Краса і здоров'я

Як мозок обманює нас, прискорюючи старіння, і простий спосіб перехитрити його

Ініціюючи енерго-НЕ-витратний спосіб життя, мозок обманює не тільки нас, але і себе, запускаючи стрімку деградацію нейронів і старіння всього організму. Ось такий парадокс...
1.5к.

Чому нарікаючи, що важко нагнутися, багато хто ніяк не можуть змусити себе почати робити елементарні вправи на розтяжку? Приходячи в черговий раз, з магазину, забувши купити найважливіше — не намагаються тренувати мозок, прикриваючись спасительно-виправдувальним «старість не радість»? Перераховувати можна до нескінченності.

Скажете — характер: хтось більш ледачий, хтось- менше. Не без того. Але головна причина набагато глибша.

І це прагнення мозку, у що б то не стало, заощадити енергію. Під економію «заточені» всі його структури. Тому й сам обожнює лінуватися, і нас всіляко намагається вберегти від енергетично витратних зусиль, як фізичних, так і інтелектуальних. А арсеналу засобів можна тільки дивуватися.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

✅ Тут вам і нейрони смугастого тіла, дуже швидко перетворюють послідовність дій у звичку, коли ми починаємо виконувати більшу частину справ «на автоматі», відключаючи мозок і дозволяючи йому зберігати енергію.

✅ І автоматичне включення центрів контролю і придушення, варто просто подумати про будь-якої активності. Подолати їх опір вельми непросто.

✅ І хитромудра система, купирующая благі наміри почати з понеділка нове життя.

Вченими Стенфордського університету, в ході досліджень було виявлено: коли людина планує худнути, бігати, робити гімнастику і т. д. з понеділка, тобто думає про себе в майбутньому, працюють ті ж ділянки головного мозку, коли він думає про іншу людину.

Тобто, мозок, прикинувшись дурником, робить вигляд, що до нас ці наміри ніякого відношення не мають. І коли приходить час «Ч», палець об палець не вдарить, щоб простимулювати нас, підвищивши рівень адреналіну і кортизолу, які підштовхнуть на «подвиги».

Однак, ініціюючи енерго-НЕ-витратний спосіб життя, мозок обманює не тільки нас, але і себе, запускаючи стрімку деградацію нейронів і старіння всього організму. Ось такий парадокс.

Хороша новина, що ми можемо мозок перехитрити, скориставшись його ж зброєю: системою винагороди. Іншими словами, простимулювавши вироблення нейромедіатора дофаміну.

І ось що вийде: дофамін, викликаючи почуття задоволення, радості і задоволення, з одного боку, підштовхне мозок посилено його синтезувати, а з іншого, включивши кнопку «звикання», посилить мотивацію делікатно збільшувати фізичне навантаження, щоб підтримувати задоволення на одному рівні.

Крім того, навіть мінімальна фізичне навантаження тут же висловлюється утворенням нових нейронів, а їх треба виховувати і навчати, так що лінуватися мозку просто ніколи.

Простимулювати вироблення дофаміну дуже просто:

  • Спокійна 15-минутна прогулянка в парку, особливо в сонячну погоду, в рази активізує його вироблення. Вже через кілька днів, дофамін зажадає збільшити не тільки час прогулянки, але і підштовхне до іншої фізичної активності, від якої так старанно оберігав нас лінивий мозок.
  • Аналогічно працює і контрастний душ. Він не тільки вдвічі збільшує вироблення дофаміну, але і зміцнює стінки судин, що теж важливо, особливо з віком.
  • Безпрограшний варіант і будь-яка новизна. Не потрібно придумувати щось екстраординарне. Спробуйте помити посуд з закритими очима або пройтися по кімнаті з книжками на голові і т. д. Головне — не так, як зазвичай.

Не забувайте і про улюблені ласощі дофаміну:

?амінокислоти тирозине, а це овочі помаранчевого і зеленого кольору, гарбузове насіння і болгарський перець будь-якого кольору.

?амінокислоти бетаине, яким багата буряк.

?антиоксиданте кверцетине, джерело якого — яблука.

?вітамін В6 з апельсинів, шпинату і квасолі.

?магнії, який в надлишку міститься в будь-темно-листової зелені.

  • Чашечка ранкової кави, хоч і не стимулює синтез самого дофаміну, зате активізує рецептори до нього, що теж важливо.
  • Чудово справляються з дофамінової активацією аромати ванілі і лаванди. Ще один привід побалувати себе ароматичними свічками, саші, піною для ванни та іншими ароматними жіночими втіхами.

Як бачите, способи перехитрити лінивий мозок і не дати йому зістарити нас раніше часу, прості і доступні. Залишається тільки захотіти це зробити і забути про «старість не радість», із задоволенням і без опору навантажуючи тіло і мозок.

За матеріалами: Книга рецептів молодості

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст