Езотерика

11 неймовірних звичок буддійських ченців

Ми витрачаємо так багато часу на роботу, що забуваємо зупинитися і побачити те, що ми дійсно хочемо в житті.
3.4к.

На щастя, мудреці протягом багатьох років стикалися з однією і тією ж проблемою, що призвело до коштовного знання, яким ми могли б скористатися.

Ось 11 найважливіших істин, які допоможуть нам всім жити краще.

1. Зосередьтеся на одній речі

Це простий, але ключовий момент, який символізує важливий аспект філософії Дзен. Зосередьтеся на тому, що важливо: на завдання, не відволікаючись. Повністю присвятіть їй свою увагу. Адже, навіть, науково доведено, що мозок просто не може ефективно справлятися з багатозадачністю.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

2. Віддайте все

Щоб зробити що-то, потрібно повністю зосередитися на теперішньому моменті. Я не кажу про напружену життя і повної концентрації.

Замість цього я маю на увазі зосередженість уваги на теперішньому моменті з мирною і стійкою концентрацією.

Ви тут живете прямо зараз, повністю зайняті тим, що ви робите і більше не турбуєтесь.

3. Відпустіть те, що ви не можете контролювати

Відпускати — величезна частина філософії Дзен. Коли ви усвідомлюєте непостійність всього, що навколо вас, ви починаєте відпускати це і насолоджуватися тим, що є.

Однак протягом всього нашого життя багато хто з нас, природно, чіпляються за відносини, матеріальні об'єкти і життєві обставини. Тому навчитися відпускати — важливо.

4. Володійте тільки тим, що вам потрібно

Багато хто з нас хочуть і накопичують непотрібні речі, це як наркотик. Однак, згідно буддійської філософії, це може завдати шкоди. Це не дає сенс життя, але тільки викликає нескінченне бажання і хвилювання. Зосередитеся на тому, що вам дійсно потрібно.

5. Слідкуйте за своїм психічним здоров'ям

Йдіть в себе іноді, щоб переконатися, що ви в порядку. Життя суетлива і важка, ми можемо легко потрапити в сутолоку і суєту, якщо ми дозволимо собі.

Використовуйте цей час для роздумів про те, що ви споживаєте, з ким ви проводите час і що ви дійсно робите в житті.

6. Створіть порядок у своєму житті

Згідно буддійської філософії, порядок важливий, тому що він дає нам справжню свободу. Наявність щоденної структури у вашому житті дозволяє зосередитися на тому, що важливо, організувати час для себе, щоб просто розслабитися.

7. Живіть так, ніби збираєтеся померти

Багато хто з нас живуть, повністю ігноруючи будь-яку думку про те, що в кінці кінців ми помремо.

Але буддійська філософія говорить, що це величезна помилка, бо усвідомлення нашого мінливості може бути великим джерелом радості.

Ми будемо цінувати наше існування набагато більше, бо ми зрозуміємо, що ми можемо не отримати його знову.

8. Використовуйте свої творчі навички

Важливо висловлювати себе творчо. Поезія, мистецтво, спорт чи книжки можуть стати відмінним джерелом життя на справжній момент, допоможуть насолоджуватися життям.

9. Живіть посередині

Це означає, що ми не повинні жити крайнощами. Замість цього потрібно прагнути зберегти рівновагу.

Подумайте про двох важливих факторах життя: на роботі та в сім'ї. Дотримуючись цього принципу, ви виділяєте однакову кількість часу для кожного, замість того, щоб дуже сильно фокусуватися на одному.

10. Практика медитації

Це, можливо, найголовніше, коли мова йде про життя «Дзен життя». Медитація дозволяє вам спілкуватися з самим собою і знаходити істинний внутрішній спокій.

11. Живіть у служінні іншим

Якщо твоє життя — це те, що тобі треба, якщо ти хочеш додати якусь несподівану радість у своє життя, то допомагай іншим.

Автор — Lachlan Brown
Переклад статті — 11 incredible habits of Buddhist Monks (#7 is brilliant) via Клубер

author avatar
Марія Сартания Автор
Марія Сартания — талановита журналістка, яка володіє багатим восьмирічним досвідом роботи в індустрії. Її кар'єра відзначена значними досягненнями, в тому числі роботою в провідних глянцевих виданнях України, де вона демонструвала не тільки професіоналізм, але й унікальну здатність доступно викладати складні ідеї.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст