Кінознімальна

15 диявольськи гарних фільмів

Фільми, повз яких не зможе пройти жоден кіноестет...
11.1к.

Є фільми естетично досконалі. Вони радують нас одним своїм існуванням, відволікають від прози буднів. У цій добірці диявольськи гарні фільми, повз яких не зможе пройти жоден кіноестет...

Виживуть тільки коханці / Only Lovers Left Alive

15 диявольськи гарних фільмів

Коли дивишся це кіно, забуваєш розуміти про що воно. Тому що вона чертовски чудово. Тому що тут важлива атмосфера, а не подробиці пригод двох давніх вампірів-естетів, обідають кров'ю і закохано дивляться одне одному в очі. Тому що цей фільм тече, як ріка, і вибору плисти або не плисти — ні у його героїв, ні у глядачів немає.

Любовний настрій / Faa yeung nin wa

15 диявольськи гарних фільмів

Приголомшливо красивий фільм про двох самотніх людей, які живуть в гонконзькій комуналці і поступово зближуються. Їх подружжя ніколи немає вдома, а навколишній світ просякнуте особливим настроєм, чинити опір якому просто неможливо. Легка, струмуюча музика, магія кольору, простота і виразність ієрогліфа, гіпнотичні повтори плавних рухів — все це зачаровує і захоплює в глибину почуття, з яким ніколи не судилося збутися...

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Амаркорд / Amarcord

15 диявольськи гарних фільмів

Один з самих дивних фільмів Федеріко Фелліні. Структура картини нагадує сни і марення — це тонке мереживо, зіткане з ліричних, смішних і непристойних сцен, породжених спогадами і фантазією великого режисера. Маленьке італійське містечко, маленький хлопчик Тітта, маленькі люди, речі, події сплітаються в колоритну й чарівну картину, написану рукою справжнього генія.

Вислизаюча краса / Io ballo da sola

15 диявольськи гарних фільмів

Прекрасна юна американка приїжджає в Італію, щоб знайти свого батька, розкрити таємницю смерті матері і зустріти свою першу любов. Фільм по всіх параметрах підпадає під визначення естетського кіно — майстерня режисерська робота Бернардо Бертолуччі, неперевершена Лів Тайлер в головній ролі, мальовничі пейзажі Тоскани, пронизливі й чисті почуття роблять його одним з найкрасивіших і зворушливих фільмів в історії італійського кіно.

Весна, літо, осінь, зима... і знову весна / Bom yeoreum gaeul gyeoul geurigo bom

15 диявольськи гарних фільмів

Глибока медитативна кінокартина про часу, долі, людської життя і величезною незрозумілості прекрасного і таємничого світу. Дія розгортається далеко від цивілізації — в обителі старого монаха. Його учень — маленький хлопчик, якому судилася важка і повна випробувань життя. Але ні вчитель, ні учень не можуть зупинити важку ходу року, як неможливо зупинити час.

Остання казка Рити

15 диявольськи гарних фільмів

Ще нестарая жінка Маргарита Готьє (Ольга Кузіна) хворіє якоюсь жахливою хворобою і попадає на лікування до своєї подруги Надії Михайлівні (Тетяна Друбич). Тут же їм зустрічається Рената Литвинова в образі прекрасної і харизматичною Смерті, яка прагне забрати Маргариту в інший світ. Три чарівні жінки вступають у відносини з приводу життя, смерті і справжньої жіночої дружби. Природно, все це смішне і серйозне дійство просякнуте величезним морем доброго, ласкавого литвинівського божевілля.

Амелі / Le Fabuleux destin d Amélie Poulain

15 диявольськи гарних фільмів

Немає ніякого сумніву, що цей фільм дивилися всі, але не включити його в список найбільш прекрасних фільмів всіх часів і народів просто неможливо. Французький режисер Жан-П'єр Жене створив настільки яскраву, привабливу, смачну і соковиту історію кохання, що без неї сучасна естетика просто немислима. «Амелі» — це досконале поєднання фарб, ритму, музики і натхнення з неймовірної концентрацією чарівних диваків на квадратний метр плівки. «Амелі» — це «краса», тільки написана іншими літерами.

Ейфорія

15 диявольськи гарних фільмів

Головний герой цього фільму — безкрайня донська степ. По її просторах носяться Павло, закоханий у Віру, ревнивий чоловік Віри, спраглий вбити Павла, а ще — собаки, корови та інша невибаглива живність. Тварини або мовчать, або мукають. Люди переважно не знаходять слів. Мовчазна стихія прозирає з усіх щілин, наповнюючи світ щемливої любов'ю і божевіллям. Ім'я цього стану — ейфорія.

Настроювач

15 диявольськи гарних фільмів

Настроювач Андрійко закоханий в шикарну блондинку. Вона відповідає взаємністю, але проблема в тому, що молода людина потворно бідний. Вихід один — віддатися пороку і забезпечити коханій дівчині належний рівень існування. Все це виконано в неповторною стилістикою Кіри Муратової, де в блискучій грі поверхневих ефектів часом відкриваються небачені екзистенційні безодні, а слова, що монотонно повторювані дивними персонажами, раптом повертають собі давно втрачений сенс.

Фотозбільшення / Blowup

15 диявольськи гарних фільмів

Молодий успішний фотограф Томас зустрічає в парку цікаву пару і робить кілька знімків. Жінка помічає це і вимагає віддати їй плівку. Заінтригований Томас обманює дівчину і залишає знімки собі. Після проявлення і фотоувеличения виявляється, що він став мимовільним свідком кримінальної драми... Дія розгортається на тлі богемної лондонській життя, яку Мікеланджело Антоніоні показує з особливим смаком і добірністю.

Мрець / Dead Man

15 диявольськи гарних фільмів

Культовий фільм Джима Джармуша, що з'єднує в собі філософську притчу, роуд-муві, вестерн і містичну баладу. Молодий бухгалтер Вільям Блейк (Джонні Депп) подорожує по Дикому Заходу разом з дивним індіанцем по імені Ніхто. Вони залишають позаду брудний промислове місто і направляються до давнього духовного центру індіанців. Подорож виявляється також і внутрішнім — меланхолійні пейзажі, майже дзенские діалоги і чорно-біла лаконічність змушують кожного глядача пройти його разом з героями цього дивного і ні на що не схожого кіно.

2001 рік: Космічна одіссея / 2001: A Space Odyssey

15 диявольськи гарних фільмів

Фільм Стенлі Кубрика розповідає про загадкові чорні об'єктах, які періодично входять в контакт з людьми і впливають на земну еволюцію. Вчені з'ясували, що об'єкти надсилають свої сигнали на Юпітер. Було вирішено відправити туди експедицію, але ніхто навіть не підозрював про ті чудеса, які відкриються астронавтам... «Одіссея» — найвідоміший і шановний науково-фантастичний фільм у всій історії кінематографа. Він зроблений з величезним смаком, а його стилістика давно канонізована дизайном і модою.

Колір граната

15 диявольськи гарних фільмів

Це не фільм, а справжня візуальна поема, фантастична подібна кінокартина, ретельно виписана режисером Сергієм Параджановим. Сюжет як такий у фільмі відсутня. Вся дія являє собою низку образів, навіяних творчістю вірменського поета Саят-Нова. Щоб втілити на екрані його поетичну всесвіт, режисер створив новий дивовижний кіномову, завдяки якому фільм увійшов у золотий фонд світового кінематографа.

Трон у крові / Kumonosu-jô

15 диявольськи гарних фільмів

Дивно сильне кіно за мотивами шекспірівського «Макбета». Виразні образи, емоційна напруженість і містична глибина відбувається відображені в кращих традиціях генія Акіри Куросави. У центрі оповідання — самурай, яким відьма напророкувала перемогу над його паном. Підбурюваний підступною дружиною, Васидзу Такэтоки зважується на зраду і вбивство задля виконання пророцтва. Але муки совісті псують насолоду, а доля готує йому нові випробування.

Аватар / Avatar

15 диявольськи гарних фільмів

Напрочуд виразний, осмислений голлівудський блокбастер, знятий легендарним Джеймсом Кемероном. Дія фільму розгортається на далекій планеті Пандора, населеної чудовими синіми істотами. Вони живуть у завидною гармонії з природою, але одного разу на планету прибувають американці, і чарівний світ виявляється на межі знищення. На щастя, земляни можуть проникнути у світ корінного населення за допомогою аватарів — своєрідних биокостюмов, в які можна впровадити людську свідомість. Всіх рятує любов і, звичайно ж, абсолютно неземна краса.

За матеріалами: cameralabs.org

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст