Історії успіху

Ми отримували відмову за відмовою, але для мене було абсолютно очевидно, що за нами майбутнє дизайну

Надихаюче інтерв'ю з засновницею онлайн-платформи для веб-дизайну Мелані Перкінс
3.8к.

30-річна Мелані Перкінс займається творчістю з підліткового віку. Свою першу справу вона відкрила в 14 — продавала шарфи ручної роботи в рідній Австралії.

У 22 роки Перкінс заснувала свою наступну компанію — онлайн-систему по створенню щорічників для шкіл під назвою Fusion Books. Сьогодні Fusion Books — найбільший видавець альманаху в Австралії та Франції.

У 2013 році Перкінс запустила свій третій бізнес — Canva, платформу, яка дозволяє будь-якому створювати якісні проекти незалежно від їх рівня знань. Сьогодні Canva — 10 мільйонів зареєстрованих користувачів у 190 країнах світу. Платформа доступна на 100 мовах і володіє бібліотекою більш ніж в 3 мільйони зображень.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

У січні 2018 року в компанії працює понад 250 співробітників, а коштує вона 1 мільярд доларів. Все звучить так, як ніби це досить легко, але це не так.

Ми поставили Мелані Перкінс 20 цікавлять нас питань:

1. Як ви починаєте свій день?

Кожен ранок я починаю з соціальних мереж Canva, щоб подивитися, як розвивається наше співтовариство.

2. Як ви закінчуєте свій день?

Мені завжди було важко зупинитися, коли я захоплено працюю над чимось. В такому стані просто заснути дуже складно. Я докладаю додаткові зусилля до цього. У мене є фізичний календар, в якому я відзначаю дні, коли я сплю менше 8 годин.

3. Яка книга змінила ваше світогляд і чому?

Я багато чому навчилася, прочитавши книгу Роберта Хекмана «Проектування очевидного». У ній пояснюється, як створити онлайн-простір, яке буде зрозуміло і приємно для користувачів.

4. Яку книгу ви завжди рекомендуєте і чому?

«Проектування Очевидного» — Роберта Хекмана. 

5. А що на рахунок стратегії зосередження уваги?

Хороша комунікація — один з найбільш важливих аспектів для того, щоб бути хорошим лідером і допомагати команді приймати правильні рішення. Спочатку ми сиділи за одним столом, всі завжди знали, хто над чим працює.

Тепер, коли ми зросли до понад двохсот чоловік у наших офісах в Сіднеї і Манілі, важливо, щоб всі зосередилися на важливій роботі.

Протягом усього тижня кожна команда досягає щоденного прогресу, а по п'ятницях ми підбиваємо підсумки.

6. Ким ви хотіли стати в дитинстві?

Коли мені було 14, я почав свій перший бізнес, створюючи шарфи ручної роботи, які продавала в магазинах і на ринках по всьому Перту. Я завжди хотіла побудувати свій бізнес. Це було однією з рушійних мною намірів, які привели мене до того, щоб створити Canva.

7. Що ви дізналися від свого найгіршого боса?

Я не можу сказати, що у мене коли-небудь був жахливий бос, але я дійсно вчилася на страху. Це викликало у мене відторгнення на ранньому етапі, але для мене було важливо зосередитися на цілі і залишатися наполегливою.

8. Хто вплинув на ваш підхід до роботи?

Ключовим моментом для мене була зустріч з Ларсом Расмуссеном, співзасновником Google Maps. До тих пір я не вважала, що люди, які створюють величезні компанії, що змінюють світ, можуть бути нормальними, прекрасними людьми. Це радикально змінило моє перспективу і масштаб мого бачення для Canva.

9. Яка поїздка змінила вас?

Подорож в Індію, ймовірно, справило на мене найбільший вплив.

10. Що вас надихає і чому?

Історії від наших користувачів. Вони мотивують. Зовсім нещодавно ми почули про людину, у якого був дизайн Canva, що транслювався на цифровому рекламному щиті без якої-небудь попередньої підготовки з дизайну! Крім малого бізнесу і великих компаній зі списку Fortune 500, у нас також є більше 17 000 некомерційних організацій з усього світу, які використовують Canva для збору коштів. Це те, що робить всю роботу гідною.

11. Яка була ваша перша бізнес-ідея і що ви з нею зробили?

Мій співзасновник, Кліфф Обрехт і я вирішили спробувати зробити процес проектування набагато простіше, випустивши Fusion Books — інструмент онлайн-дизайну, який допоможе школам зібрати свої власні проекти для щорічників.

Більше п'яти років ми з Клиффом робили книги Fusion найбільшою компанією по створенню щорічників в Австралії і розширилися до Франції та Новій Зеландії.

Але ми знали, що технологія, яку ми збудували, може бути застосована набагато ширше, саме тоді з'явилася Canva.

12. Яка робота навчила вас чогось важливого або корисному?

Я пам'ятаю, як в перший раз я створила дротяні рамки для Fusion Books — ми найняли компанію з розробки програмного забезпечення для неї. Це було схоже на магію.

Наш перший бізнес багато чому навчив нас. Особливо, коли мова йде про розстановку пріоритетів в короткі терміни. Ми повинні були стати прибутковими швидко, інакше у нас просто не було б компанії.

13. Який кращий рада ви коли-небудь давали?

Я не вірю, що ви можете попросити своїх користувачів або клієнтів про те, що ви повинні створити. Я придумала ідею для Canva, коли спостерігала за учнями, яким викладала дизайн. Якщо б я запитала у учнів, що мені варто преподовать, нічого б не вийшло. Ви повинні запропонувати потенційним клієнтам щось, що може їх зацікавити.

14. Який найгірший пораду ви коли-небудь отримували?

Ви отримуєте неймовірну кількість рад, коли стаєте засновником стартапа, тому спочатку вам потрібно зрозуміти, кого слухати і як оцінювати це. І тільки потім переконатися, що порада підходить саме вам.

15. Яку стратегію ви б порадили?

Одна з наших цінностей в Canva полягає в тому, щоб «створити божевільні великі цілі і змусити їх реалізуватися».

16. Є додаток або інструмент, який ви використовуєте, щоб домогтися успіху?

Canva. Мені подобається його функціонал і цінова доступність, що полегшує кожному користувачеві в світі дизайну та публікацію в будь-якому місці. Мені також подобається скромний олівець і папір — я записую свій список справ кожен день і витрачаю багато часу на промальовування з нашою командою.

17. Що для вас означає баланс роботи та життя?

Ми те, що ми робимо. І якщо ви робите все з завзятістю та працьовитістю, то ви можете досягти успіху. Але, коли ви робите свою роботу, потрібний баланс приходить сам. Головне знайти свою команду і спробувати врівноважити роботу і життя.

18. Як ви запобігаєте вигоряння?

Мені подобається подорожувати, коли є на це час. Під час навчання в університеті, я провела місяці, займаючись альпінізмом в Індії, Південно-Східної Азії і Африки. Мені завжди подобалися нові враження, які дістають тебе із зони комфорту.

19. Коли ви стикаєтеся з втратою натхнення, що ви робите?

Саме мотивуюче для мене — команда Canva. Вони допомагають мені впоратися з будь-якою творчою кризою.

20. Що ви зараз вивчаєте? Чому це важливо?

Те, як представити Canva на світовому ринку. Цей досвід був величезним і неймовірно захоплюючим для всієї команди. Ми довго вивчали естетику дизайну багатьох країн і навмисно створили локалізовані шаблони для різних свят. Наприклад, у Сполучених Штатах є Хеллоуїн, але в Німеччині наше дизайнерське співтовариство буде шукати шаблони Октоберфест. Я думаю, що важливо завжди ставити потреби користувачів в голову — що їм потрібно і що вони шукають. 

Автор — Nina Zipkin
Переклад статті — She Was Told 'No' 100 Times. Now This 30-Year-Old Female Founder Runs a $1 Billion Business via Клубер

author avatar
Марія Сартания Автор
Марія Сартания — талановита журналістка, яка володіє багатим восьмирічним досвідом роботи в індустрії. Її кар'єра відзначена значними досягненнями, в тому числі роботою в провідних глянцевих виданнях України, де вона демонструвала не тільки професіоналізм, але й унікальну здатність доступно викладати складні ідеї.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст