її в інтелектуальному плані, був дуже тихим, занадто голосно, занадто нудним або дуже буйним. Найчастіше вона точно знає, чому її почуття охололи, а тому чітко називає йому причину розставання.

У хлопців же все інакше. Так, він може зводити дівчину на кілька дивовижних побачень, а потім раптово і без будь-яких пояснень просто охолонути до неї. І якщо раніше він писав їй цілий день, змарнований гострим бажанням знову побачитися, то зараз у нього немає жодного бажання якось з нею контактувати. І така зміна може бути настільки ж незрозумілою для самого хлопця, як і для його вже колишньої дівчини. Коли його запитують, що трапилося, він відповідає, що не знає. Так вийшло...

Але в чому ж криється справжня причина? Дійсно це відбувається раптово? Ні, причина є. Однак вказати на неї дуже складно, тому що вона дуже розмита.

Під час перших кількох побачень з новим хлопцем ваша поведінка досить просте і невимушене. Вам хочеться оцінити всі можливості стосунків з ним. Спочатку все здається легким і забавним. Ви просто налаживаете зв'язок і насолоджуєтеся товариством один одного. Але як тільки проходять ці кілька приголомшливих побачень з чудовим хлопцем, більшість жінок неминуче починають думати про можливості. Вони думають про те, як далеко можуть зайти ці відносини, і починають будувати в своїй уяві майбутнє.

Коли таке відбувається, ви вже не знаходитесь тут і зараз, тверезо оцінюючи ситуацію. Ні, ваш розум зосереджений на тому, що могло б бути. Тут і з'являється проблема.

Ви стаєте залежними від ідеї про цьому фантастичному майбутньому і більше не можете не переживати про те, що втратите його (хоча насправді вам його ніхто не обіцяв!). І ось всі ваші страхи і невпевненість в собі починають проявлятися і отруювати відносини з ним.

Ви починаєте взаємодіяти з думками в голові, а не з людиною, що стоїть перед вами. Замість того, щоб спробувати дізнатися його краще, ви придивляєтеся до його поведінки та слів, намагаючись оцінити силу його любові і визначити, чи допоможуть ці відносини у досягненні вашої мети.

Більшість хлопців інтуїтивно відчувають, коли жінка бачить в них об'єкт, а не на особистість, і коли вона використовує його для заповнення внутрішньої порожнечі.

Як правило, хлопці у відносинах ведуть себе інакше, а тому не можуть до кінця зрозуміти, що сталося і чому, здавалося б, щаслива і класна дівчина перетворилася в таку неприємну, емоційно вибухову особина, спраглу постійних запевнень в любові.

Навіщо ми це робимо?

Все, чого насправді хоче кожен з нас, почувати себе добре. Якщо жінка переживає і потребує постійного підтвердження її почуттів партнера, то це виходить з її внутрішнього відчуття, що щось не так. І хоча джерелом цього відчуття є страх, але руйнівним його робить зовсім не всепоглинаючий жах, а невиразне занепокоєння. Воно таке тихе й непомітне, що ви можете навіть не підозрювати про це.

Адже Вам знайома ситуація, коли ви йдете на кухню зробити ковток води, але буквально не можете перестати пити? Ви навіть не думали, що хочете пити, поки не почали вгамовувати безмовну спрагу, раптово усвідомивши її силу. Те ж саме відбувається і в стосунках.

Людям буває складно докопатися до причин своєї тривожності, тому вони підсвідомо чіпляються за речі, здатні позбавити їх від цього почуття. Найчастіше мова йде про запевнень у любові і спроби штучно створити ситуації, які зроблять їх щасливими і принесуть полегшення. Це неминуче накладає відбиток на вашу поведінку, а самі ви перетворюєтеся в паразита, що використовує оточуючих як засобу досягнення мети.

Зустрівши хлопця, з яким добре, ви хочете, щоб щастя переповнювало, а тому зацикливаетесь на ньому.

Ви можете робити це несвідомо, але це все одно помітно. Це змінює вас і вашу енергетику, і ваш хлопець це відчуває.

На цьому етапі замість того, щоб відчувати зв'язок з вами, у нього виникає відчуття, що вам від нього потрібно. Можливо, це запевнення в любові або підтвердження його почуттів і того, що між вами все в порядку.

Хлопцям важко пояснити, що саме відбувається. В якийсь момент їх інстинкти просто кажуть їм, що треба йти. Як правило, це відбувається на етапі, коли жінці не хочеться продовжувати цю невинну любовну гру. Можливо, вона намагається зображати холоднокровність і спокій, але насправді всі її думки тільки про те, щоб перетворити ці «порожні» відносини у щось більше. І з цього самого моменту відносини втрачають свою природність і простоту. Тепер все грунтується на ступені її віддаленості від досягнення своєї мети.

Будь-який з нас помічає, якщо хтось діє з умислом. Інтуїція миттєво вказує на такі речі. Подумайте про те, що ви відчуваєте, коли до вас підходить незнайомий чоловік і намагається щось вам продати. Ваше перше бажання — піти від нього якнайдалі. І не має значення, наскільки добрим і привітним він був, ви просто не довіряєте йому, тому що знаєте, що йому від вас щось потрібно.

Хлопці добре відчувають, коли у відносинах з'являється елемент примусу.

Якщо жінці здається, що вона майже досягла мети, її долає радість. Але коли щось стає на її шляху, це пригнічує її. Відчуття того, що її ідеальний світ розпадається на частини, спонукає жінку відкрито просити улюбленого довести свої почуття.

Серцю не накажеш

Якщо ви почали з кимось зустрічатися і думаєте, що ці відносини є чимось більшим, або самі намагаєтеся їх такими зробити, пиши пропало. Ваша поведінка стане відразливим, він піде від вас, а ви залишитеся одні, аналізуючи, що саме змусило його поставити крапку. Але ви ніколи не отримаєте відповідь, тому що його не можна конкретизувати і виміряти.

Це і є найбільша відмінність між чоловіками і жінками у відносинах. Чоловіки звикли жити сьогоденням та можуть насолоджуватися поточним моментом і ситуацією. Жінки ж постійно шукають способи зробити відносини ще краще і форсувати події. Суть не в тому, що представники однієї статі праві, другого — ні. Потрібно прагнути до досягнення балансу між радістю від смакування справжнього і плануванням спільного майбутнього. І ніякий примус не принесе вам бажаного результату.

Найкращі ті відносини, які розвиваються органічно, коли двоє людей ведуть себе природно, пізнають і приймають один одного.

Сенс не в тому, щоб використовувати іншу людину заради зміни свого статусу, самоствердження або набуття почуття впевненості в собі. Відносини можуть дати вам всі ці речі, але вони є лише побічним продуктом, а не їх метою.

В цьому і полягає головна відмінність між здоровими і токсичними відносинами. Здорові відносини ті, в яких обидва партнери задоволені своїм особистим життям і дозволяють цій радості й відчуття повноти наповнювати їх відносини. Кожен з партнерів приносить в них щось своє, будучи готовим як давати, так і сприймати. А нездорові відносини це коли одна або обидві сторони вірять, що партнер може «дати» йому щось або у нього можна щось «взяти».

Якщо ви просто насолоджуєтеся життям і його присутністю в ній, і вас все влаштовує, то ваш зв'язок буде і далі приносити вам радість, а він буде продовжувати перебувати поруч.

Якщо йому буде добре з вами, то він нікуди не піде. Якщо ж йому здасться, що ви намагаєтеся їм скористатися, не захоче мати з вами нічого спільного. Все дійсно просто.

А ще мені хотілося б додати, що це не єдина причина того, чому чоловік може втратити до вас інтерес. Так, вона найбільш поширена і часто не знаходить розуміння у дівчат. Справа в тому, що більшість людей нездатні точно визначити проблему. Жінка стає занадто доступною і не змушує чоловіка «полювати» на неї. Ось він-ключовий фактор всіх бід.

Проблема, однак, не в самій доступності, а у відсутності. Тобто ви шукаєте визнання не в реальному житті, а в своїх відносинах.

Крім того, варто відзначити, що іноді люди, які вміють бути щасливими і отримувати від життя задоволення, просто не підходять один одному. Сумісність не можна створити штучно або ігнорувати. Так, якщо ви несумісні, то врешті-решт це і так доведеться визнати, а відносини не можуть існувати без фундаменту у вигляді базової сумісності партнерів.

Найефективнішою стратегією з точки зору любові буде постати перед коханою людиною у всій своїй красі і ні про що не переживати. Повірте, якщо вам судилося бути разом, то так і буде, а в іншому випадку ви зможете залишити все в минулому і знайти кого-то дійсно підходить.

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст