Краса і здоров'я

Деградація мозку: 2 ознаки, які ми не пов'язуємо зі старінням

Першою ознакою старіння мозку прийнято вважати забудькуватість і зниження концентрації уваги. Але це в корені невірно...
1.6к.

Один з перших помітних ознак старіння мозку — це погіршення когнітивних функцій. Це може включати в себе уповільнення розумових процесів, погіршення пам'яті, проблеми з концентрацією уваги і зниження розумової ясності. Однак є симптоми більш ранні, просто ми їх не пов'язуємо з нашим мозком...

Можна відчувати себе на висоті, як і раніше, запам'ятовуючи номери телефонів, не користуючись списком продуктів і при цьому не забуваючи, що хотіли купити, спокійно відновлюючи в пам'яті події 3-х денної давнини, але при цьому і не підозрювати, що мозок вже почав старіти, пише канал Книга рецептів молодості.

Зміни в головному мозку починаються з 25 років, причому на всіх рівнях: від структури нервових клітин і міжклітинних зв'язків до самого обсягу сірої речовини. У молодому віці мозок, завдяки високій нейропластичності, прекрасно справляється з початком дегенерацією. Але як тільки здатність до самовідновлення знижується, а деструктивні зміни обганяють регенеративні, він старанно починає подавати нам сигнали.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

На жаль, ми рідко звертаємо на них увагу, списуючи на стрес, втома, завантаженість, побутові негаразди... Одним словом, на все, що завгодно, крім старіння мозку.

Надмірна дратівливість

Зараз, коли дратівливих факторів з кожним днем стає все більше, важко визначити, яка природа нашої агресії.

Але якщо ще зовсім недавно, ви і значення б не надали, а сьогодні з захватом отчитываете привабливого чоловіка ненароком наступив вам на ногу в автобусі, з непідробним обуренням сприймаєте «нахабу», що намагається пройти без черги на касу з дріб'язковим купівлею і спускаєте всіх собак на недбайливу молоду матусю, яка не може заспокоїти дитину, що плаче, саме час задуматися: а чи все в порядку з клітинами префронтальної кори головного мозку, що відповідають за самоконтроль.

Надмірна дратівливість або дисфорія — перший і найбільш яскравий ознака деградації її клітин.
Безумовно, не можна списувати з рахунків і погіршується з віком самопочуття, і наростаючу тривогу, і відчуття власної вразливості, виливаються в агресію. Але головний винуватець, все ж, головний мозок, який саме дратівливістю з приводу і без намагається сказати, що не в змозі підтримувати регенерацію нервових клітин на належному рівні.

І щоб найменший подразник не ставав справжньою катастрофою, народжує бурю негативних емоцій, годуйте мозок його улюбленими антиоксидантами, один з найдоступніших джерел яких — зелений чай. Не обділяйте його ненасиченими жирними Омега-кислот, які без праці можна знайти в безлічі продуктів: від тривіальних рослинних олій, жирної риби і гарбузового насіння до екзотичного авокадо. І, звичайно ж, развлекайте його, як можна частіше.

Небажання готувати і одноманітна їжа

Ми відрізняємося від тварин не тільки здатністю говорити, логічно і творчо мислити, але й умінням готувати їжу, причому, не тільки для того, щоб вгамувати голод, а отримати від неї насолоду.

І як тільки людини покидає бажання готувати, а серед безлічі різноманітних страв свого кулінарного арсеналу, він, день за днем, вибирає одні і ті ж, найпростіші, які може приготувати з зав'язаними руками, не дбаючи про різноманітність раціону, саме час кричати: «Караул!».

Тому що це говорить про дегенерації клітин відразу ж декількох відділів головного мозку:

  • «центру задоволення» лімбічної системи, у зоні відповідальності якого в тому числі і мотивація.
  •  префронтальної кори, яка контролює наше вміння здійснювати свідомі координовані дії, адже саме їх ми використовуємо в процес приготування їжі.
  • гіпокампу, що відповідає за сприйняття та збереження інформації.

Якщо ви помічаєте за собою таку особливість, ні в якому разі не йдіть на поводу у своєї ліні. Адже процес приготування їжі омолоджує мозок, покращує пам'ять і підвищує інтелект не гірше, якщо не краще, ніж будь-яка ментальна гімнастика. І це науково доведений факт.

Наприклад, нарізка огірка змушує мозок працювати так само активно, як і рішення математичної задачі.

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст