Езотерика

Рух по спіралі: семирічні цикли життя людини

Кожен цикл закінчується кризою, провідним до наступного етапу...
2.6к.

Кожен цикл завершується кризою, провідним до наступного етапу. Деякі люди руйнують свої життя на певних етапах, щоб почати все цикли заново і відстрочити перехід до духовної фазі. Несвідомо вони бояться зіткнутися з собою справжніми лицем до лиця...

Від 0 до 7 років

Сильна зв'язок з матір'ю. Горизонтальне пізнання світу. Створення почуттів. Запах матері, молоко матері, голос матері, тепло матері, поцілунки матері є першими відчуттями. Період, як правило, закінчується вылуплением із захисного кокона материнської любові і відкриттям більш або менш холодного решти світу.

Від 7 до 14 років

Сильна зв'язок з батьком. Вертикальне пізнання світу. Створення особистості. Батько стає новим винятковим партнером, союзником у відкритті світу поза сімейного кокона. Батько розширює захисний сімейний кокон. Батько стає орієнтиром. Мати була улюблена, батько повинен бути обожнюємо.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Від 14 до 21 року

Бунт проти суспільства. Пізнання матерії. Створення інтелекту. Це криза підліткового віку. З'являється бажання змінити світ і зруйнувати існуючі структури. Молодь нападає на сімейний кокон, потім на суспільство в цілому. Підлітка приваблює все, що «повстає», — гучна музика, романтичні відносини, прагнення до незалежності, втеча, зв'язок з маргінальними групами молоді, анархістські цінності, систематичне заперечення старих цінностей. Період завершується виходом з сімейного кокона.

Від 21 до 28 років

Вступ у товариство. Стабілізація після бунту. Зазнавши невдачі з руйнуванням світу, в нього інтегруються, бажаючи спершу бути краще, ніж попереднє покоління. Пошуки більш цікавої роботи, ніж у батьків. Пошуки більш цікавого місця життя, ніж у батьків. Спроба створити більш щасливу пару, ніж у батьків. Вибір партнера і створення вогнища. Створення власного кокона. Період зазвичай закінчується шлюбом.

З цього моменту людина виконав свою місію і покінчив з першим захисним коконом.

КІНЕЦЬ ПЕРШОГО КВАДРАТА 4×7 РОКІВ.

Після першого квадрата, що завершується створенням власного кокона, людина вступає в другу серію семирічних циклів.

28-35 років

Створення осередку. Після одруження, квартири, машини з'являються діти. Цінності акумулюються всередині кокона. Але якщо перші чотири циклу не були пройдені успішно, вогнище руйнується. Якщо стосунки з мамою не були прожиті належним чином, вона буде докучати своїй невістці. Якщо з батьком теж, він почне втручатися в справи молодої пари. Якщо бунт проти суспільства не був пережитий, є ризик конфліктів на роботі. 35 років — той вік, в якому погано визрів кокон часто вибухає. Тоді відбуваються розлучення, звільнення, депресія, психосоматичні хвороби. Тоді перший коко - повинен бути відкинутий і...

35-42 року

Все починається з нуля. Після кризи людина, збагачена попереднім досвідом і помилками, реконструює другий кокон. Потрібно переглянути ставлення до матері, сім'ї, батьку, зрілості. Це період, коли у розлучених чоловіків з'являються коханки, а у розлучених жінок — коханці. Вони намагаються сприйняти те, що очікують, вже не від шлюбу, а від протилежної статі.

Відносини з суспільством також повинні бути переглянуті. Відтепер роботу обирають не з точки зору її безпеки, а по тому, наскільки вона цікава, або по тому вільного часу, який вона залишає. Після руйнування першого кокона людина завжди відчуває бажання якнайшвидше створити другий. Новий шлюб, нова робота, нові стосунки. Якщо позбавлення від паразитуючих елементів пройшло благополучно, людина повинна бути здатна відновити не схожий, а покращений кокон. Якщо він не зрозумів минулих помилок, він відновить точно таку ж оболонку і прийде до точно таким же поразок. Це те, що називається «бігати по колу». З цих пір всі цикли стануть лише повторенням одних і тих же помилок.

42-49 років

Завоювання суспільства. Як тільки друга, покращений кокон відновлений, людина може пізнати повноту життя в шлюбі, сім'ї, роботі, власному розвитку. Ця перемога призводить до двом новим типам поведінки.

Якщо людині важливі ознаки матеріального благополуччя: більше грошей, більше комфорту, більше дітей, більше коханок або коханців, більше влади, він невпинно збільшує і збагачує свій новий покращений кокон.

Якщо людина вирушає на завоювання нових територій, а саме духовних, то починається справжнє творення його особистості. За всією логікою, цей період повинен закінчитися кризою самосвідомості, екзистенційним питанням. Чому я тут, навіщо я живу, що я повинен зробити, щоб життя придбала сенс, крім матеріальних благ?

49-56 років

Духовна революція. Якщо людині вдалося створити або відтворити свій кокон і реалізуватися в сім'ї та роботі, він, природно, відчуває бажання здобути мудрість. Відтепер починається остання пригода, духовна революція.

Пошуки духовності, якщо вони ведуться чесно, не впадаючи в легкість групівщини або готових ідей, ніколи не будуть закінчені. Вони займуть всю решту життя.

КІНЕЦЬ ДРУГОГО КВАДРАТА 4×7 РОКІВ.

N. B. 1: Далі розвиток триває по спіралі. Кожні сім років людина піднімається на один виток і знову проходить через ті ж питання: відносини з матір'ю і батьком, ставлення до бунту проти суспільства і до сім'ї.

N. B. 2: Деякі люди навмисне терплять крах у сімейних відносинах чи на роботі, щоб бути вимушеними почати всі цикли заново. Таким чином вони намагаються уникнути або відсунути той момент, коли їм доведеться перейти до духовної фазі, оскільки вони бояться зіткнутися самі собою...

За матеріалами: Бернард Вербер, «Імперія ангелів»

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст