Краса і здоров'я

Харчова звичка, з-за якої люди дурнішають і втрачають пам'ять

Ось що відбувається, якщо ви постійно відмовляєтеся від сніданку.

Сніданок забезпечує організм енергією після нічного періоду голодування. Це допомагає відновити рівень цукру в крові і запобігти втому і дратівливість. Також ранковий прийом їжі сприяє кращій роботі мозку і підвищення когнітивних функцій, таких як увага, концентрація і здатність до навчання. Регулярний сніданок допомагає контролювати апетит і зменшує ймовірність переїдання протягом дня. Не дарма є стара приказка: сніданок — найважливіший прийом їжі за день. Вчені дотримуються цієї думки.

Вчені з Чжецзянського університету в результаті дослідження, опублікованого у виданні Life Metabolism, прийшли до висновку, що відсутність сніданку може нашкодити когнітивних функцій людини.

Експерти проаналізували інформацію про 3342 членах загальнодоступної бази даних China Nutrition Health Survey. Всі учасники дослідження — чоловіки, середній вік — 62 роки. В базі було зібрано все про їх харчових звичках. А також там зберігалися результати тестів, пов'язаних з перевіркою когнітивних функцій.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Дослідники підкреслюють: на результати цих тестів впливає далеко не тільки стиль харчування, але і інші чинники. Однак аналіз показав: рівномірний харчовий режим найкраще позначається на когнітивних функціях, а ось звичка пропускати сніданок шкодить їм.

Як зазначає дієтолог Кіран Кемпбелл, звичка відмовлятися від сніданку збільшує ризик метаболічних хвороб, ожиріння, серцево-судинних захворювань, гіпертонії, резистентності до інсуліну.

Можливо, найбільш привабливим перевагою є те, що сніданок запускає ваш метаболізм і, таким чином, допомагає вам спалювати більше калорій протягом дня.

Коли ви снідаєте, ви ніби говорите своєму організму, що на день йому достатньо калорій. Коли ви пропускаєте сніданок, ваш організм отримує повідомлення, що йому потрібно зберігати, а не спалювати калорії надходять.

«Дослідження показали, що люди, які пропускають сніданок, хоч вживають трохи менше калорій протягом дня, але їх індекс маси тіла, або ІМТ, як правило, вище», — говорить Крісті С. Тангни, професор Університету Раш і експерт по впливу дієти та харчування на здоров'я серця.

Різні дослідження виявили переваги сніданку, зокрема:

  • Низький ІМТ
  • Споживання меншої кількості жиру протягом дня
  • Більше щоденне споживання кальцію
  • Більше щоденне споживання клітковини
  • Краща продуктивність пам'яті та уваги ( особливо у дітей шкільного віку).

Якщо ви починаєте день зі здорового, насиченого сніданку, ви менш схильні перекушувати протягом дня.

Дослідження виявили і ряд негативних факторів, якщо ви пропускаєте сніданок:

  • збільшується ризик набору зайвої ваги
  • Менша імовірність дотримання рекомендацій по споживанню фруктів і овочів
  • Велика ймовірність споживання шкідливих перекусів.

Дослідження, проведені серед дітей і підлітків, показали, що ті, хто пропускає сніданок, схильні до набору зайвої ваги.

«Більше того, виявлено, що існує зв'язок між відсутністю сніданків та іншими негативними формами поведінки, такими як куріння і експерименти з наркотиками і алкоголем», — говорить Тангни.

За матеріалами: rush.edu, woman.ru

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст