Кінознімальна

«З цим романом все не так просто: як Басилашвілі став Воландом в «Майстрі і Маргариті»

Практично вся акторська група, яку ми бачимо в серіалі — запасний варіант. Олег Басілашвілі, Олександр Абдулов, Валентин Гафт, Олександр Галібін, Сергій Безруков, Олександр Філіппенко з'явилися в проекті, після того, як всі актори, затверджені на головні ролі, в останній момент відмовилися від зйомок...
5.9к.

Знімаючи телесеріал за романом Михайла Булгакова «Майстер і Маргарата», режисер Володимир Бортко поставив перед собою завдання найбільш повно передати зміст твору. Девіз серіалу: «Рукописи не горять!».

В одному з інтерв'ю Бортко сказав, так пояснив, чому роль Воланда в екранізації роману Михайла Булгакова «Майстер і Маргарита» дісталася Олегу Басилашвілі. «Є два способи робити кіно. Перший — робити «чисте кіно». І другий — розповісти історію. Цей другий тип кіно мені ближче. Але для того, щоб розповісти історію, потрібен суперартист. Ось чому Олег Басилашвілі». Але Володимир Володимирович трохи недоговорює, адже спочатку він бачив у ролі Воланда Олега Янковського, зарубіжних зірок Гаррі Олдмена, Жана Рено.

У це складно повірити, але практично вся акторська група, яку ми бачимо в серіалі — запасний варіант. Олег Басілашвілі, Олександр Абдулов, Валентин Гафт, Олександр Галібін, Сергій Безруков, Олександр Філіппенко з'явилися в проекті, після того, як всі актори, затверджені на головні ролі, в останній момент відмовилися від зйомок.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Олег Янковський вже після затвердження на роль, в самий останній момент відмовився від участі у зйомках. Ось як актор обґрунтовував свою відмову:

«Я не знаю, як Воланда грати. В якому костюмі він повинен бути? Хоч у книзі його вбрання докладно описано, але це — література. А коли на екрані: чому він такий, а не інший? І, як не дивно, це слабка роль. Все відбувається не з Воландом, а навколо нього, а просто здутися животик очі, щоб це переконливо виходило, я не хочу. А головна причина: я вважаю, що диявола, як і Господа Бога, грати не можна. Ісуса Христа — можна, він був реальною людиною. А до цього не можна торкатися. Не до всього роману Булгакова — до Воланду»

З Гарі Олдменом і Жаном Ренор теж не зрослося.

Ось тоді роль була запропонована Олегу Басилашвілі.

«З цим романом все не так просто: як Басилашвілі став Воландом в «Майстрі і Маргариті»

На питання, чи не страшно йому було братися за роль Волонда, Олег Валеріанович відповів:

— Звичайно, хочеться сказати: все це нісенітниця! Але, думаю, з романом дійсно все йде не так просто. Чесно кажучи, мені теж було трохи не по собі, коли отримав пропозицію зіграти Воланда. Всі навколо говорили: «Містика! Бог вас покарає!» Тоді я якраз був у Києві на гастролях, от і вирішив піти тільки що відбудований храм у Києво-Печерській лаврі попросити у Бога дозволу зніматися в «Майстрі і Маргариті». Приходжу, а храм закритий. Робити нічого, зайшов в що знаходиться поруч. Стою. Раптом підходить до мене жінка. «А ви не хочете подивитися відновлений храм?» — питає. «Мріяв про це, тільки там закрито», — кажу. А вона мені: «Ходімо, раптом пустять». І точно, тільки ми підійшли, якийсь служка відкриває двері: «Проходьте». Я опинився в храмі один і сприйняв це як знак: мені дозволяють.

— На ваш погляд, хто такий Воланд? Диявол?

— Ні в якому разі! Диявол — спокусник, він навіть Христа спокушав в пустелі. А Воланд нікого не спокушає, він просто карає зло. Вбиває стукача барона Майгеля, страчує атеїста Берліоза, а з талановитого, але малограмотного поета Бездомного робить філософа. Йому багато тисяч років зроду, він прожив гігантську життя, говорив з самим Богом. І ось через сотні тисяч років є на Землю, щоб подивитися на людей. У соціалістичній Москві, кажуть, живуть вільні люди, що заперечують Бога. Цікаво! І що ж він бачить? Люди такі ж, якими вони були тисячі років тому. Одягаються інакше, на автомобілях їздять, але в іншому все, як раніше. «Я правий», — думає він. Весело чи сумно? Сумно, тому що людську природу, в якій закладено багато підлого, не змінити. І раптом він зустрічає двох, які не схожі на інших людей. Талановитого і чесного письменника (не від світу цього) і жінку, яка шкіру з себе готова здерти, тільки б йому було добре. Такої любові Воланд теж не зустрічав. І він розуміє, що цим двом не місце на землі, їх просто затопчуть в цьому «соціалістичному раю». Шкода. Значить, треба їм допомогти. І він допомагає. Хіба це поганий вчинок?..

Недарма ж епіграф до роману — «Я частина тієї сили, яка бажає зла і вічно здійснює благо».

За матеріалами: dubikvit.livejournal.com

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст