Кінознімальна

Комедії «Джентльмени удачі» — 50 років: дивовижні факти

Тюремні сцени справді знімали у справжній в'язниці в Самарканді, на зйомках акторів і всю знімальну групу охороняли співробітники міліції. Уся жаргонна мова належить режисерові Олександру Сірому, проте її довелося пом'якшити...
3.8к.

Рівно 50 років тому на великі екрани вийшла одна з найкращих радянських комедій - фільм Олександра Сірого "Джентльмени удачі". Оригінальний сюжет, приголомшлива гра акторів і жаргонний гумор зробили цей фільм народним. На честь ювілею згадаємо цікаві факти про фільм.

- Їсти подано! Сідайте жерти, будь ласка.

Сценарій до цієї комедії написали у співавторстві письменниця Вікторія Токарєва та режисер Георгій Данелія. До речі, Олександр Сірий - давній знайомий Данелії, він відбув термін за заподіяння тяжких тілесних, і йому потрібно було реабілітуватися у світі кіно. Тут-то йому і допоміг Георгій Миколайович, який умовив керівництво Держкіно дати місце режисера Сірому.

- Нехороша людина?
- Редиска.
- Хороша людина?
-... Забув! Зараз. Фрей-фея, справді: фрей-фея.

Комедії «Джентльмени удачі» — 50 років: дивовижні факти

Робоча назва фільму "Рецидивіст", за початковим сюжетом банді фальшивомонетників протистояв співробітник міліції, який працював під прикриттям. З цих героїв у фінальній версії залишився лише Косий.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Роль Доцента від самого початку призначалася для Євгена Леонова, а ось його "спільників" мали грати Юрій Нікулін, Андрій Миронов, Ролан Биков і Фрунзік Мкртчян. Але у кожного з них знайшлася вагома причина, щоб відмовитися від участі в зйомках фільму "Джентльмени удачі".

Коли Фрунзік відмовився від ролі Василя Алібабаєвича через участь в урочистостях на честь ювілею Вірменської РСР, то на цю роль пробували Володимира Етуша. Не підійшов. У підсумку роль дісталася Раднеру Муратову, який спочатку мав грати начальника в'язниці.

- Точно, канай! І нехай канає звідси, а то я йому роги повідбиваю, пащу порву, моргали виколю! Усе життя працювати на ліки будеш, сарделька, сосиска, редиска, Навуходоносоре, півень гамбурзький!

Комедії «Джентльмени удачі» — 50 років: дивовижні факти

Тюремні сцени справді знімали у справжній в'язниці в Самарканді, на зйомках акторів і всю знімальну групу охороняли співробітники міліції. Уся жаргонна мова належить режисерові Олександру Сірому, однак її довелося пом'якшити.

Одним із найскладніших завдань на зйомках у Самарканді стали зйомки з верблюдом, його орендували в зоопарку, тому він не був дресированим. У підсумку плюнути в Косого тварина не змогла. Довелося акторові Савелію Крамарову обличчя шампунем мазати.

- Який гарний цемент. Не відмивається зовсім.

Замість цементу в цистерні використовували хлібну закваску, замішану на цибулевому розчині. Коли актори вилізли назовні, то побачили, що поруч немає Георгія Віцина. Виявилося, що колега дізнався, що ця субстанція корисна для шкіри і вирішив побути в ній довше.

Комедії «Джентльмени удачі» — 50 років: дивовижні факти

Зйомки ледь не коштували зору Раднеру Муратову. Коли актор запалює гас, від якої виникла пожежа, оператор хотів, щоб вогонь відбивався в очах актора. І тоді він підніс до очей Муратова факел занадто близько, після чого лікарі діагностували опік райдужної оболонки очей.

До речі, покинутий будинок, де жила зграя, довелося спалити по-справжньому для фільму. Його все одно планували знести.

- Усе! Кіна не буде. Електрика скінчилася.

За матеріалами: КиноНытик

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст